TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Opinie, recenzja i analiza kantoru internetowego Lider Walut

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 27 grudnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 16Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CAD, AUD, RUB, JPY, CNY, CZK, TRY, HUF
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Możliwość zbierania punktów w Programie Partnerskim, i wykorzystanie na wymianę waluty
  Cechy szczególne

Zakładam konto

W naszym rankingu najlepszych kantorów on-line znalazł się kantor internetowy Liderwalut.pl. Jest tu nie bez powodu: kantor działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oferuje aż 17 walut, zarówno tych podstawowych jak euro czy dolary, jak również tych mniej popularnych, na przykład yuan chiński. Kantor może poszczycić się niskimi spreadami oraz wygodną aplikacją mobilną na telefon. 

Kantor internetowy Liderwalut.pl należy do polskiej spółki Cashhome, która działa na polskim rynku już od 2011 roku. Warto zauważyć, że właściciel kantoru Liderwalut.pl od ponad ćwierć wieku prowadzi sieć kantorów stacjonarnych w Trójmieście (Greenkantor). Można śmiało powiedzieć, że ma duże doświadczenie w prowadzeniu kantoru :)

Kantor internetowy Liderwalut.pl - opinie

Bez wątpienia wybór serwisu, któremu powierzamy nasze pieniądze, powinien być wyborem przemyślanym i poprzedzonym dogłębną analizą. Mając to na uwadze, warto przestudiować  nie tylko cennik opłat i prowizji. Również opinie innych użytkowników na temat interesującego nas kantoru będą bardzo cenną informacją. Jak oceniany jest kantor Liderwalut.pl?

Opinie o kantorze internetowym Liderwalut.pl z opineo

Jednym z najlepszych miejsc do sprawdzenia opinii o kantorze jest serwis Opineo.pl. Muszę przyznać, że Liderwalut.pl wypada w nim bardzo dobrze. Serwis ma wystawionych ponad 28 000 opinii, z czego przeważająca część komentarzy jest pozytywna. Użytkownicy w swoich opiniach chwalą kantor internetowy Liderwalut.pl przede wszystkim za bezproblemową obsługę, szybkości realizacji transakcji i dobre kursy walut.

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Facebook (58 głosów) 5,00/5
Google (159 głosów) 4,70/5
Opineo (2243 głosów) 4,90/5
Średnia ocena: 4,87/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 4,00/5
20% - Opinie z internetu 4,85/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 10) Oddaj swój głos → 3,50/5
10% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 3,50/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 4,00/5
10% - Dodatkowe usługi 3,50/5
Całościowa ocena kantoru: 4,12/5

Plusy i minusy kantoru internetowego Liderwalut.pl

? Zalety serwisu Liderwalut.pl

Wady serwisu Liderwalut.pl

17 walut do wyboruBrak karty wielowalutowej
Aplikacja mobilna 
Program partnerski, w którym możesz zbierać punkty promocyjne 

Kantor internetowy Liderwalut.pl - szczegóły

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://liderwalut.pl/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • CashHome Sp. z o.o.
 • Rok założenia2011
 • Dostępne waluty16 (PLN, EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CAD, AUD, RUB, JPY, CNY, CZK, TRY, HUF)
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa NIE
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNFNIE (wymiana walut odbywa się pomiędzy rachunkami bankowymi)
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC NIE
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy
 • Prowizja za wpłatęOd 0 PLN, opłaty są pobierane za transakcje zwrotne w walutach obcych. więcej informacji: https://liderwalut.pl/oplaty-w-kantorze
 • Metody wypłatPrzelewy
 • Średni spread za wymianę, prowizja0,00%
 • Alert walutowy TAK

Liderwalut.pl - przelewy środków z kantoru do banku

Jeśli chodzi o przelew w złotówkach na rachunek w dowolnym banku w Polsce to wykonasz go bez żadnej opłaty. Nie ma też żadnego limitu darmowych przelewów. Koszty przelewów w pozostałych walutach zależą od kilku czynników. Po pierwsze: od waluty, jaką chcesz wysłać. Po drugie: od tego, do jakiego banku chcesz przesłać środki, czyli czy jest to bank krajowy czy zagraniczny, oraz czy kantor internetowy Liderwalut.pl posiada w tym banku rachunek. Na przykład koszt przesłania euro waha się od 0 zł do 3,50 zł za przelew. Warto zauważyć, że przelewy na rachunki w bankach, w których Liderwalut.pl ma konta, są realizowane natychmiastowo. Ściśle mówiąc, kantor ma konta w następujących bankach: Alior Bank, BNP Paribas, Millennium, BOŚ, Credit Agricole, Getin, PKO BP, Santander Consumer Bank.

Dokładny kalkulator opłat za przelewy wychodzące znajdziesz na stronie kantoru internetowego Liderwalut.pl, natomiast szczegółową listę banków oraz kont walutowych w danym banku znajdziesz na TEJ STRONIE.

Na zakończenie należy wspomnieć o prowizjach za odesłanie środków lub anulowanie transakcji. Przykładowo, jeśli chcesz dokonać kupna euro za złotówki, ale nie dokonasz wpłaty środków w wymaganej wysokości lub terminie, bądź też zmienisz tytuł wpłaty, zostaną one odesłane z powrotem na Twoje konto, ale pomniejszone o prowizję 5 zł.

Jeśli natomiast zechcesz anulować transakcję, to opłata z tego tytułu wyniesie 2% wartości transakcji, nie mniej niż 30 zł.

Doładowanie konta w kantorze internetowym Liderwalut.pl

Konto w kantorze internetowym Liderwalut.pl możesz doładować za pomocą przelewu. W tym serwisie najpierw akceptujesz parametry transakcji, a dopiero później wysyłasz środki. A dokładniej, działa to w następujący sposób.

Przypuśćmy, że chcesz kupić 1000 euro za złotówki. Logujesz się na swoje konto w kantorze Liderwalut.pl. Jeśli nie masz uzupełnionych danych osobowych i kont bankowych - musisz to zrobić przed transakcją. Wybierasz typ transakcji, jakiej chcesz dokonać (kupno, sprzedaż, wymiana). W przykładzie będzie to transakcja kupna 1000 euro. Następnie uzupełniasz szczegóły transakcji, czyli ilość waluty oraz wybierasz rachunki bankowe, z których najpierw przelejesz środki (czyli Twoje konto w złotówkach), a później na który otrzymasz przelew zwrotny (Twoje konto w banku w walucie euro). Jeśli zaproponowany kurs wymiany Ci odpowiada, potwierdzasz transakcję. W szczegółach znajdziesz dokładną kwotę w złotówkach, jaką masz przelać, numer konta do przelewu, dane odbiorcy i tytuł przelewu (pamiętaj: nie zmieniaj go). Kiedy Twój przelew zostanie zaksięgowany w kantorze internetowym Liderwalut.pl, nastąpi wymiana po zaakceptowanym przez Ciebie kursie, a środki zostaną automatycznie wysłane na rachunek bankowy, który wskazałeś jako konto do przelewu zwrotnego. 

Co ważne, przelew na konto w kantorze możesz wykonać tylko z własnego rachunku bankowego. Nie może to być przelew od znajomego.

Kody promocyjne w kantorze internetowym Liderwalut.pl, czyli jeszcze lepsze kursy wymiany

Promocja "Opinia"

Na początek przyjrzyjmy się promocji "Opinia". Jeśli zarejestrujesz się w kantorze internetowym Liderwalut.pl i dokonasz swojej pierwszej transakcji kupna lub sprzedaży waluty, w ciągu 1 dnia powinieneś otrzymać maila od Opineo wiadomość z linkiem do wystawienia opinii na temat kantoru. Jeśli wystawisz dla kantoru opinię z linku z wiadomości e-mail, w ciągu 2 dni roboczych otrzymasz punkty promocyjne na swoim koncie w kantorze (Promocje/Punkty Promocyjne). Ich ilość jest zależna od tego, jaką kwotę wymieniałeś. Dokładniej, wygląda to następująco:

 • za każde 10 jednostek walut EUR, USD, CHF, GBP, CAD, AUD otrzymasz 1 punkt promocyjny (na przykład kupiłeś 2000 ero, więc otrzymasz 200 punktów);
 • za każde 100 jednostek walut NOK, DKK, SEK, CNY, CZK, TRY otrzymasz 1 punkt promocyjny;
 • za każde 1000 jednostek walut RUB, JPY, HUF otrzymasz 1 punkt promocyjny.

Przyznane punkty możesz wykorzystać przy kolejnej transakcji kupna lub sprzedaży waluty po średnim kursie kantoru (nie liczy się wymiana waluty obcej na inną obcą). Warto pamiętać, że punkty są ważne przez 90 dni od momentu ich przyznania. 

Regulamin promocji "Opinia"

Regulamin punktów promocyjnych w kantorze internetowym Liderwalut.pl

Program poleceń kantoru Liderwalut.pl

Mówiąc w skrócie, program poleceń polega na tym, że jeśli ktoś zarejestruje się z Twoim kodem polecenia i dokona transakcji kupna lub sprzedaży waluty w kantorze Liderwalut.pl, oboje otrzymacie punkty promocyjne. W tym przypadku oboje otrzymujecie po 1500 punktów promocyjnych, które możecie wykorzystać przy kolejnych transakcjach kupna lub sprzedaży waluty. Punkty pozwolą wam na dokonanie transakcji po średnim kursie z kantoru, i są ważne przez 90 dni.

Regulamin programu poleceń kantoru internetowego Liderwalut.pl

Bezpieczeństwo środków w kantorze internetowym Liderwalut.pl

1. Nadzór KNF

Właściciel kantoru Liderwalut.pl, czyli spółka Cashhome, posiada status Małej Instytucji Płatniczej i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (MIP134/2022.)

2. Weryfikacja klientów

Kantor Liderwalut.pl działa zgodnie z przepisami RODO oraz ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Dlatego, podczas rejestracji podajesz swoje dane osobowe. Dokładniej, zostaniesz poproszony o uzupełnienie imienia, nazwiska i adresu zamieszkania (w przypadku kont dla osób fizycznych). Następnie musisz dodać swoje rachunki bankowe, przynajmniej dwa - jeden, z którego będziesz dokonywać wpłaty przy wymianie, a drugi, na który mają trafić środki po wymianie w kantorze. 

Nie możesz dokonać przelewu z konta innej osoby. Muszą to być Twoje rachunki, a dane podane w serwisie Liderwalut.pl oraz na kontach muszą się zgadzać (imię, nazwisko, adres).

3. Bezpieczeństwo transakcji

Kantor Liderwalut.pl korzysta z szyfrowanego połączenia za pomocą certyfikatu SSL firmy GeoTrust. Dzięki temu wszystkie dane wysyłane pomiędzy Tobą a kantorem są szyfrowane.

Dodatkowo warto wspomnieć również o tym, że wszelka wymiana odbywa się za pośrednictwem kont bankowych. Środki znajdują się cały czas na rachunku w banku, nie są nigdzie "zawieszone".

Czy warto założyć konto w kantorze internetowym Liderwalut.pl?

Liderwalut.pl to solidny, prosty w obsłudze kantor internetowy. Dodatkową zaletą jest program poleceń i promocje, dzięki którym możesz wymieniać walutę jeszcze taniej. Osoby mobilne z pewnością docenią aplikację na telefon, dzięki której masz dostęp do kantoru gdziekolwiek jesteś. 

Ocena kantoru
3.5/5 (głosów: 10)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online