Kalkulator kryptowalut online — przelicznik walut na kryptowaluty

Kalkulator kryptowalut to narzędzie, które ułatwi Ci przeliczenie wartości twoich krypto w cyfrowym portfelu na tradycyjne waluty. Jednak to nie jedyna jego funkcja. Możesz również szybko przeliczyć, ile kryptowalut możesz kupić po określonej wartości walut fiat.

Skorzystanie z przelicznika walut na kryptowaluty pozwoli określić Ci, czy to jest dobry dzień na podejmowanie transakcji kryptowalutowych.

Aby kalkulator kryptowalut działał poprawnie, do obliczeń są wykorzystywane aktualne kursy kryptowalut oraz walut fiducjarnych. Wszystko po to, żeby zapewnić Ci w każdej chwili dane pomocne do wykonania transakcji z użyciem kryptowalut.

Chcę wymienić

Jak działa przelicznik kryptowalut?

Kalkulator kryptowalut pozwoli Ci w szybki sposób przeliczyć:

 • walutę fiducjarną na kryptowaluty,

 • kryptowaluty na waluty tradycyjne,

 • kryptowaluty na inne kryptowaluty.

W samym kalkulatorze oznacz tylko, jaka transakcja Cię interesuje. Natychmiast otrzymasz interesujący Cię wynik po wpisaniu kwoty i wybraniu interesującej Cię waluty i kryptowaluty.

UWAGA: Jeżeli masz wyłączoną obsługę Java Script, to żeby otrzymać wynik, po prostu kliknij przycisk Oblicz.

Nieważne, kiedy chcesz skorzystać z przeliczenia. Gwarantujemy Ci, że otrzymasz przeliczenie kwoty zgodnie z aktualnym kursem, który znajdziesz w naszym notowaniu kryptowalut. Gdzie ceny są podane zarówno w dolarach amerykańskich, jak i w polskim złotym.

Jeżeli interesuje Cię transakcja pomiędzy kryptowalutami a walutami fiat, to możesz wybierać spośród ponad 30 różnych walut tradycyjnych. Wśród nich znajdziesz, waluty takie jak:

 • polski złoty (PLN),

 • euro (EUR),

 • frank szwajcarski (CHF),

 • dolar amerykański (USD),

 • funt szterling (GBP)

 • i wiele innych.

Sprawdź sam aktualne kursy walut i kryptowalut.

Jakie kryptowaluty możesz przeliczać z wykorzystaniem kalkulatora walut?

Czym byłby kalkulator kryptowalut, gdyby do wyboru miał tylko kilka rodzajów cyfrowych walut? Na pewno nie byłby aż tak funkcjonalny i poręczny przy wykorzystaniu go przed dokonaniem interesującej Cię transakcji kupna lub zakupu.

Dlatego właśnie wśród dostępnych kryptowalut w przeliczniku masz do wyboru ponad 50 różnych kryptowalut i stablecoinów. Na liście kalkulatora znajdziesz między innymi:

 • Bitcoin (BTC),

 • Ethereum (ETH),

 • Binance Coin (BNB),

 • Tether (USDT),

 • Dogecoin (DOGE),

 • Litecoin (LTC)

 • i inne kryptowaluty.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to cyfrowe pieniądze, które możesz przesyłać bezpośrednio do odbiorcy w sieci bez pomocy żadnego pośrednika. Cechami charakterystycznymi dla kryptowalut są:

 • nie mają fizycznej postaci, działają w postaci wirtualnych pieniędzy,

 • działają poza kontrolą państw i banków,

 • ich wartość jest niestabilna, a ceny podlegają ciągłym wahaniom.

To oczywiście duże uproszczenie, ale taka jest kwintesencja ich funkcjonowania. Ich działanie opiera się na technologii blockchain, która przechowuje i przesyła dane o transakcji w blokach, które są ze sobą połączone łańcuchem. Każdy pojedynczy blok w blockchain zawiera informacje o tym, kiedy został stworzony oraz oznaczenia poprzedniego bloku w postaci haszu. Dzięki temu wiadomo, że łańcuch jest jednokierunkowy, a jego charakter niezmienny. Dlaczego nie da się go zmienić? Ponieważ oznaczałoby to, że zmieni się hasz bloku, który nie zostanie przyjęty przez sąsiadujący blok. Co mogłoby doprowadzić do zerwania łańcucha.

Może to wszystko brzmieć poważnie i skomplikowanie, ale dzięki temu kryptowaluty są bezpieczne, ponieważ w pełni działają na podstawie matematyki, a dokładnie kryptografii. Dzięki czemu można uniknąć błędów ludzkich, bo nie jest potrzebny żaden centralny system do zarządzania pieniędzmi.

Obecnie kryptowaluty zmagają się z tym, że na ich ceny wpływa wiele czynników. Oczywiście kurs kryptowalut zależy przede wszystkim od tego, jaki jest popyt i podaż na cyfrową walutę. Jednak wahania cen nikt sztucznie nie kontroluje, jak to jest w przypadku walut krajowych.

Przekonaj się sam, gdzie najtaniej wymienisz waluty

Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty?

Nawet jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z kryptowalutami, to taka nazwa jak Bitcoin mogła do Ciebie dotrzeć. Nic dziwnego, w końcu Bitcoin jest uważany za pierwszą kryptowalutę, od której wszystko się zaczęło. Dlatego teraz przyjrzymy się dwóm najbardziej znanym cyfrowym walutom, jakimi bez wątpienia są Ethereum i Bitcoin.

Bitcoin (BTC)

Mimo że przed powstaniem Bitcoina podejmowano próby stworzenia kryptowalut, to jednak właśnie BTC osiągnął wielki sukces. Bitcoin został wprowadzony na rynek w 2009 roku i to właśnie rozwiązanie w postaci wykorzystania węzłów peer-to-peer (P2P) pozwoliło zrewolucjonizować świat kryptowalut. W ten sposób opierając się na rozwiązaniach zastosowanych w BTC, mogły powstawać nowe rodzaje kryptowalut.

W sieci P2P chodzi o to, że każdy użytkownik jest traktowany równorzędnie, czyli ma te same uprawnienia. Oznacza to, że może zarówno wysyłać informacje, jak i je odbierać. Dlatego nie jest tutaj potrzebny żaden trzeci użytkownik, który pełniłby funkcję przekaźnika. Tak jak to jest w przypadku banków, w których wysyłamy przelewy pieniężne. Z tego względu mówimy o tym, że kryptowaluty są zdecentralizowane, ponieważ nie ma żadnego centralnego emitenta cyfrowej waluty.

Mimo że Bitcoin jest tylko cyfrową walutą, to jego wartość rośnie, ponieważ jego podaż jest ograniczona. Nie można w nieskończoność wydobywać BTC, a większość już została wydobyta. Całkowita podaż Bitcoina to 21 mln coinów.

Oprócz funkcji płatniczej Bitcoin znany jest inwestorom, jako cel inwestycji, na której można sporo zyskać.

KwotaBitcoin - ile można kupić?
10 zł0,0000 BTC
100 zł0,0004 BTC
1 000 zł0,0039 BTC
10 000 zł0,0389 BTC
100 000 zł0,3889 BTC
1 000 000 zł3,8887 BTC

Ethereum (ETH)

Ethereum (lub Ether) to dużo młodsza kryptowaluta niż Bitcoin. Ethereum na rynku pojawił się w 2015 roku. W przeciwieństwie do BTC to coinów ETH nie wydobywa się tzw. koparkami. Nowe ETH można otrzymać jako nagrodę przy tworzeniu nowych bloków w sieci Ethereum.

Kolejną różnicą jest to, że ETH ma nieskończoną ilość coinów. W związku z tym, że podaż jest nieograniczona, to i kurs Ether jest niższy w porównaniu do BTC.

Niestety w swojej historii Ethereum dotknął duży atak hakerski, w którym wielu użytkowników utraciło swoje środki. Spowodowało to rozłam w społeczności sieci Ethereum. W ten sposób użytkownicy podzielili się na dwie grupy:

 1. Pierwsza cofnęła się do stanu sieci przed oszustwem, żeby w ten sposób odzyskać część środków. To właśnie ta grupa działa dzisiaj jako Ethereum.

 2. Druga grupa nie zaakceptowała interwencji i w ten sposób powstała kryptowaluta Ethereum Classic (ETC).

Ether znany jest przede wszystkim z wykorzystywania go jako platformy dla zdecentralizowanych aplikacji.

Jak zamienić kryptowaluty na pieniądze?

Niestety nie da się wymienić bezpośrednio każdej kryptowaluty na gotówkę w złotówkach lub innej walucie fiducjarnej. Co prawda istnieją tzw. bitomaty, czyli takie bankomaty Bitcoina, jednak nie są zbyt powszechne i można je znaleźć najczęściej w galeriach handlowych największych miast w Polsce. W bitomacie możesz bezpośrednio kupić BTC albo wymienić coiny na złotówki i je wypłacić. Poza tym rozwiązaniem możesz skorzystać z:

 • Giełdy kryptowalut, na której dokonasz transakcji wymiany kryptowaluty na pieniądze, a potem zlecisz środki do wypłaty. Przy czym transakcje na giełdzie obciążone są prowizją.

 • Kantor kryptowalut, który działa na tej samej zasadzie, co tradycyjny kantor walut. Tylko że możesz w nim wymieniać kryptowaluty między sobą lub na konkretne waluty fiat. Przy czym kurs w kantorze kryptowalut również zawiera opłatę w postaci prowizji.

Jesteś zainteresowany, gdzie jeszcze możesz handlować zarówno kryptowalutami, jak i walutami fiat bez ich fizycznego posiadania? W takim razie zobacz również nasz ranking forex.

Kiedy już wymieniłeś swoje krytpo na złotówki, to zachęcamy do sprawdzenia rankingu kont osobistych

Na koniec pamiętaj, że możesz również zastosować kalkulator kryptowalut do monitorowania zmian w wartości swojego portfela. Przelicznik walut i kryptowalut pozwoli Ci łatwo określić, ile warte są twoje kryptowaluty w danym momencie.

Warto przy tym pamiętać, że kalkulator walutowy nie jest w 100% idealny i błędy mogą się zdarzyć. Zwłaszcza że kurs na rynku kryptowalutowym potrafi bardzo szybko zmieniać się pod wpływem różnych czynników. Dlatego zawsze warto dokonywać własnych obliczeń oraz korzystać z różnych źródeł informacji przed podjęciem decyzji inwestycyjnej o kupnie lub sprzedaży.

Mimo to kalkulator kryptowalut to przydatne narzędzie dla każdego posiadacza krypto, które ułatwi przeliczanie wartości kryptowalut na tradycyjne waluty oraz monitorowanie zmian ich wartości na bieżąco.

Ocena artykułu
4.5/5 (głosów: 4)