Ranking giełd kryptowalut | Najlepsza giełda Bitcoin 2022

Zastanawiasz się nad kupnem Bitcoina lub innej kryptowaluty ale nie wiesz jaką giełdę wybrać ? Specjalnie dla Was uruchomiliśmy ranking giełd kryptowalut. W dużej mierze to użytkownicy decydują, która z nich jest najlepsza, a która najsłabsza. Giełdy z największą ilością głosów pojawiają się jako pierwsze. Pamiętajcie, żeby wspierać to, co polskie. Z kolei my promujemy giełdy kryptowalut, które są bezpieczne i które przestrzegają światowych standardów. Z naszym rankingiem dowiesz się która giełda ma największe obroty, która jest najstarsza, jakie opłaty pobierają giełdy oraz jakim podlegają regulacjom.  Zapraszamy do zapoznawania się ze szczegółami na dole strony oraz do głosowania!

Najlepsze giełdy kryptowalutRankingOstatnia aktualizacja:

2022-08-07 18:26:39

 

🏆 Aktualny ranking giełd kryptowalut sierpień 2022

GiełdaIlość kryptowalutProwizje krypto/FIATProwizje krypto/kryptoObsługiwane waluty FIATJęzyk polskiStable coinyOcena wg Coin Market CapGłosy użytkowników
Zonda (BitBay)

Zonda (BitBay) POLECANY

 • Polska firma
 • 1 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2014 roku
 • Licencja: Providing a virtual currency service
 • Dzienny wolumen: 3 302 534,33 USD
Taker/Maker Taker/Maker
54,
140 rynków
0.43% - 0.30%0.1% - 0%PLN, USD, EUR, GBPUSDT, USDC2.8667
BitBay przestrzega europejskiego i krajowego prawa dotyczącego AML/CFT. Są to regulacje dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. A dodatkowo, KYC (Know Your Customer). Transakcje przeprowadzane są przy użyciu szyfrowanego połączenia HTTPS.
Binance

Binance

 • 2 miejsce w rankingu
 • Bogaty wybór kryptowalut
 • Bardzo duża płynność - ponad 1,4 mln transakcji na sekundę
 • Dzienny wolumen: 13 612 980 683,78 USD
Taker/Maker Taker/Maker
393,
1681 rynków
0.1% - 0.1%0.1% - 0.1%PLN, USD, EUR, RUB, GBP, CNY, TRY, NGN, AUD, CAD, UAH, BRL, ARS, SEK, KZT, THB, VND, IDR, COP, MXN, INR, RON, BGN, CZKUSDT, BUSD, USDC9.9

XTB A może kontrakt CFD na Bitcoina i inne kryptowaluty?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.
Egera (BitClude)

Egera (BitClude)

 • Polska firma
 • 3 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2017 roku
Taker/Maker Taker/Maker
30.30%-0%0.30%-0%PLN, USD, EURBrak stable coinów
Egera (BitClude) jest regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych, w tym nowych regulacji określonych w dyrektywie unijnej PSD-2, spółka została wpisana do rejestru Małych Instytucji Płatniczych.
EXMO

EXMO

 • 4 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2013 roku
 • Dzienny wolumen: 65 056 176,50 USD
Taker/Maker Taker/Maker
63,
168 rynków
0.2% - 0.2%0.2% - 0.2%PLN, USD, EUR, RUB, UAH, KZT, TRYUSDT, USDC4.3802
Giełda EXMO posiada wszystkie wymagane w Europie regulacje, w tym: Anti-Money Laundering, Counter-Terrorist Financing, a także Know Your Customer Policy.
Kriptomat

Kriptomat

 • 5 miejsce w rankingu
Taker/Maker Taker/Maker
291.45%-1.45%, minimum 1,45 EUR1.45%-1.45%, minimum 1,45 EUREURUSDT
Kriptomat podlega pełnym regulacjom KYC / AML oraz CTF.
Coinbase

Coinbase

 • 6 miejsce w rankingu
 • Dzienny wolumen: 1 860 370 503,86 USD
Taker/Maker Taker/Maker
213,
581 rynków
$0.99 - $0.99$0.99 - $0.99EUR, USD, GBPUSDT, BUSD, USDC,
i jeszcze ponad 30
8.1852
Coinbase jest zobowiązany do przestrzegania wielu przepisów dotyczących usług finansowych i ochrony konsumentów, w tym: The Bank Secrecy Act i USA Patriot Act.
Buy Coin Now

Buy Coin Now

 • 7 miejsce w rankingu
Taker/Maker Taker/Maker
1brak danychbrak danychPLN, USD, EUR, GBPBrak stable coinów
Bitstamp

Bitstamp

 • 8 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2011 roku
 • Dzienny wolumen: 135 793 117,47 USD
Taker/Maker Taker/Maker
65,
158 rynków
0.50% - 0.50%0.50% - 0.50%EUR, USDUSDC, GUSD6.5426
Giełda BItstamp przestrzega polityki przeciwko wspieraniu terroryzmu i praniu pieniędzy. Spełnia wszystkie wymagania, aby legalnie działać na terenie Unii Europejskiej.
Cryptonator

Cryptonator

 • 9 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2014 roku
Taker/Maker Taker/Maker
60.0001 BTC0.0001 BTCEUR, USDUSDT, BUSD, USDC,
i jeszcze ponad 10
LocalBitcoins

LocalBitcoins

 • 10 miejsce w rankingu
 • Giełda od 2012 roku
Taker/Maker Taker/Maker
1brak danych0 - 1%Brak stable coinów
GiełdaIlość kryptowalutProwizje krypto/FIATProwizje krypto/kryptoObsługiwane waluty FIATJęzyk polskiPłynność giełdyWolumen (24h)Głosy użytkowników

Najlepsze giełdy kryptowalut - głosy użytkowników

GiełdaIl. głosów% głosów
1. miejsce:Zonda (BitBay)111654.3 %
2. miejsce:Binance50524.6 %
3. miejsce:Egera (BitClude)1236.0 %
4. miejsce:EXMO813.9 %
5. miejsce:Kriptomat753.7 %
6. miejsce:Coinbase663.2 %
7. miejsce:Buy Coin Now241.2 %
8. miejsce:Bitstamp231.1 %
9. miejsce:Cryptonator221.1 %
10. miejsce:LocalBitcoins190.9 %

Łącznie oddano 2054 głosów

Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

Tytułowe pytanie zadaje sobie każdy kto zaczyna przygodę z kryptowalutami. Gdzie zainwestować, żeby zarobić najwięcej? Jakie czynniki brać pod uwagę? W naszym rankingu staraliśmy się zamieścić duże giełdy cieszące się dobrymi opiniami oraz wewnętrznymi zabezpieczeniami. Najlepsze giełdy posiadają dwustopniowe logowanie, autoryzację przelewów, szyfrowanie oraz politykę przeciw działaniu prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu KYC i AML. W poniższym artykule wyjaśniamy jak to zrobić?

Opinie o giełdach

Obecnie chcąc dowiedzieć się czegoś o danym produkcie czy usłudze zwykle opieramy się na opiniach, które znajdujemy w Internecie. Nic w tym dziwnego. Jednak pamiętać należy, że nie jest to źródło w 100 procentach nieomylne. Często znajdziemy tam przewagę opinii negatywnych. Niezadowolone z danego rynku osoby znacznie częściej decydują się na opublikowanie danej opinii. Jednak nie popadajmy ze skrajności w skrajność. W dużej mierze opinie te wynikają z tego, że ktoś nieumiejętnie obsługiwał giełdę kryptowalut, a tym samym stracił. Jeśli jednak przeczytamy, że dana giełda blokuje, utrudnia wypłaty, blokuje konta, lub często występują problemy techniczne, to poszukajmy głębiej i zastanówmy się czy faktycznie coś jest na rzeczy. Wiele jest też na rynku obiegowych opinii, a nawet tych publikowanych w mediach, które mogą niepokoić. W takich sytuacjach również warto się zastanowić, czy warto ryzykować potwierdzenie się danych spekulacji. Często takie informacje nie biorą się znikąd i mimo, że oficjalnie niepotwierdzone, mogą świadczyć o niestabilności danej giełdy kryptowalut.

Zastanawiasz się nad tradycyjnym inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych zobacz nasze porównanie kont maklerskich →

Wielkość giełdy 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wielkość danej giełdy kryptowalut. Podobnie jak w wielu innych branżach, i tutaj najwięcej użytkowników korzysta z najbardziej znanych, dużych podmiotów. Nic w tym dziwnego, wydają się być najbardziej wiarygodne.

Zalet takiej giełdy jest wiele. Przede wszystkim jest to duża ilość kryptowalut. W przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani jakimś altcoinem w danej chwili, ze względu na potencjał jego wzrostu, to na dużej giełdzie jest spora pewność, że będzie on akurat dostępny. Przy mniejszych giełdach kryptowalut ten wybór jest zwykle ograniczony. Ponadto często, np. w przypadku Binance, nie ma wymogu weryfikacji konta. W bardziej zaawansowanym stadium możemy na wielu większych giełdach korzystać z programów partnerskich, czyli zarabiać na poleceniach danej giełdy, co oznacza dla nas bonusowy zarobek, praktycznie bez wysiłku. Duża giełda to też często dobra infrastruktura, mniejsza awaryjność, lepsze zaplecze techniczne. Z drugiej strony przy wielu użytkownikach giełda częściej może być obciążona. Dlatego ważne jest jak dana giełda radzi sobie z obsługą dużego ruchu. Jednak możemy być przekonani, że największe platformy z tymi problemami sobie poradzą. Chodzi tu w końcu o duże transakcje, a co za tym idzie duże zyski. Wiedzą one, że każda niezrealizowana transakcja to strata nie tylko dla klienta, ale też dla całej giełdy. Zwróćmy tu też uwagę na support, który na większych giełdach jest wyszkolony i profesjonalny, co w przypadku giełd kryptowalut jest niezwykle istotne. To w danej chwili chcemy przeprowadzić transakcje, a nie dopiero w odległym momencie, gdy jakiś problem zostanie rozwiązany.

Wiek giełdy kryptowalut

Wydawać by się mogło, że im starsza giełda tym stabilniejsza. Okazuje się, że może być to myślenie błędne. Przykładem jest tutaj sytuacja z lipca bieżącego roku, kiedy to najstarsza polska giełda kryptowalut – BitMarket – ogłosiła upadek wskutek braku płynności. Klienci stracili 2,3 tys. bitcoinów, czyli ok. 60 mln zł. Jako powody podaje się atak hakerski, ale także fakt, że giełda sama obracała środkami klientów i poniosła na tym straty. Do wiadomości podano, że upadek był wynikiem sytuacji nadzwyczajnych i błędów w zarządzaniu popełnionych przez osoby faktycznie zarządzające wówczas giełdą. Pozostaje więc pytanie, czy zaufać starym wyjadaczom, czy nowym, nie do końca jeszcze sprawdzonym rozwiązaniom?

Wysokość prowizji

Tu sprawa jest już łatwiejsza do analizy i bardziej wymierna. Oczywiście, jeśli korzystamy z danej giełdy okazjonalnie, prowizja nie jest kwestią kluczową. Jeśli jednak robimy to często okazuje się, że ma ogromne znaczenie. Powód? Prowizja zostanie naliczona nie od jednostkowej transakcji, ale od obrotu. Nie jest więc istotne czy zarobimy, czy nie. Prowizja zostanie pobrana. Dlatego im więcej zamierzamy zainwestować, tym bardziej skupmy się na tym, ile ona wynosi. Ponadto wyróżnia się dwa rodzaje prowizji. Prowizja MAKER, która jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik wystawia nową ofertę kupna/sprzedaży do tabeli ofert. Natomiast prowizja TAKER jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik realizuje istniejącą już ofertę innego użytkownika.

Ilość kryptowalut

Jak już wyżej pisaliśmy, dobrze jeśli giełda oferuje nam duży wybór altcoinów. Im ich więcej, tym pewniej możemy się czuć chcąc inwestować. Na rynku pojawiają się też opinie, aby zwracać uwagę na to czy giełda nie oferuje podejrzanych coinów, takich które mogą być niewypłacalne. Jednak sprawdzona giełda to taka, która kontroluje dopuszczane waluty na bieżąco.

Płynność giełdy

Zwykle płynność giełdy jest zapewniona przez dużą ilość zleceń. Płynna giełda to taka, która jest najchętniej odwiedzana przez klientów i najczęściej dokonywane są na niej transakcje kupna i sprzedaży. Na płynność mają wpływ czynniki takie jak support, które usprawniają działanie, jak i sprawność techniczna platformy.

Możliwość wpłat i wypłat FIAT

Waluta FIAT to środek płatniczy, którego wartość ustalana i czerpana jest przez rząd, który go wydaje, a nie za fizyczne dobra lub towaru. Zwykle obsługę tej waluty podaje się jako atut danej giełdy, jednak nie wszystkie giełdy ją akceptują. Powodem jest fakt, że giełda, która nie oferuje waluty FIAT może działać bez nadzoru różnych instytucji. Giełda, która operuje na walucie FIAT podlega kontroli instytucji państwowych. To generuje duże koszty oraz jest czasochłonne. A co to oznacza dla inwestora? Chociażby w przypadku korzystania z FIAT konieczność weryfikacji. Ponadto powstaje obowiązek podatkowy w momencie wymiany kryptowaluty na FIAT.

Czy mogę handlować Bitcoinem bez jego fizycznego posiadania?

Tak, możesz handlować kontraktami CFD na kryptowaluty u brokera forex. Brokerzy udostępniają handel nie tylko na wzrosty, ale również na spadki danej kryptowaluty (więcej o grze na spadki znajdziesz tutaj). W naszym serwisie znajdziesz ranking brokerów forex nadzorowanych przez KNF oraz inne instytucje nadzorujące.

Opisane zagadnienia z pewnością pomogą w wyborze odpowiedniej dla nas giełdy. Wiele zależy tu od naszych preferencji, ilości transakcji, które chcemy przeprowadzić, czy ryzyka jakie jesteśmy w stanie ponieść.