RevolutRevolutWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Opinie, recenzja i analiza kantoru internetowego Amronet

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 9 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 5Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Brak spreadu, niska prowizja
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Kantor internetowy Amronet to kolejna platforma wymiany walut, która pojawiła się w naszym rankingu najlepszych kantorów internetowych. Amronet działa na podstawie licencji, wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jest to prosty w obsłudze kantor, w którym znajdziesz 4 podstawowe waluty: euro, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski. Amronet jest kantorem, który działa za zasadzie wymiany społecznościowej. Czyli Ty chcesz coś sprzedać, ktoś chce to samo kupić i po prostu wymieniacie się walutą. Kantor internetowy Amronet nie zarabia więc na spreadach, tak jak tradycyjne kantory, tylko pobiera niewielką prowizję od każdej transakcji.

Z kantoru korzysta już ponad 50 000 użytkowników. Co ważne, w kantorze Amronet możesz założyć zarówno konto indywidualne, jak również biznesowe dla swojej firmy.

Czy warto założyć konto w kantorze Amronet? Sprawdziliśmy to dokładnie!

Kantor internetowy Amronet - opinie

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Google (8 głosów) 4,00/5
Trust Pilot (22 głosów) 4,50/5
Średnia ocena: 4,25/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 3,75/5
20% - Opinie z internetu 4,25/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 11) Oddaj swój głos → 4,09/5
10% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 4,00/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 4,00/5
10% - Dodatkowe usługi 3,00/5
Całościowa ocena kantoru: 3,98/5

Plusy i minusy kantoru internetowego Amronet

? Zalety kantoru Amronet

Wady kantoru Amronet

Niska prowizjaBrak karty wielowalutowej
Brak spreadu kantoruTylko 4 podstawowe waluty
Licencja KNFBrak aplikacji na telefon
Program poleceń 

Kantor internetowy Amronet - szczegóły

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://amronet.pl/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • Payholding International Sp. z o. o.
 • Rok założenia2013
 • Dostępne waluty5 (PLN, EUR, USD, GBP, CHF)
 • Aplikacja mobilna NIE
 • Karta wielowalutowa NIE
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNFTAK
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC NIE
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy
 • Prowizja za wpłatę0 PLN do banków w Polsce i od 0 PLN do banków zagranicą
 • Metody wypłatPrzelewy, Przelewy ekspresowe
 • Średni spread za wymianę, prowizja0,02 – 0,22%
 • Alert walutowy NIE
 • Godziny pracy kantoru24 godziny 7 dni w tygodniu
 • Obsługa w języku polskim TAK
 • Obsługa ilość dni w tygodniu(pn-pt), w godzinach 8:00 – 17:00 (sobota) 10:00-14:00
 • Kontakt telefoniczny TAK (+ 48) 535 222 255
 • Kontakt e-mailpomoc@amronet.pl
 • Czat TAK
 • Formularz kontaktowy TAK

W kantorze internetowym Amronet założenie konta i jego prowadzenie masz całkowicie za darmo. Jak już wspomniano wcześniej, wymieniasz się walutami z innymi użytkownikami, więc jedynym zarobkiem kantoru Amronet jest niewielka prowizja od transakcji. 

Warto nadmienić, że kantor Amronet posiada konta w wielu polskich bankach. Dzięki temu przelewy w tym samym banku pomiędzy Twoim kontem a kantorem są księgowane bardzo szybko. Zastanawiasz się, w jakich bankach kantor Amronet posiada konta? Oto lista: Santander Bank Polska, PKO BP, Pekao S.A., Alior Bank, Millennium, BNP Paribas, ING.

Prowizje w kantorze internetowym Amronet

Podstawowa prowizja za wymianę waluty w kantorze Amronet wynosi 0,22%. Nie odbiega przy tym od średniej prowizji w innych popularnych kantorach internetowych w Polsce.  Dodatkowo, przy dużych wolumenach transakcji, masz możliwość jej obniżenia. Na przykład klienci, którzy posiadają konta firmowe i wymieniają duże ilości walut, mają możliwość indywidualnej negocjacji prowizji w kantorze. 

Kantor internetowy Amronet - przelewy środków z kantoru do banku

Kantor Amronet jest bardzo korzystnym kantorem pod względem kosztów wypłaty środków z kantoru na konto w banku. Na początek spójrzmy na koszty przelewów złotówek do polskich banków. Chociaż należałoby raczej powiedzieć: na brak kosztów. Ponieważ w Amronet wszystkie przelewy w złotówkach do polskich banków masz za darmo i bez limitu. Co ważne: jeśli wpłacisz środki do kantoru i chcesz je wypłacić na inne konto bez przewalutowania, kantor pobierze od Ciebie prowizję 0,22%.

Jeśli chodzi o przelewy w walucie euro, to sprawa również wygląda bardzo dobrze. Mianowicie, wszystkie wypłaty w euro są darmowe. Na zakończenie warto przyjrzeć się również kosztom przelewów w innych walutach, czyli CHF, USD i GBP. Tak naprawdę kantor Amronet nie pobierze od Ciebie żadnych prowizji za przelewy w USD i GBP, zarówno do banków, w których kantor ma swoje konta, jak również do pozostałych. Oczywiście, musisz pamiętać o tym, że wysyłając przelew zagraniczny w opcji SHA, banki pośredniczące w przelewie mogą pobierać swoje prowizje, niezależne od kantoru.

Przy przelewach w CHF nie zapłacisz nic za przelewy do banków, w których kantor Amronet ma swoje konta, natomiast przelew do innego banku wiąże się z opłatą w wysokości 2 CHF. 

Pełną tabelę opłat i prowizji znajdziesz na stronie kantoru internetowego Amronet.

Doładowanie konta w kantorze internetowym Amronet

Tak naprawdę kantor Amronet ma tylko jedną metodę doładowania konta. Chodzi oczywiście o przelew. Cała procedura jest bardzo prosta: logujesz się na konto w kantorze, wybierasz walutę, jaką chcesz dodać. Następnie wybierasz z listy bank, z którego chcesz zrobić przelew (jeśli Twojego banku nie ma na liście, wybierz Inny bank). Później logujesz się do swojego banku i robisz przelew na konto, które wyświetliło Ci się w kantorze Amronet. Oczywiście musisz przy tym pamiętać o tym, by nie zmieniać tytułu przelewu, który wyświetli Ci się w kantorze. Chodzi o to, by kantor mógł go prawidłowo i szybko zaksięgować na Twoim koncie. 

Na koniec warto wspomnieć, że kantor Amronet nie pobiera od Ciebie żadnych prowizji za przelewy przychodzące, nieważne, w jakiej walucie.

Program poleceń w kantorze internetowym Amronet

Jeśli Twoi znajomi (a może kontrahenci?) wymieniają dużo waluty, możesz polecić im kantor Amronet i zarabiać. Wystarczy, że zapiszesz się do programu partnerskiego (Twoje konto na Amronet - Strefa zysku) i  wyślesz polecenie do znajomych. Jeśli Twoi znajomi zarejestrują się z Twojego polecenia i będą wymieniać walutę w kantorze, ty otrzymasz 25% prowizji brutto od ich transakcji. Minimalna kwota, jaką możesz wypłacić, to 100 zł.

Regulamin programu partnerskiego znajdziesz na stronie kantoru internetowego Amronet.

Bezpieczeństwo środków w kantorze internetowym Amronet

1. Licencja Komisji Nadzoru Finansowego

Właścicielem kantoru Amronet jest spółka Payholding International. W skład grupy wchodzi kantor Amronet.pl, Xkantor.com oraz Pluskantor.pl. Spółka posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego o numerze MIP 87/2020.

2. Bezpieczeństwo transakcji w serwisie Amronet

Po pierwsze, kantor posiada zabezpieczenia w postaci szyfrowania danych protokołem SSL - takim, jakie są używane w bankowości w zwykłym banku.

Po drugie, wszystkie operacje autoryzujesz kodem sms.

Na koniec ostatnia rzecz, która wpływa na bezpieczeństwo środków w kantorze Amronet. Mianowicie, wszystkie dokonywane zlecenia są zabezpieczone na specjalnie wydzielonych kontach bankowych. Jak wspomnieliśmy wyżej, Amronet posiada rachunki w największych polskich bankach.

Czy warto założyć konto w kantorze internetowym Amronet?

Amronet to prosty, intuicyjny kantor z podstawowymi walutami. Niewątpliwym plusem jest możliwość wypłaty różnych walut na konta bankowe za darmo lub z bardzo niewielką opłatą. Kantor ten powinien spełnić wymagania użytkowników, którzy chcą wymienić walutę szybko, po dobrym kursie i bez zbędnych komplikacji i utrudnień.

Ocena kantoru
4.1/5 (głosów: 11)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online