Najważniejsze informacje o koncie
- Bank
Revolut
- Ranking kont
2 miejsce w rankingu
- Aktualne promocje
Brak aktualnych promocji.
- 0 złOpłata za konto
- 0 złPrzelewy SEPA: 0 PLN, przelewy SWIFT: 0 PLNPrzelewy
- 0 złZależy od posiadanego planuBankomaty za granicą
- 0 złKarta wielowalutowa
Czy jest gdzieś jeszcze osoba, która nic nie słyszała o Revolucie? Jesteśmy pewni, że tak. Przecież nie wszyscy potrzebują karty wielowalutowej i internetowego kantoru wymiany walut. Jednak gdy zajdzie taka potrzeba i zaczniesz interesować się tematem, to na pewno szybko odkryjesz, jak wiele osób używa Revoluta i jak jest o nim głośno od dobrych kilku lat. Revolut to jedna z najpopularniejszych platform wymiany waluty wszech czasów.
Dzisiaj sprawdzimy, czy warto korzystać z jego oferty i otworzyć konto, sprawdzimy opinie o Revolut oraz przeanalizujemy opłaty za kartę i konto Revolut dla osób fizycznych (istnieje też Revolut Business, ale nim nie będziemy się dziś zajmować).
- Opinie i ocena konta walutowego w Revolut
- Revolut — wady i zalety
- Szczegóły konta walutowego Revolut
- Krótka historia Revoluta
- Jak Revolut zmienił oblicze polskiej bankowości?
- Jak działa Revolut? Co oferuje? Czyli o usługach Revolut
- Revolut - opinie klientów
- Plany Revolut: ile kosztuje Revolut dla poszczególnych planów?
- Konta walutowe w Revolut
- Jak wpłacić pieniądze na konto Revolut?
- Jak wypłacić pieniądze z Revoluta?
- Wymiana walut w aplikacji Revolut: jak korzystać z Revolut, żeby uzyskać najkorzystniejszy kurs wymiany walut?
- Czy środki na Revolut są bezpieczne?
- Rejestracja w Revolut bank: jak założyć kartę Revolut?
- Revolut — FAQ
Opinie i ocena konta walutowego w Revolut
Revolut — wady i zalety
Zalety
- Prawie 40 bezpłatnych kont w różnych walutach.
- Wielowalutowa karta.
- Darmowe karty wirtualne.
- Dostępny jest całkowicie darmowy plan, idealny dla osób, które np. wyjeżdżają tylko raz do roku na wakacje i nie potrzebują płatnych funkcji.
- Revolut jest bankiem, więc ma gwarancję środków litewskiego funduszu gwarancyjnego do równowartości 100.000 euro.
Wady
- Obsługa tylko na czacie w aplikacji. Jeśli stracisz do niej dostęp, to masz problem ze skontaktowaniem się z Revolutem.
- Blokada kont. Na internecie znajdziesz wiele opinii na temat blokad konta Revolut. Użytkownicy narzekają, że bezpodstawnie zostały założone blokady i nie mają dostępu do własnych pieniędzy, a procedura ich odblokowania trwa bardzo długo.
- Niskie limity darmowych wypłat z bankomatów, nawet w płatnych planach.
- W dwóch najniższych planach niskie bezpłatne limity miesięczne wymiany waluty.
Szczegóły konta walutowego Revolut
- Rodzaj kantoruKantor mobilny
- Strona internetowawww.revolut.com
- Dostępne walutyPLN, EUR, GBP, USD, AED, AFN, ALL, AMD, ANG, AOA, ARS, AUD, AWG, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BIF, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BTN, BWP, BYN, BZD, CAD, CDF, CHF, CLP, CNH, CNY, COP, CRC, CUC, CUP, CVE, CZK, DJF, DKK, DOP, DZD, EEK, EGP, ERN, ETB, FJD, FKP, GEL, GGP, GHS, GIP, GMD, GNF, GTQ, GYD, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, IMP, INR, IQD, IRR, ISK, JEP, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KMF, KPW, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, LRD, LSL, LTL, LYD, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MOP, MRO, MRU, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SDG, SEK, SGD, SHP, SLE, SLL, SOS, SRD, SSP, STD, STN, SVC, SZL, THB, TJS, TMM, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, UYU, UZS, VEF, VES, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XDR, XFO, XFU, XOF, XPF, YER, ZAR, ZMK, ZMW, ZWL
- Aplikacja mobilna TAK
- Karta wielowalutowa TAK
- Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
- Karta wielowalutowa0 PLN
- Wpłata lub wypłata waluty w oddziale bankuBrak możliwości wypłaty i wpłaty w oddziale
- Przelew SEPA0 PLN
- Przelew SWIFT0 PLN
- DostępnośćAplikacja mobilna
- Alert walutowy TAK
- Minimalna kwota wymianyBrak
Krótka historia Revoluta
W 2015 roku powstał startup założony przez dwóch panów: Storonski z Rosji i Jacenko z Ukrainy. Jak widać, Rosjanie mogą współpracować z Ukraińcami, i to bardzo efektywnie, patrząc na historię Revoluta. Początkowo firma miała swoją siedzibę w Londynie.
Startup w 2018 roku otrzymał licencję bankową od banku Litwy i mógł zacząć działać na terenie Unii Europejskiej już jako pełnowymiarowy bank, z gwarancją kapitału o równowartości 100.000 euro na użytkownika, czyli na takich samych zasadach, jak każdy bank w Polsce.
Jak Revolut zmienił oblicze polskiej bankowości?
Ideą Revoluta było zaproponowanie klientom internetowego kantoru wymiany walut z bardzo dobrymi kursami. Do tego doszła możliwość zakładania bezpłatnych kont w różnych walutach oraz wielowalutowa karta. Tak naprawdę to dzięki Revolutowi doczekaliśmy się lepszych ofert walutowych w bankach. Wcześniej jakieś rachunki były proponowane, jakieś opcje wymiany internetowej walut też istniały. Ale konta zazwyczaj były płatne, kursy — co tu ukrywać, złodziejskie, a o kartach wielowalutowych mało kto słyszał.
Kiedy Revolut szturmem zaczął podbijać polski rynek, jeszcze nawet nie jako bank, tylko fintech, większość osób posługujących się walutami przeniosła się do niego. Były wśród nich osoby podróżujące (czy to regularnie, czy też sporadycznie na wakacje raz do roku), robiące zakupy na zagranicznych platformach, frankowicze, przedsiębiorstwa. Konta na Revolut były popularne także wśród osób z komornikiem: w początkowej fazie, gdy jeszcze fintech był tylko startupem, nie bankiem, polski komornik nie miał dostępu do środków na rachunkach i nie mógł ich zająć.
To był kubeł zimnej wody, wylanej na rodzime instytucje: rozpoczął się swoisty wyścig, kto zaproponuje lepsze kursy, więcej kont walutowych, lepsze warunki. Karty walutowe stały się chlebem powszednim i nikogo już nie dziwi, że jego debetówka do konta w złotówkach może być używana do płatności za granicą bez kosztów przewalutowania. W końcu na rynku pojawił się ktoś, kto pokazał klientom: halo, można operować walutami tanio! I można mieć do nich dostęp z kartą walutową! Skończyła się era, którą pewnie banki wspominają z łezką w oku, gdy spread rzędu kilkudziesięciu groszy był odbierany jako niski.
Jak działa Revolut? Co oferuje? Czyli o usługach Revolut
Revolut bank obecnie oferuje naprawdę wiele produktów. Zróbmy ich krótki przegląd.
1. Konta walutowe, kantor wymiany walut i karta wielowalutowa
Przez bardzo, bardzo długi czas nikt nie mógł równać się z Revolutem pod względem oferowanych kursów. Są one na poziomie międzybankowym, czyli zwykły Kowalski uzyskał dostęp do cen walut, jakie dotąd były zarezerwowane tylko dla największych podmiotów, takich jak banki.
2. Akcje i metale (złoto, srebro, platyna, pallad)
Revolut to aplikacja wielozadaniowa: możesz w niej kupić akcje amerykańskich spółek oraz zainwestować w metale szlachetne. Pamiętaj, że za takie transakcje Revolut nalicza prowizję w wysokości, która zależy od posiadanego przez Ciebie planu.
3. Kryptowaluty
Revolut pozwala na zakup kryptowalut, a ich oferta jest całkiem szeroka. Jest to fajne rozwiązanie, jeśli chcesz zainwestować niewielkie pieniądze, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. Jednak ze względu na bardzo wysokie prowizje przy zakupie i sprzedaży, większe środki lepiej jest ulokować na jednej z polecanych giełd kryptowalut.
Zobacz jak przelać bitcoina na Revolut ?
4. Karty kredytowe
Z limitem do 50.000 zł. Karta oferuje cashback, czyli zwrot za płatności.
5. Kredyty
Oferta kredytowa Revolut to do 150.000 zł pożyczki na maksymalnie 120 miesięcy. W aplikacji dostępny jest szacunkowy kalkulator kredytowy, jednak nie należy ściśle się nim sugerować: ostateczną cenę poznasz dopiero po złożeniu wniosku, gdyż oprocentowanie kredytu Revolut opiera się na Twoim profilu finansowym oraz dotychczasowej historii kredytowej.
Revolut - opinie klientów
Revolut opinie ma generalnie bardzo pozytywne. Spójrzmy na Trustpilot: ponad 140 tys. recenzji, z czego ocena Revoluta to 4,3 na 5. Naszym zdaniem: bardzo dobrze.
Co podoba się klientom Revolut?
- Oferta wieloproduktowa. Już nawet nie mówimy o wymianie waluty, ale o tym, że Revolut umożliwia bardzo łatwy handel akcjami i kryptowalutami. Dodatkowo można założyć konto Revolut junior dla dziecka. Można otrzymać kartę kredytową lub pożyczkę. Można budować oszczędności.
- Przeważają opinie o Revolut od osób, które korzystają z niego podczas zagranicznych wyjazdów. Użytkownicy są zadowoleni z kursów wymiany i prostoty obsługi aplikacji: dzięki Revolut zaoszczędzili sporo pieniędzy za granicą.
- Bonusy, takie jak program poleceń czy edukacyjne quizy, pozwalające zdobyć kryptowaluty.
- Szybkie przelewy. Zarówno w złotówkach, jak i w euro: co więcej, część przelewów SEPA w euro jest księgowana natychmiastowo, jeśli ten drugi bank uczestniczy w szybkich przelewach w euro. I Revolut nie pobiera za to żadnej dodatkowej opłaty.
- Revolut działa w większości miejsc na ziemi i zawsze można na niego liczyć.
Revolut – opinie od niezadowolonych klientów:
- Dość często wśród słabych opinii o Revolut przewija się wątek niskich limitów, zarówno wymiany waluty (w podstawowych planach) jak też wypłaty z bankomatów. Faktycznie, trzeba przyznać, że limity wypłat we wszystkich planach, nawet tych najwyższych, są stosunkowo niskie. Na szczęście w większości miejsc na świecie bez problemu można zapłacić kartą.
- Blokowanie przelewów i kont. Jest to pokłosie systemów antyfraudowych, które Revolut ma rozwinięte w znacznym stopniu. Jeśli jakaś transakcja wyda się podejrzana, przelew może zostać zablokowany, tak samo, jak konto. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy użytkownicy z zablokowanym kontem Revolut piorą brudne pieniądze. Absolutnie nie. Po prostu system wyłapuje transakcje, które wg niego odbiegają od normy.
- Problemy z weryfikacją, szczególnie po zmianie danych.
- Brak możliwości zaciągnięcia zobowiązania kredytowego dla klientów z innych krajów lub decyzje negatywne. Pamiętajcie: każdy bank ma swoje procedury kredytowe. Ponadto istnieje coś takiego jak weryfikacja w BIK i big-ach. Jeśli ktoś ma super zarobki, ale w przeszłości spóźniał się ze spłatami, to jest wielce prawdopodobne, że w większości banków (nie tylko w Revolut) decyzja będzie odmowna.
- Brak infolinii. Jest to bardzo poważny problem w momencie, gdy z jakiegoś powodu tracisz dostęp do aplikacji i nie możesz napisać na czacie, a potrzebujesz natychmiastowego kontaktu z obsługą klienta Revolut. Jest kilka ogólnych e-maili, na które można się kontaktować, ale jest to niewystarczające. Naszym zdaniem rozwiązaniem idealnym byłaby infolinia dla klientów. Niestety, nawet na czacie brak jest obecnie obsługi w języku polskim (pracownicy korzystają z translatora, zazwyczaj z pozytywnym skutkiem, więc możesz pisać po polsku), więc o obsłudze telefonicznej w języku polskim raczej nie ma co marzyć.
- Prowizje bankomatów za wypłatę pieniędzy. Revolut nie pobiera takiej opłaty (chyba, że chodzi o wypłatę ponad limit, ale to inna sprawa). Natomiast dość często, szczególnie w zagranicznych miejscowościach turystycznych, nie da się znaleźć darmowego bankomatu. Revolut nie ma na to wpływu: po prostu operatorzy płatnych bankomatów robią w ten sposób biznes i trudno winić wydawcę karty za to, że w danym miejscu są same płatne bankomaty. Dodamy, że w takim przypadku i tak to nie Revolut pobiera opłaty, więc zażalenia należy raczej kierować w stronę władz danej miejscowości.
Plany Revolut: ile kosztuje Revolut dla poszczególnych planów?
Obecnie Revolut oferuje swoim użytkownikom aż 5 różnych planów do wyboru. Plany różnią się ceną i funkcjonalnościami. Dzisiaj dokonamy ich przeglądu pod względem oferty walutowej i sprawdzimy najważniejsze opłaty w Revolut.
Warto pamiętać, że najbardziej opłacalne jest wymienianie waluty od poniedziałku do piątku. W weekendy doliczana jest prowizja w wysokości 1%, niezależnie od posiadanego planu.
Bezpłatne konto Revolut Standard
Wymiana walut bez prowizji: do 1000 euro miesięcznie.
Prowizja za wymianę ponad limit: 1%.
Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów: 800 zł (lub równowartość w innej walucie) lub 5 wypłat miesięcznie. Jeśli dokonasz 5 wypłat, każda po 100 zł, to kolejna będzie obarczona prowizją, mimo tego, że nie przekroczyłeś limitu 800 zł.
Prowizja za wypłatę z bankomatów ponad limit: 2% min. 5 zł.
Karta wielowalutowa: fizyczna bez opłaty za użytkowanie, jest natomiast opłata za dostawę karty Revolut. Dodatkowo możesz w aplikacji korzystać z 2 kart Revolut wirtualnych: jednorazowej (jej dane zmieniają się po każdym użyciu, dzięki czemu nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie raz użytych danych, to i tak nic z nimi nie zrobi, ponieważ będą już inne) oraz zwykłej, wielorazowej. Są one bezpłatne. Za pomocą karty Revolut wielokotnego użytku możesz także płacić telefonem, po jej wcześniejszym podpięciu pod Google Pay lub Apple Pay.
Revolut Plus: 14,99 zł miesięcznie
Wymiana walut bez prowizji: do 1000 euro miesięcznie.
Prowizja za wymianę ponad limit: 0,5%.
Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów: 800 zł miesięcznie.
Prowizja za wypłatę z bankomatów ponad limit: 2% min. 5 zł.
Plan Revolut Premium 29,99 zł miesięcznie
Wymiana walut bez prowizji: bez limitu.
Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów: 1600 zł miesięcznie.
Prowizja za wypłatę z bankomatów ponad limit: 2% min. 5 zł.
Plan Revolut Metal, który kosztuje 49,99 zł miesięcznie
Wymiana walut bez prowizji: bez limitu.
Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów: 3000 zł miesięcznie.
Prowizja za wypłatę z bankomatów ponad limit: 2% min. 5 zł.
Revolut Ultra za 210 zł miesięcznie
Wymiana walut bez prowizji: bez limitu.
Limit bezpłatnych wypłat z bankomatów: 7500 zł miesięcznie.
Prowizja za wypłatę z bankomatów ponad limit: 2% min. 5 zł.
Konta walutowe w Revolut
Nieważne, jaki plan wybierzesz: całkowicie darmowy czy najbardziej prestiżowy. Każdy użytkownik uzyskuje dostęp do ponad 30 kont w różnych walutach. W tym dostępny jest rachunek w złotówkach z polskim numerem IBAN, czyli takie samo konto, jak w każdym banku w Polsce.
Waluty dostępne w Revolut: PLN, EUR, USD, GBP, AED, AUD, BGN, CAD, CZK, CHF, CLP, COP, DKK, EGP, HKD, HUF, ILS, INR, ISK, JPY, KRW, KZT, MXN, NOK, NZD, PHP, QAR, RON, RSD, SAR, SEK, THB, TRY, ZAR.
Jak wpłacić pieniądze na konto Revolut?
Doładowanie Revoluta kartą bankową
Jest to najszybszy i najprostszy sposób na doładowanie konta Revolut. Możesz podpiąć pod Revolut kartę bankową (do konta lub kredytową). W większości przypadków będzie to sposób darmowy. Piszemy: w większości, ponieważ są dwa wyjątki. Pierwszy z nich: niektóre banki w przypadku kart kredytowych traktują doładowanie Revoluta jako transakcję gotówkową lub szczególną. Pobierają za to prowizję i tracisz okres bezodsetkowy. Drugi wyjątek to karty wydane poza krajami EOG oraz karty komercyjne. W tym przypadku sam Revolut może pobierać niewielką prowizję.
Kartą doładujesz saldo większości kont walutowych, np. PLN, EUR, USD, GBP itd.
Jak doładować Revoluta kartą:
Zaloguj się do aplikacji Revolut i wybierz zakładkę Konta.
Wybierz konto, które chcesz doładować.
Naciśnij Wpłać.
Wpisujesz kwotę, a pod spodem masz metodę doładowania. Domyślnie podstawia się Łatwy przelew bankowy. Naciśnij Zmień.
W zakładce Inne metody wybierz Karta debetowa lub kredytowa.
Wprowadź dane karty.
Następnie możesz dokonać doładowania. Transakcję zautoryzujesz w aplikacji mobilnej swojego banku lub smsem.
Doładowanie Revoluta przelewem bankowym
Otwierając Revoluta, otrzymujesz podstawowe konto lokalne w lokalnej walucie (zależy od kraju, w którym mieszkasz). Dla klientów z Polski jest to rachunek w złotówkach, który łatwo zasilisz zwykłym przelewem. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w taki sam sposób doładowywać także konta w innych walutach, na przykład w euro.
Przelew przychodzący na konto w PLN nic nie kosztuje. I raczej nie poniesiesz za niego opłaty w banku wychodzącym: 99% banków ma przelewy internetowe Elixir w złotówkach za darmo.
Ten sposób doładowania konta jest dostępny dla wszystkich walut. Co więcej, dla niektórych z nich to jedyna metoda zasilenia (np. Bat tajski).
Jak doładować Revolut przelewem?
Zaloguj się do aplikacji Revolut.
Wybierz konto, które chcesz doładować, np. w złotówkach.
Kliknij Wpłać.
Jeśli podstawi Ci się inna niż zwykły przelew opcja, wybierz Zmień.
Następnie z zakładki Inne Metody wybierz Standardowy przelew bankowy.
Uzyskujesz podgląd do danych konta. W przypadku złotówki masz do wyboru dwie zakładki: Lokalne, czyli są to dane do przelewu tylko z polskiego banku w złotówkach oraz SWIFT, czyli dla przelewów zagranicznych (np. z konta w USA).
Robisz przelew ze swojego banku na podane w aplikacji dane.
Doładowanie Revoluta łatwym przelewem bankowym
Ta metoda doładowania jest możliwa, jeśli masz konto w jednym z następujących banków: Alior, Pekao S.A., ING, Millennium, PKO BP, Santander Bank Polska lub mBank. W ten sposób zasilisz tylko i wyłącznie rachunek w złotówkach w aplikacji Revolut.
Najpierw powiązujesz konto bankowe z aplikacją Revolut, a później możesz dokonywać natychmiastowych zasileń bezpośrednio z rachunku: bez czekania na księgowania przelewów oraz bez konieczności posiadania karty.
Zaloguj się do aplikacji Revolut.
Wybierz konto w złotówkach.
Kliknij Wpłać.
Wpisz kwotę, a jeśli podstawia Ci się inna opcja niż Łatwy przelew bankowy - naciśnij Zmień i wybierz tę opcję.
W kolejnym kroku wybierasz bank, w którym masz konto.
Podajesz nr rachunku, z którego zamierzasz dokonać doładowania.
Następnie zostaniesz przekierowany do strony logowania swojego banku.
Po potwierdzeniu, że Ty to Ty i to faktycznie Twoje konto, rachunek bankowy zostanie powiązany z kontem Revolut na 90 dni.
Jak zasilić Revolut przez Google Pay lub Apple Pay?
Jeśli masz kartę podłączoną w Google Pay, to bez problemu możesz dokonać nią doładowania salda na koncie Revolut. W ten sposób zasilisz rachunki w większości walut.
Warto nadmienić, że czasami Revolut może pobrać niewielką opłatę za doładowanie konta przez Google lub Apple Pay. Najczęściej dzieje się tak, gdy:
Doładowujesz konto kartą, która pochodzi z innego kraju niż Twój kraj zamieszkania.
Jest to karta kredytowa.
Jest to karta firmowa.
Przy kartach z banków szwajcarskich obowiązują prowizje: 1,15% za doładowanie kartą debetową i 1,5% za kredytową.
Jak wypłacić pieniądze z Revoluta?
Wypłata kartą walutową z Revoluta
Czy to w kraju, czy też za granicą, możesz wybierać środki za pomocą karty walutowej. Musisz pamiętać o limitach wypłat, które dotyczą wybranego przez Ciebie planu Revolut. Np. dla darmowego standard jest to kwota 800 zł miesięcznie lub 5 wypłat (lub równowartość tej kwoty w innej walucie). Powyżej tej kwoty zapłacisz prowizję za wypłatę.
Revolut nie pobiera innych opłat za wypłaty z bankomatów. Jeśli za granicą spotkasz się z sytuacją, że bankomat pokazuje Ci kwotę opłaty za wypłatę, to pamiętaj: jest to opłata operatora danego bankomatu, nie Revoluta. Warto szukać urządzeń zwykłych, lokalnych banków, a nie sieciówek typu Euronet, Planet Cash itd. To właśnie one najczęściej są płatne (i to sporo).
Dodamy, że w Revolut obowiązuje (dla wszystkich planów) maksymalny dobowy limit wypłat w wysokości 3000 euro lub równowartości w innej walucie.
Przelew bankowy z Revolut
Bez większych problemów możesz wykonać przelew z Revoluta na inne konta. Na przykład złotówki na konto w polskim banku, czy też przelew SEPA w euro.
Minimalna kwota przelewu w złotówkach to 5 zł, w euro: 1.
Jak zrobić przelew środków z Revoluta:
Zaloguj się do aplikacji Revolut.
Na dole strony, pośrodku, znajdziesz ikonę z podpisem Przelewy. Kliknij ją.
W prawym górnym rogu naciśnij niebieski przycisk +Dodaj.
Pojawi się kilka opcji do wyboru. Chcąc wykonać zwykły przelew, wybierz Bank odbiorcy.
Wprowadź wymagane dane konta osobistego lub firmowego: kraj banku odbiorcy, walutę, nr konta, dane adresata.
Po dodaniu odbiorcy wróć do zakładki Przelewy. W pasku wyszukiwania zacznij wpisywać np. nazwisko adresata. Następnie wybierz Wyślij z dołu strony.
Wybierz konto, z którego chcesz wykonać przelew, wpisz kwotę i tytuł.
Wypłata na kartę w Revolut
Środki z dowolnego rachunku Revolut możesz przekazać także bezpośrednio na kartę płatniczą Mastercard lub Visa.
Zaloguj się do aplikacji
Wybierz Przelewy na dole strony.
Kliknij +Dodaj w prawym górnym rogu.
Z menu wybierz Karta odbiorcy.
Wybierz z dwóch dostępnych zakładek, czy chcesz wykonać przelew na swoją kartę (wtedy uzupełniasz tylko jej numer) czy na kartę innej osoby (wpisujesz numer karty, imię i nazwisko oraz opcjonalnie adres e-mail odbiorcy).
Przelew dla znajomego w Revolut
Twój znajomy korzysta z Revolut? Masz go wpisanego do książki telefonicznej? Aplikacja Revolut pokaże Ci, kto ze znajomych ma konto i do kogo możesz natychmiastowo przesłać środki.
Zaloguj się do aplikacji.
Z dołu strony wybierz Przelewy.
Następnie naciśnij +Dodaj w prawym górnym rogu.
Zjedź na sam dół. Pokaże Ci się lista znajomych z kontem Revolut.
Wybierz znajomego, do którego chcesz przesłać środki.
Naciśnij niebieski przycisk Wyślij.
Wybierz konto, z którego chcesz zrobić przelew, uzupełnij kwotę. Możesz dodać także własną notatkę.
Wymiana walut w aplikacji Revolut: jak korzystać z Revolut, żeby uzyskać najkorzystniejszy kurs wymiany walut?
Masz dostępne trzy opcje wymiany waluty w aplikacji Revolut. Dwie pierwsze są szybkie, ale niekoniecznie muszą być najbardziej opłacalne. Ostatnia metoda wymaga zazwyczaj czasu i nieco cierpliwości, ale dzięki niej możesz dokonać transakcji walutowej po najlepszym kursie na rynku.
Wymiana natychmiastowa po aktualnej cenie.
W tym celu zaloguj się na konto. Wybierz rachunek w walucie, jaką chcesz wymienić, np. złotówki. Następnie kliknij opcję Wymień. Ustalasz kwotę transakcji oraz docelową walutę, np. wymiana ze złotówek na euro. Aplikacja pokaże Ci kurs wymiany. Po zatwierdzeniu pieniądze natychmiast trafią na Twój rachunek.
Wymiana natychmiastowa podczas transakcji.
Jeśli nie chcesz, nie musisz wcześniej dokonywać wymiany, aby zrobić płatności kartą czy wypłacić środki z bankomatu. Revolut automatycznie rozpozna, w jakiej walucie chcesz zrealizować transakcję. Podczas jej wykonywania aplikacja sama przewalutuje odpowiednią kwotę z podstawowego konta. Oczywiście pod warunkiem, że są na nim pieniądze. Na przykład: jesteś w Niemczech, na rachunku masz tylko złotówki. Płacisz w euro. Dokona się automatyczne przewalutowanie ze złotówek na euro po bieżącym kursie.
Zlecenie rynkowe typu Stop i Limit
Jeśli aktualny kurs Ci nie odpowiada, a nie spieszy Ci się z wymianą, możesz ustawić zlecenie rynkowe. Ustalasz, po jakim kursie chcesz dokonać transakcji. Gdy cena zostanie osiągnięta, zlecenie automatycznie się zrealizuje.
Czy środki na Revolut są bezpieczne?
Gwarancja litewskiego odpowiednika BFG
Revolut nabył status banku na Litwie, i dlatego to właśnie w tym kraju mają zastosowanie przepisy o ochronie depozytów. Tak samo jak w każdym polskim banku i SKOK-u, na koncie Revolut pieniądze są bezpieczne do równowartości kwoty 100.000 euro.
Ale uwaga: limit ten obowiązuje tylko dla środków na kontach walutowych, oszczędnościowych czy zwykłych lokatach. Nie masz żadnej ochrony, jeśli chodzi o pieniądze zainwestowane w akcje czy kryptowaluty.
Co daje taka gwarancja? W razie bankructwa banku Revolut litewski odpowiednik naszego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego wypłaci ex-klientom równowartość pieniędzy zgromadzonych na rachunkach i lokatach, ale nie więcej, niż 100.000 euro. Jeśli ktoś przechowuje tam np. 110.000 euro, to w razie bankructwa 10.000 traci. Może dochodzić ich zwrotu na drodze sądowej, ale bądźmy szczerzy, szanse na ich odzyskanie w taki sposób są bardzo, ale to bardzo nikłe.
Zabezpieczenia aplikacji Revolut
Wśród nich możemy znaleźć takie zabezpieczenia jak:
- Uwierzytelnienie transakcji w aplikacji. Jeśli wykonujesz np. przelew wychodzący, to najpierw musisz zatwierdzić go w aplikacji.
- Przed wysłaniem pieniędzy do nowo dodanego odbiorcy Revolut upewnia się, że go znasz, masz do niego zaufanie, a transakcja nie nosi znamion oszustwa.
- Jednorazowa karta wirtualna jest jednym z najlepszych produktów, które Revolut posiada. Jest idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy chcesz zapłacić za zakupy w sklepie, którego nie znasz i nie jesteś pewien. Po transakcji dane karty są natychmiast zmieniane, więc nawet gdyby ktoś wszedł w ich posiadanie, to i tak nic z tym nie zrobi i nie uzyska dostępu do Twoich pieniędzy.
- Logowanie biometryczne do konta w Revolut. PIN, szczególnie krótki, 4-cyfrowy, nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Dużo trudniej jest włamać się do aplikacji, do której logujesz się np. odciskiem palca.
- Revolut korzysta z algorytmów uczenia maszynowego, aby wykryć podejrzane transakcje na Twoim rachunku. Jeśli takie zostaną wykryte, Twoja karta jest automatycznie blokowana.
- Opinie klientów dość często mówią o blokadzie konta i środków. Jeśli Revolut nie jest pewien, czy transakcje, czy też źródło pochodzenia środków są legalne, może poprosić o udokumentowanie, a do tego czasu zastosować blokadę środków. Wg. raportu Nilson Report z 11.2019 r. to właśnie Revolut miał najniższy wskaźnik nielegalnych transakcji, znacznie niższy niż średnia w branży (a pamiętajmy, że porównanie zostało wykonane na tle banków, które działają na rynku od lat i miały dużo czasu na doskonalenie algorytmów bezpieczeństwa).
Rejestracja w Revolut bank: jak założyć kartę Revolut?
Jak założyć Revolut?
- Wchodzisz na stronę Revolut.
- Podajesz swój numer telefonu. Sms-em otrzymasz link do pobrania aplikacji Revolut.
- Rejestrujesz się. Podaj swoje dane osobowe, dane z dowodu osobistego lub paszportu, adres.
- Po pomyślnej rejestracji musisz zweryfikować swoją tożsamość. Pamiętaj, zakładasz konto w banku działającym na terenie UE, więc obowiązują takie same przepisy i regulacje, jak w PKO, ING czy mBanku. Aby zweryfikować tożsamość, zaloguj się do aplikacji Revolut. Kliknij ikonę w lewym górnym rogu, tam, gdzie widzisz swoje inicjały. Zjedź do zakładki Konto i wybierz Dane osobowe. Zweryfikuj konto: zrobisz to poprzez dodanie zdjęcia dowodu osobistego/paszportu i przesłanie kilkusekundowego nagrania video swojej twarzy.
- Możesz korzystać z aplikacji: zakładać konta, zamówić kartę fizyczną czy też założyć wirtualną, doładowywać, wymieniać waluty itd.
Revolut — FAQ
Czy da się wpłacić na Revolut gotówkę we wpłatomacie?
Niestety, na razie takiej możliwości nie ma.
Ile kosztuje zamówienie karty Revolut?
Opłata za wysyłkę karty Revolut w darmowym planie Standard będzie znana w momencie, gdy rozpoczniesz proces jej zamawiania w aplikacji.
Czy komornik może zająć Revolut?
Obecnie rachunki prowadzone w Revolut znajdują się w systemie Ognivo, dlatego też komornik ma do nich dostęp i może je zająć.
Czy jest wersja Revolut na komputer?
Niestety nie, obsługa Revolut jest dostępna tylko w aplikacji mobilnej na telefon.
Nie mogę zalogować się do Revolut. Jak odblokować Revolut?
Napisz maila na adres: support@revolut.com
Komentarze
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
2023-12-29 17:36:20Mam od 4 lat i widać, jak polskie bankstery nadganiają zaległości.
W większości ci co prowadzą szemrane interesy narzekają na blokady... cóż cwaniaków nie brakuje.