Kantor internetowy ranking 2020

Jak wybrać najlepszy kantor online?

Zarządzanie finansami to sztuka, która ma wiele twarzy. Jedną z nich są waluty, a konkretnie ich wymiana. W czasach, w których wielu Polaków posiada kredyty walutowe, pracuje poza granicami kraju, podróżuje, a także nawiązuje zagraniczne kontakty handlowe, poruszanie się po meandrach przewalutowania ma istotne znaczenie.

Nowoczesną i popularną formą wymiany są kantory internetowe. Zyskują one na znaczeniu pod wieloma względami, począwszy od wysokiego bezpieczeństwa, poprzez błyskawiczne i całodobowe działanie po stosunkowo niskie spready. Zanim jednak wybierzemy ten odpowiedni, warto poznać ranking kantorów internetowych i dokonać osobistej oceny zalet.

Sprawdź również nasze porównanie brokerów forex u których można handlować na parach walutowych za pomocą dźwigni finansowej.

Jak wybrać kantor internetowy?

Opłacalność wymiany walut zależy od kilku czynników, które należy rozpatrywać w sposób całościowy. Innymi słowy, niski kurs waluty może okazać się zbyt mało przekonujący w stosunku do progu transakcji. Przyjrzyjmy się zatem na jakie wartości należy zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze istotna jest wcześniej wspomniana wysokość kursu. Zwracamy uwagę czy interesujące nas kursy nie mają ceny „promocyjnej” np. na start dla nowych klientów. Skonfrontujmy je z rzeczywistymi warunkami cenowymi. Sprawdźmy również, w jakich odstępach czasowych ma miejsce aktualizacja kursów — zazwyczaj to odstępy do minuty — a także, na jakich notowaniach są oparte.

Nie mniej istotna jest dostępność walut, innymi słowy im więcej znajduje się w ofercie, tym lepiej. Do najpopularniejszych walut należy funt brytyjski, dolar amerykański, frank szwajcarski oraz euro.

Wartości dodane

Należy wiedzieć, że kantory internetowe działają w dwóch modelach. Pierwszy — tradycyjny kantor online — opiera się na wcześniejszym kantorze stacjonarnym; drugi to model oparty na platformie wymiany walut, często nazywany społecznościowym.

Zainteresowani korzystną wymianą walut najczęściej korzystają z kantorów nowoczesnych, a więc tych na społecznościowych platformach. Ranking kantorów internetowych wskazuje je jako najbardziej przyjazne. Ich siłą jest fakt, że użytkownicy mają istotny wpływ na wysokość kursów. Oprócz wysokości kursów trzeba także wziąć pod uwagę inne kwestie. Z całą pewnością ważna jest wiarygodność wybranego kantoru oraz jego doświadczenie. W tej kwestii należy zwrócić uwagę na formę prawną oraz kapitał zakładowy.

W profesjonalnie prowadzonym kantorze internetowym znajdziemy szczegółowe i kompletne wiadomości dotyczące kosztów czy warunków wymiany. Musi się tam także znaleźć deklarowany termin wymiany, koszty dotyczące przelewu waluty na wskazany rachunek, a poziom bezpieczeństwa powinien być nie mniejszy niż ten, który znany jest ze stron bankowych. Istotna jest polityka bezpieczeństwa obejmująca ochronę danych osobowych.

Reasumując, zanim zaczniemy wymieniać waluty online, warto przyjrzeć się kilkudziesięciu ofertom. Ranking kantorów internetowych pozwala w szybki i przejrzysty sposób sprawdzić nie tylko podstawowe dane, ale dzięki szczegółowemu porównaniu umożliwia wyłonić ten, który spełnia nasze oczekiwania.

Ocena artykułu
4.1/5 (głosów: 22)