Ranking kont walutowych

Poniżej przedstawiamy ranking kont walutowych. Warto wspomnieć, że konta walutowe są zazwyczaj dodatkiem do kont podstawowych. Dodatkowo, chcieliśmy również przedstawić lokaty walutowe, jeśli takowe w danym banku są dostępne. Podobnie, jak w przypadku rankingu giełd kryptowalut – możecie oddawać na nie swoje głosy.

 • Konto Jakże Osobiste

  Konto Jakże Osobiste

  • Nazwa banku: Alior Bank
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,30%

  Do rachunku podstawowego możemy dodatkowo otworzyć konta walutowe w dolarach amerykańskich, euro, funtach szterlingach czy frankach szwajcarskich. Otwarcie i prowadzenie konta walutowego są bezpłatne. Bank oferuje korzystną wymianę walut za pośrednictwem usługi Autodealing. Możliwe jest posiadanie karty do konta. Opłata za kartę 5 zł miesięcznie. Wypłaty z bankomatów w oddziałach Alior Banku oraz sieci Euronet i PlanetCash są bezpłatne. Wypłaty za granicą - 5 zł.

  Oprocentowanie lokat walutowych na 1 miesiąc:

  EUR - brak, USD - 0.15%, GBP - 0,15%, CHF - brak

  Lokaty walutowe 3-miesięczne:

  EUR - 0,07%, USD - 0.30%, GBP - 0,15%, CHF - brak

  Lokaty walutowe na 6 miesięcy:

  EUR - 0,10%, USD - 0.30%, GBP - 0,20%, CHF - 0,01%

  Zalety posiadania Konta internetowego:

  • bezpłatne prowadzenie
  • 0 zł za kartę debetową i wypłaty z bankomatów własnych
  • bezpłatne przelewy internetowe
  • bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą
 • Konto Jakie Chcę

  Konto Jakie Chcę

  • Nazwa banku: Bank Zachodni WBK
  • Dostępne waluty: USD, EUR, CHF, GBP
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,60%

  Rachunki walutowe prowadzone są w dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich oraz funtach szterlingach. Przy utrzymaniu salda powyżej 20 jednostek monetarnych (np. 20 USD) - prowadzenie konta jest bezpłatne. Przy saldzie niższym - miesięczna opłata wynosi 2 jednostki monetarne. Konto jest idealne dla osób, które podróżują. Szeroka gama lokat: na 3, 6 oraz 12 miesięcy. Możliwość założenia walutowego konta oszczędnościowego, oprocentowanego: konto w EUR - 0,10%, konto w GBP - 0,30%, konto w USD 0,30%.

  Oprocentowanie lokat walutowych na 3 miesiące:

  EUR - 0,05%, USD - 0,25%, GBP - 0,40%, CHF - 0,05%

  Oprocentowanie lokat walutowych na 6 miesięcy:

  EUR - 0,10%, USD - 0,30%, GBP - 0,60%, CHF - 0,10%

  Oprocentowanie lokat walutowych na 12 miesięcy:

  EUR - 0,15%, USD - 0,35%, GBP - 0,60%, CHF - 0,15%

  Konto Jakie chcę jest prowadzone bezpłatnie. Nie są pobierane opłaty przy korzystaniu z bankomatów BZ WBK. Brak opłat za przelewy internetowe ELIXIR.

 • eKonto standard

  eKonto standard

  • Nazwa banku: mBank
  • Dostępne waluty: USD, EUR, CHF, GBP
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,60%

  Bank oferuje konta walutowe w dolarach (USD), Euro, funtach brytyjskich (GBP) oraz frankach szwajcarskich. Do kont walutowych jest dostępna karta Visa Classic, dzięki której możemy za granicą wypłacać pieniądze bez prowizji. Konta nie są oprocentowane, jednak jest możliwość założenia lokat walutowych. W przypadku funtów szterlingów przy założeniu lokaty na 3 miesiące oprocentowanie wyniesie 0,30%, na 6 miesięcy - 0,40% i na 12 miesięcy - 0,60%. Możliwość realizacji przelewów SEPA i SWIFT. Środki objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta. Brak opłat za korzystanie z bankomatów Planet Cash, BZ WBK oraz sieci Euronet. Bezpłatne przelewy krajowe przez internet i karta debetowa MasterCard Debit PayPass. Konto jest objęte promocją, aż do 600 zł zwrotu w ciągu 6 miesięcy za aktywne korzystanie z konta. Przejrzysty Panel Klienta. Dostępna aplikacja mobilna i płatności zbliżeniowe (telefonem). Dodatkowo posiadacz konta może dołączyć do programu poleceń, za co również będzie otrzymywał dodatkowe środki.

 • Konto 360 stopni

  Konto 360 stopni

  • Nazwa banku: Bank Millennium
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,60%

  Duży wybór kont walutowych. Prowadzone są w euro, funtach szterlingach, dolarach amerykańskich i we frankach szwajcarskich. Brak opłat za założenie i prowadzenie konta. Dodatkowo możliwość otworzenia walutowego konta oszczędnościowego, oprocentowanego nawet do 1,4% dla nowych środków. Do konta walutowego w Euro dostępna jest karta debetowa. Do wyboru jest również kilka lokat: na dowolną ilość dni od 1 do 366 lub na 24 miesiące. Minimalna kwota lokaty to 200 jednostek monetarnych, np. 200 dolarów.

  Rachunek 360 stopni jest otwierany bezpłatnie. Jego prowadzenie jest również wolne od opłat. Do konta możemy wziąć Kartę Millennium Visa Konto 360° za 0 złotych. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezpłatne. Dostępna jest także intuicyjna aplikacja mobilna banku. Brak opłat za przelewy internetowe w ramach Polski. Dostępne także przelewy na numer telefonu. Brak opłat za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty, np. za internet, światło czy telefon.

 • Konto Optymalne

  Konto Optymalne

  • Nazwa banku: BGŻ BNP Paribas
  • Dostępne waluty: EUR, USD
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,35%

  Konta walutowe prowadzone są w dolarach amerykańskich (USD) oraz Euro. Dodatkowo posiadacze Rachunku Walutowego mogą zakładać lokaty walutowe. Przykładowa lokata z oprocentowaniem stałym do 0,35% w skali roku dla 24-miesięcznej lokaty w dolarach amerykańskich. Minimalna kwota lokaty to 500 EUR lub 500 USD. Dostępnych jest 5 długości lokat: na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. 

  Bonus: do 6 biletów do sieci kin Multikino w promocji "Filmowe konto"

  Konto Optymalne jest prowadzone bezpłatnie. Tak samo jest z kartą debetową do tego konta - jest bezpłatna. Brak pobieranych opłat za standardowe przelewy internetowe na inne polskie rachunki bankowe. Brak opłat związanych z wypłatami środków w bankomatach BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash. Podobnie jest z bankomatami za granicą - wypłaty są bezpłatne przy korzystaniu z bankomatów grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance.

 • Konto osobiste z premią 200 zł

  Konto osobiste z premią 200 zł

  • Nazwa banku: Credit Agricole
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 1,00%

  Konta walutowe są prowadzone w Euro, dolarach amerykańskich oraz funtach szterlingach. Nie są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku. Wypłaty gotówki również mogą być bezpłatne pod warunkiem ich dokonywania w dedykowanych placówkach. Możliwość wykonywania przelewów SEPA oraz SWIFT. Możliwość posiadania karty debetowej Visa z możliwością płatności przez internet w walutach EUR oraz USD.

  Szeroki wybór lokat walutowych, na 30, 60, 90, 180, 270 dni oraz 1, 2 i 3 lata. Oprocentowanie lokat waha się od 0,10% przy lokatach 30-dniowych aż do 1% przy lokatach na 3 lata.

  Brak opłat za prowadzenie Konta osobistego oraz 200 zł premii - warunkiem jest comiesięczny wpływ powyżej 3000 zł. Brak opłaty za korzystanie z bankomatów w Polsce. Brak prowizji za przelewy internetowe ELIXIR. Możliwość skorzystania z Programu Poleceń i uzyskanie nawet do 500 zł. W ramach konta możliwe skorzystanie z usługi CA saver.

 • Konto dla młodych z bonusem

  Konto dla młodych z bonusem

  • Nazwa banku: PKO Bank Polski
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 1,00%

  Bardzo duży wybór kont walutowych. Prowadzone są w Euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach, frankach szwajcarskich, koronach duńskich, norweskich lub szwedzkich. Brak opłat za prowadzenie konta przy posiadaniu karty walutowej. Dostęp do bankowości elektronicznej iPKO. Konto może założyć każdy powyżej 13-go roku życia. Posiadacze kont mogą wybierać lokaty walutowe na okresy 24 lub 36-miesięczne ze stałym bądź zmiennym oprocentowaniem.

  Brak opłat za prowadzenie rachunku Konto dla Młodych. Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. 0 złotych za przelewy internetowe. Możliwość posiadania karty debetowej, która pozostaje bezpłatna przy wykonaniu co najmniej 5 płatności z jej użyciem. Możliwy odbiór 2-osobowego zaproszenia na festiwal Restaurant Week. Dla aktywnie korzystających - do 50 zł zwrotu za płatności kartą w restauracjach.

  Lokaty są prowadzone w walutach takich jak: USD, EUR, CHF oraz GBP. Stopy procentowe wahają się od 0,10% do 1,00% w skali roku. Warto jednak wspomnieć, że te lokaty są na długie okresy, bo na 2 lub 3 lata.

 • Nest Konto

  Nest Konto

  • Nazwa banku: Nest Bank
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,10%

  Konta walutowe są dostępne w trzech walutach: dolara amerykańskiego, euro i funta szterlinga. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie. Bezpłatne wydanie karty płatniczej do konta: V Pay lub Visa Debit. Darmowe wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Korzystne ceny przewalutowania w ramach założonych kont w Nest Banku. Bezpłatne przelewy internetowe, w tym przelewy europejskie SEPA. Dostępne również oprocentowane walutowe rachunki oszczędnościowe. Możliwość zakładania lokat walutowych na 6 i 12 miesięcy. Oprocentowanie 0,10%.

  Każdy rachunek jest otwierany i prowadzony bezpłatnie. Brak opłat za przelewy w systemie ELIXIR. Bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce. Brak opłat za wpłaty w bankomatach sieci Euronet. 0 zł za wydanie i korzystanie z karty płatniczej Visa Debit Card, objętą usługą 3D Secure. Możliwe dokonywanie opłat za pośrednictwem aplikacji Android Pay.

 • Wymarzone konto osobiste

  Wymarzone konto osobiste

  • Nazwa banku: Raiffeisen Polbank
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, JPY, NOK
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,25%

  Szeroki wybór kont walutowych. Do dyspozycji mamy waluty: Euro, dolar amerykański, funt szterling, frank szwajcarski, dolar australijski, dolar kanadyjski, jen japoński czy korona norweska. Wszystko to za pośrednictwem R-kantoru. Do rachunku w Euro możliwa karta debetowa MasterCard. Możliwość korzystania z internetowej platformy transakcyjnej R-Dealer. Brak opłat za prowadzenie konta i przelewy między kontami klienta w banku. Lokaty walutowe dostępne dla Euro, USD, GBP i CHF. Okresy lokat zaczynają się od 1 miesiąca aż do 12 miesięcy.

  Wszystkie środki są oprocentowane, aż do 1,5% przy zachowaniu salda minimalnego w wysokości 10 000 zł. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta. Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatne wpłaty w oddziale. Możliwość posiadania karty PayPass czy minikarty MasterCard Debit. Do karty debetowej bank dodaje bezpłatne ubezpieczenie, obejmujące pomoc medyczną, pomoc domową w przypadku awarii czy pomoc na drodze.

 • Konto Freemium

  Konto Freemium

  • Nazwa banku: T-Mobile
  • Dostępne waluty: EUR, USD, GBP, CHF
  • Oprocentowanie lokat walutowych: do 0,50%

  Bank oferuje konta walutowe w czterech walutach: euro, frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich czy funtach szterlingach. Możliwość posiadania karty do konta. Klient może skorzystać z przelewów natychmiastowych. Walutowe konta oszczędnościowe są oprocentowane na 0,40% w skali roku, w przypadku konta w funtach szterlingach. Brak opłat za prowadzenie konta. Bezpłatne wypłaty i wpłaty w bankomatach Alior Banku czy Euronet. Lokaty dostępne na 1, 3, 6, 12, 24 i 36 miesięcy.

  Konto osobiste jest wolne od opłat za jego prowadzenie, realizację przelewów internetowych czy korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej. Brak opłat za kartę do konta przy dokonaniu transakcji na kwotę większą niż 200 zł miesięcznie. 5% zwrotu wartości zakupów przy transakcjach wykonanych kartą T-Mobile. Do 180 zł rocznie. Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie - do 3 wypłat w miesiącu. Bezpłatne przelewy internetowe. Bonus 20% podczas doładowywania telefonów na kartę w sieciach T-Mobile i Heyah.

Ile banków tyle ofert. Jedne są lepsze, inne gorsze. Ale nie ma co narzekać, tylko trzeba korzystać z tego co jest dostępne. Tak jak wspomnieliśmy na początku tego rankingu - konta walutowe idą w parze z kontem podstawowym. Do większości z nich można wyrobić dodatkową kartę walutową, która przeważnie jest bezpłatna i uprawnia do płacenia i wypłat z bankomatów za granicą również bez prowizji. Dobrym jest fakt, że nasze środki nie muszą być cały czas przewalutowywane ze złotówek na walutę zagraniczną i na odwrót.

Kolejnym plusem na posiadanie konta walutowego jest regularne otrzymywanie przelewów w obcej walucie. Zdarza się to zwłaszcza w tak zwanych "wolnych zawodach", jak np. programista czy copywriter, który może przyjmować zlecenia z zagranicy. 

Przy wyborze banku, warto kierować się głosami oddanymi przez użytkowników oraz na własną rękę doczytywać o szczegółach na stronach banku. Konta są automatycznie uszeregowane od najwyższej ilości pozytywnych głosów do najniższej ilości głosów na plus. 

Jeśli było to dostępne, zaprezentowaliśmy również lokaty walutowe, które w naszej opinii są słabiej oprocentowane niż standardowe lokaty w polskich złotówkach, i nie są dostępne dla wszystkich podanych przez bank obcych walut.

Jako bonus do niektórych kont - banki dorzucają jeszcze zniżki na zakupy (tzw. cash-back), czy bilety do kina

W większości przypadków, w ramach kont walutowych dostępne są przelewy SEPA (przelew europejski, realizowany w bankach, które należą do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro) oraz SWIFT (przelewy do banków poza Unię Europejską). Z przelewami SWIFT zazwyczaj wiążą się wyższe opłaty, jednak zależy to od banku, w którym posiadamy konto. Zobacz szczegółowo jakie są różnice pomiędzy przelewami SEPA a SWIFT.