TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Opinie i recenzja kantoru online Cinkciarz

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 22 marca 2024 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • Kantor
  Cinkciarz

  Cinkciarz

 • Ranking kantorów

  6 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 28Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AED, AUD, BGN, CAD, CNY, CZK, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MXN, NOK, NZD, RON, RSD, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR
  Ilość walut
 • TAK
  Karta wielowalutowa
 • Karty walutowe, przekazy, pożyczki, forex
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Kto z Was nie słyszał jeszcze o kantorze internetowym Cinkciarz.pl, ten stracił wiele! Cinkciarz jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych polskich kantorów on-line. Dlaczego tak jest? Na przykład dlatego, że kantor internetowy Cinkciarz oferuje aż 28 walut! To naprawdę dużo. Na dodatek możesz zamówić kartę wielowalutową oraz zainstalować aplikację mobilną Cinkciarz na telefonie. To nadal nie wszystko. Kantor Cinkciarz to nie tylko wymiana walut. Firma stawia na wielofunkcyjność. Przykład? Dostęp do kryptowalut za pośrednictwem Cinkciarza. 

Wracając do sedna, czy aby na pewno Cinkciarz jest najbardziej opłacalnym kantorem on-line? Czy to tylko magia dobrej reklamy? Sprawdziliśmy to w naszej recenzji kantoru Cinkciarz!

Opinie o kantorze internetowym Cinkciarz

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy? Czym się sugerować? Czy tylko opłatami, prowizjami i spreadami? Absolutnie nie! Równie ważne pod tym względem są opinie innych użytkowników. Owszem, zajmie Ci to kilka minut. Ale przynajmniej będziesz przekonany, że dany kantor odpowiada Ci — bądź też nie. To bardzo ważna kwestia, przecież powierzasz im swoje ciężko zarobione pieniądze. Sprawdźmy zatem, jak kantor internetowy Cinkciarz jest oceniany przez użytkowników!

Opinie o kantorze Cinkciarz.pl z Opineo

Możemy stwierdzić, że opinie o kantorze Cinkciarz, zaczerpnięte z serwisu Opineo.pl są naprawdę imponujące! Na 5 możliwych gwiazdek kantor Cinkciarz oceniany jest na 4,9. Wynik ten można uznać za niemal idealny. 

Na dodatek, swoje opinie o kantorze Cinkciarz pozostawiło ponad 900 000 użytkowników! Jest to liczba, którą można uznać za naprawdę wystarczającą do tego, by zorientować się, co w kantorze Cinkciarz się podoba, a co jest do poprawy.

Użytkownicy chwalą kantor Cinkciarz przede wszystkim za dobre kursy walut, niezawodną obsługę i szybkość transakcji.

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Google (37 głosów) 2,80/5
Opineo (5277 głosów) 4,90/5
Trust Pilot (32 głosów) 1,50/5
Średnia ocena: 3,07/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 4,50/5
20% - Opinie z internetu 3,07/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 7) Oddaj swój głos → 4,43/5
10% - Opłaty za prowadzenie 4,75/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 4,50/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 4,00/5
10% - Dodatkowe usługi 5,00/5
Całościowa ocena kantoru: 4,23/5

Plusy i minusy kantoru internetowego Cinkciarz

? Zalety Cinkciarz.pl

Wady Cinkciarz.pl

Aż 28 walutDobre kursy powyżej 50 000 jednostek wymiany waluty
Aplikacja na telefon 
Karta wielowalutowa 

Kantor internetowy Cinkciarz — szczegóły

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://cinkciarz.pl/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • Cinkciarz.pl Sp. z o.o.
 • Rok założenia2006
 • Dostępne waluty28 (PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AED, AUD, BGN, CAD, CNY, CZK, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MXN, NOK, NZD, RON, RSD, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR)
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNFTAK
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC NIE
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy
 • Prowizja za wpłatę0 PLN do banków w Polsce i od 0 PLN do banków zagranicą
 • Metody wypłatPrzelewy, Przelewy ekspresowe
 • Średni spread za wymianę, prowizja0,025 zł
 • Alert walutowy TAK
 • Godziny pracy kantoru24 godziny 7 dni w tygodniu
 • Obsługa w języku polskim TAK
 • Obsługa ilość dni w tygodniu(pn-pt), w godzinach 8:00 – 23:00
 • Kontakt telefoniczny TAK (+48) 68 410 99 50
 • Kontakt e-mailkontakt@cinkciarz.pl
 • Czat NIE
 • Formularz kontaktowy TAK

Spread i prowizje za wymianę waluty w kantorze internetowym Cinkciarz

Kantor Cinkciarz.pl oferuje dwie metody wymiany waluty. Pierwsza z nich to kupno/sprzedaż w tradycyjny sposób, czyli od kantoru. Działa to na tej samej zasadzie, jak wymiana w tradycyjnym, stacjonarnym kantorze. Masz podany kurs i jeśli go akceptujesz, to wymieniasz walutę i koniec. Przy tego typu transakcjach Cinkciarz zarabia na spreadach, czyli różnicy pomiędzy kupnem a sprzedażą. 

Na przykład spread dla waluty euro w Cinkciarzu dla podanych kursów wynosi 0,027 zł.

Druga metoda to transakcja społecznościowa, czyli dokonujesz wymiany waluty bezpośrednio z innym użytkownikiem kantoru. Na tych transakcjach Cinkciarz nie zarabia na spreadach, ponieważ wymieniając się bezpośrednio z inną osobą, to Wy sami ustalacie kurs kupna i sprzedaży. Od takiej wymiany jest pobierana prowizja Cinkciarza, zależna od kwoty. 

Do 31 sierpnia 2022 roku trwa okres promocyjny, w którego czasie Cinkciarz nie pobiera prowizji od wymian społecznościowych. Natomiast po tym okresie prowizje będą wynosić od 0,19% do 0,05%, zgodnie z tabelą poniżej.

kantor internetowy Cinkciarz prowizje za transakcje społecznosciowe

Kantor internetowy Cinkciarz — przelewy środków z kantoru do banku

Przelewy krajowe

Cinkciarz posiada konta w złotówkach oraz w wielu innych walutach w większości polskich banków. W takim przypadku przelewy z kont w tych bankach do Cinkciarz oraz przelewy z Cinkciarza na konta w tych bankach są bezpłatne. Zatem najlepszą opcją dla Ciebie jest wybór konta walutowego w banku, w którym Cinkciarz ma konto w interesującej Cię walucie. 

Pełną listę rachunków i banków znajdziesz na stronie kantoru internetowego Cinkciarz. 

Od tej reguły są pewne wyjątki, które przedstawiamy poniżej.

Po pierwsze - mBank. Przelewy z mBanku w  walucie obcej są obarczone prowizją, zgodnie z tabelą opłat i prowizji mBanku.

Po drugie - Getin Bank. Przelewy w walutach obcych z Getinu są realizowane za pośrednictwem mBanku (prowizja 10 zł+ koszty banku pośredniczącego).

Po trzecie - bank BPS S.A. Bank nalicza swoją prowizję za przelewy.

Jeśli jakiegoś banku nie ma na liście banków, w których Cinkciarz posiada konta, to taki przelew jest realizowany za pośrednictwem mBanku.

Warto również zwrócić uwagę na koszt przelewu w USD z Cinkciarz do banku. W zależności od banku pośredniczącego opłata może wynieść od 25 do 50 USD (gdy pośredniczy STANDARD CHARTERED BANK), lub od 20 do 32 USD (pośrednictwo banku JPMorgan Chase).

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT z kantoru internetowego Cinkciarz

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne SEPA w walucie euro, to koszt wysłania takiego przelewu z kantoru internetowego Cinkciarz wynosi 5 zł. Natomiast przelewy zagraniczne w innych walutach, czyli przelewy SWIFT, to koszt 0,25%, min. 40 zł, max. 200 zł.

Doładowanie konta w kantorze internetowym Cinkciarz

Masz kilka możliwości doładowania konta w kantorze internetowym Cinkciarz. Po pierwsze, możesz stworzyć swój własny portfel walutowy. W tym przypadku najpierw doładowujesz portfel, następnie dokonujesz wymiany waluty, a środki z wymiany trafiają na odpowiednie konto w Twoim portfelu. Tak samo działa to w przypadku transakcji społecznościowych. Musisz mieć wcześniej środki w portfelu walutowym Cinkciarz, by móc zlecać transakcje wymiany z innymi użytkownikami.

Druga metoda polega na tym, że nie doładowujesz swojego portfela, tylko zlecasz wymianę waluty po wybranym kursie, a środki przelewasz bezpośrednio do Cinkciarza. W takim wypadku masz 24 godziny na opłacenie transakcji. Musisz dodać dwa konta bankowe: to, z którego zrobisz przelew, oraz to, na które Cinkciarz ma przelać wymienioną walutę. Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty Cinkciarz ma 8 godzin roboczych pracy kantoru na przelanie środków z powrotem do Ciebie. Ponieważ kantor działa od poniedziałku do piątku od 9 do 16:30, oznacza to, że jeśli Twój przelew zostanie zaksięgowany w piątek, to Cinkciarz może wysłać przelew zwrotny dopiero w poniedziałek.

Trzeci sposób to wymiana z płatnością ekspresową. Jest bardzo podobna do wymiany za pomocą rachunku bankowego, z tą różnicą, że środki na wymianę opłacasz nie zwykłym przelewem bankowym, a natychmiastową płatnością. Może to być na przykład karta kredytowa lub debetowa bądź płatności online, np. Entercash, iDeal, Sofort, UnionPay itp. Środki z wymiany możesz otrzymać albo na swój portfel walutowy w kantorze internetowym Cinkciarz, albo bezpośrednio na konto w banku.

Portfel walutowy w kantorze internetowym Cinkciarz

Ta usługa zasługuje na szersze omówienie. Portfel walutowy to po prostu Twoje wyodrębnione konta w różnych walutach w kantorze Cinkciarz. Możesz utworzyć konta w 28 różnych walutach. Portfel walutowy możesz zasilać na wiele różnych sposobów, w zależności od wybranej waluty. Na przykład konto w złotówkach możesz doładować tradycyjnym przelewem, BLIKiem, kartą, Apple Pay, przez Skrill Wallet, Trustly oraz szybkie przelewy z banków. Pełną listę metod doładowania portfela walutowego Cinkciarz w zależności od waluty znajdziesz na stronie kantoru internetowego Cinkciarz.

Czy warto założyć portfel walutowy na Cinkciarzu?

Naszym zdaniem - tak. Prowadzenie rachunków jest za darmo, a Ty zyskujesz dostęp do szybkiej wymiany środków czy wymiany społecznościowej. Załóżmy, że zostało Ci po wakacjach 1000 euro. Chcesz je wymienić jak najkorzystniej, nie spieszy Ci się. Przelewasz środki na konto w portfelu, ustawiasz zlecenie po interesującym Cię kursie, i spokojnie czekasz, aż się zrealizuje. Nie musisz obserwować kursów, nie musisz martwić się, czy przelew zostanie zaksięgowany na czas. Pełna wygoda i spokój.

Karty wielowalutowe w kantorze internetowym Cinkciarz

kantor internetowy Cinkciarz karty wielowalutowe

W kantorze internetowym Cinkciarz możesz zamówić kartę wielowalutową, albo zwykłą, fizyczną albo wirtualną. Na karcie możesz mieć 20 różnych walut. Jeśli chcesz nią zapłacić, po prostu przesuwasz środki ze swojego portfela walutowego na kartę. Takie rozwiązanie podyktowane jest kwestiami bezpieczeństwa: gdybyś stracił kartę (zgubiłeś ją, ktoś ją ukradł), to nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich środków w portfelu walutowym. Środki pomiędzy kartą a portfelem walutowym przesuwasz natychmiastowo i bez opłat, po zalogowaniu na konto Cinkciarz lub w aplikacji mobilnej. Jak już wspomniano, do dyspozycji masz 20 rachunków w różnych walutach, ale płacić możesz kartą w ponad 160 walutach - zostaną one automatycznie przewalutowane.

Karta fizyczna Cinkciarz

 • jednorazowy koszt wydania 15 zł
 • darmowa obsługa karty
 • płatności kartą bez prowizji
 • 2 wypłaty miesięcznie z bankomatów w Europie i równowartości 800 PLN w pozostałych krajach za 0 zł. Kolejne wypłaty z prowizją 2%.

Karta wirtualna Cinkciarz:

 • wydanie za darmo
 • darmowa obsługa karty
 • płatności kartą bez prowizji
 • 2 wypłaty miesięcznie z bankomatów w Europie i równowartości 800 PLN w pozostałych krajach za 0 zł. Kolejne wypłaty z prowizją 2%.

Tabela opłat i prowizji kart wielowalutowych Cinkciarz

Dodatkowe usługi w kantorze Cinkciarz.pl

Cinkciarz nie jest tylko kantorem. To platforma oferująca szereg kompleksowych usług. Oprócz wyżej już wymienionych podstawowych funkcji, czyli kantor wymiany waluty z kartą wielowalutową, Cinkciarz oferuje jeszcze następujące usługi:

 • pożyczki w walucie
 • przekazy pieniężne
 • Forex
 • kryptowaluty
 • usługi dla biznesu, czyli płatności wielowalutowe.

Cinkciarz dla firm

Kantor internetowy Cinkciarz to nie tylko oferta skierowana do osób indywidualnych. Konto na Cinkciarz mogą założyć także firmy. Dzięki temu zyskają dostęp nie tylko do konkurencyjnych kursów wymiany walut w firmie, ale także rozwiązania dedykowane dla biznesu:

 • Cinkciarz Pay, czyli przyjmuj płatności w swoim sklepie w wielu walutach. Możesz zintegrować swój sklep z szybkimi i łatwymi płatnościami w 27 walutach. Ty zyskasz nowych klientów, a klienci - zadowolenie. 
 • Cinkciarz Collect, czyli rozwiązanie dedykowane głównie firmom transportowym. Chodzi po prostu o to, że możesz otrzymywać wpłaty od kontrahentów na rachunki walutowe (27 dostępnych walut) w kantorze Cinkciarz. A potem możesz je na przykład przewalutować i wypłacić lub też przesłać dalej do kolejnych kontrahentów. Co więcej, możesz zarządzać środkami w sposób zautomatyzowany poprzez automatyczne instrukcje płatnicze. Porządek w rachunkowości zapewnią przejrzyste raporty transakcji i zleceń.
 • Dedykowany doradca dla biznesu. Z takim opiekunem możesz przykładowo wynegocjować lepsze warunki przewalutowań.

Bezpieczeństwo środków w kantorze internetowym Cinkciarz

1. Nadzór KNF nad działalnością

Kantor internetowy Cinkciarz, wraz ze spółką  Conotoxia są częścią międzynarodowej grupy Conotoxia Holding Sp. z o.o.

Cinkciarz.pl jest zarejestrowany w Polsce i wpisany do rejestru Narodowego Banku Polskiego (nr licencji 8808/2010). Natomiast spółka Conotoxia również jest zarejestrowana w Polsce, posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (nr licencji 30/2015).

2. Weryfikacja klientów

Kantor Cinkciarz.pl musi spełniać wymogi ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Stąd konieczność podania danych osobowych podczas rejestracji w kantorze. Z tego też powodu wszystkie transakcje odbywają się bezgotówkowo - nie ma możliwości wpłacenia gotówki na konto Cinkciarz. Również wszystkie transakcje powyżej 15 000 euro są rejestrowane, a informacja o nich przekazywana jest Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

3. Bezpieczeństwo transakcji w kantorze internetowym Cinkciarz

Kantor Cinkciarz.pl stosuje na swojej stronie szyfrowane połączenia. Są one skonfigurowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami IETF oraz PCI DSS. Również aplikacje kantoru przechodzą szereg testów i są nieustannie udoskonalane, wg standardów OWASP Top 10 oraz OWASP ASVS.

Czy warto założyć konto w kantorze internetowym Cinkciarz?

Kantor internetowy Cinkciarz ma bardzo dobre opinie i, co ważniejsze, jest ich naprawdę dużo. Dzięki temu możesz mieć pewność, że są to opinie wiarygodne. Na dodatek platforma oferuje wiele dodatkowych rozwiązań finansowych, na przykład dostęp do rynku Forex. W naszej ocenie będzie to świetny wybór, zarówno dla osoby mniej wymagającej, która szuka tylko kantoru z dobrymi kursami, jak i najbardziej wymagających użytkowników.

Ocena kantoru
4.4/5 (głosów: 7)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online