Opinie i recenzja kantoru Internetowy Kantor

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 9 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • Kantor
  Internetowy Kantor

  Internetowy Kantor

 • Ranking kantorów

  2 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 21Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CAD, CZK, DKK, HKD, HRK, MXN, NOK, NZD, RON, RUB, SEK, SGD, TRY, ZAR
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Darmowe przelewy na Ukrainę
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Kantor walutowy Internetowykantor.pl jest z nami na polskim rynku od 2010 roku. Jego operatorem jest spółka Currency One. Warto zauważyć, że do Currency One należy również drugi popularny w Polsce kantor internetowy, czyli Walutomat.

Internetowykantor.pl jako jeden z nielicznych ma licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych, co świadczy o jej stabilności i bezpieczeństwie transakcji. Co ważne, oferuje aż 21 walut i może pochwalić się bardzo korzystnymi kursami wymiany. Internetowykantor.pl pisze o sobie w następujący sposób: "Założyliśmy, że nowa formuła kantoru ma być rozwiązaniem praktycznym i pozwalającym na oszczędność czasu. Dlatego opracowaliśmy zaawansowane technologicznie rozwiązania biznesowo-informatyczne, dzięki którym InternetowyKantor.pl w krótkim czasie stał się najlepiej ocenianym kantorem internetowym."

Czy rzeczywiście Internetowykantor.pl jest najlepszym kantorem on-line w Polsce? Sprawdziliśmy to!

Internetowykantor.pl - opinie

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: dlaczego w ogóle powinieneś sprawdzać opinie na temat kantoru? Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta: ponieważ chodzi o Twoje pieniądze. Na początek warto poświęcić chwilę na sprawdzenie, jak inni użytkownicy oceniają dany produkt. Przede wszystkim, z czego są zadowoleni, a co mogłoby być do poprawy. Jednym słowem, dzięki opiniom możesz sprawdzić, czy ta platforma jest dla Ciebie. 

Opinie o Internetowykantor.pl z opineo

Ocena serwisu Internetowykantor.pl na Opineo jest naprawdę imponująca. Platforma uzyskała wynik 4,9 na 5 gwiazdek. Z pewnością warto zauważyć, że kantor ma ponad milion! opinii pozostawionych przez użytkowników! Przede wszystkim jest chwalony za szybkość transakcji, bezproblemową obsługę i tanie kursy wymiany waluty. Krótko mówiąc: im więcej opinii, tym większa ich wiarygodność :)

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Facebook (308 głosów) 4,70/5
Google (9 głosów) 4,20/5
Opineo (66025 głosów) 4,90/5
Średnia ocena: 4,60/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 4,50/5
20% - Opinie z internetu 4,60/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 14) Oddaj swój głos →
4,50/5
10% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 3,75/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 4,00/5
10% - Dodatkowe usługi 3,75/5
Całościowa ocena kantoru: 4,37/5

Plusy i minusy serwisu Internetowykantor.pl

? Zalety Internetowykantor.pl

? Wady Internetowykantor.pl

Aż 21 walutBrak karty wielowalutowej
Bardzo dobre kursy wymiany 
Aplikacja na telefon 
Bezpieczeństwo transakcji 
Funkcja rezerwacji aktualnego kursu wymiany waluty "Po aktualnym kursie" 
Wiele metod doładowania konta 

Internetowykantor.pl - szczegóły

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://internetowykantor.pl/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • spółka akcyjna Currency One
 • Rok założenia2010
 • Dostępne waluty21 (PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CAD, CZK, DKK, HKD, HRK, MXN, NOK, NZD, RON, RUB, SEK, SGD, TRY, ZAR)
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa NIE
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNF TAK
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy 24, Przelew tradycyjny, Płatność przez aplikację kodem QR
 • Prowizja za wpłatę0 PLN do Polskich banków, Więcej informacji https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/banki/
 • Metody wypłatPrzelewy
 • Średni spread za wymianę, prowizjaOd 0,73% do 1,18% przy 4 głównych parach walutowych
 • Alert walutowy TAK

Zacznijmy od tego, że w kantorze internetowym najważniejsze są jak najlepsze kursy walut. To oczywiście nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę. Bez wątpienia równie ważne są metody doładowania konta (jak oraz czy za darmo), opłaty za przelewy środków oraz to, czy kantor stosuje dodatkowe prowizje za wymianę waluty.

Internetowykantor.pl pod względem opłat jest niewątpliwie propozycją godną zainteresowania. Nie płacisz nic za jego obsługę. Kantor nie pobiera prowizji za wymianę waluty - zarabia na spreadach, czyli równicy pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży. Przyjrzeliśmy się bardzo dokładnie wszelkim opłatom - i oto rezultat.

Spread w serwisie Internetowykantor.pl

Jak już wspomniano wcześniej, spread w serwisie Internetowykantor.pl jest niski, jeden z najniższych dla rynku. Kantor obsługuje aż 21 walut, dla każdej z nich spread jest nieco inny. Na przykład dla euro czy dolara jest to 3 grosze, dla GBP czy CHF 4 grosze. Pełną tabelę spreadów dla platformy Internetowykantor.pl znajdziesz na ich stronie internetowej.

W momencie tworzenia artykułu tabela spreadów wygląda następująco:

Internetowykantor.pl spread

Internetowykantor.pl - przelewy środków z kantoru do banku

Jeśli chodzi o wysłanie złotówek do dowolnego polskiego banku, to Internetowykantor.pl nie pobierze od Ciebie żadnej prowizji. EUR, CHF, GBP i USD za darmo wyślesz z kantoru do banku, w którym kantor ma konto. Trzeba przyznać, że jest ich sporo: Alior Bank, BNP Paribas, ING, Inteligo (tylko złotówki), mBank (część korporacyjna, nie detaliczna), Millennium, PKO BP, Pekao S.A. oraz Santander. Na przykład masz konto w euro w banku ING i z kantoru możesz sobie przesłać euro na to konto bezpłatnie, i co najważniejsze, niemal natychmiastowo. 

Jeśli natomiast musisz wysłać waluty do innego banku - obowiązują prowizje. Opłaty są uzależnione od tego, jaką walutę wysyłasz, oraz do jakiego banku. Ceny wahają się od 10 do nawet 80 zł za przelew. Pełną listę banków wraz z opłatami znajdziesz na stronie internetowykantor.pl 

Warto zauważyć, że przelewy wychodzące możesz robić nie tylko na swoje konto. Może to być również konto innej osoby czy instytucji.

Doładowanie konta w kantorze Internetowykantor.pl

Platforma nie pobiera żadnych opłat za przelewy przychodzące. Jeśli chodzi o konkretne metody doładowania konta w kantorze, to masz sporo opcji do wyboru:

 • tradycyjny przelew bankowy
 • karta płatnicza (PLN, EUR, USD, GBP) - warto zwrócić uwagę na to, że operator pośredniczący w transakcji może naliczyć własną opłatę, niezależną od kantoru, a także na to, że ta opcja jest niedostępna przy Twojej pierwszej wpłacie. Co istotne, możesz doładować konto tylko za pomocą swojej karty, wystawionej na Twoje imię i nazwisko. 
 • Google Pay (PLN, EUR, GBP i USD). Tutaj również operator może naliczyć dodatkową prowizję i ta opcja także nie jest dostępna przy pierwszej wpłacie.
 • BLIK, czyli wpłaty tylko w złotówkach. Może być naliczona dodatkowa prowizja przez operatora płatności. Opcja niedostępna przy pierwszej wpłacie.
 • Przelewy24 - dostępne w bankach, które udostępniają tę funkcję. Za pomocą Przelewy24 możesz wpłacić tylko złotówki, za to przelewy są księgowane bardzo szybko.
 • Płatność przez aplikację kodem QR - wpłaty w złotówkach i tylko w bankach, które obsługują kody QR w aplikacjach mobilnych.

Pamiętaj o tym, że zarówno przelewy, jak i pozostałe płatności muszą być wykonywane z Twojego konta/karty. Nie może to być konto należące do innej osoby. Podobnie jak nie możesz wpłacić na konto gotówki, na przykład na poczcie, lub też nie możesz skorzystać z doładowania konta poprzez pośredników płatności online, na przykład Płatności.pl, PayPal, BlueCash.

Usługa „Po aktualnym kursie", czyli zarezerwowanie kursu waluty przed wpłatą środków na konto w Internetowykantor.pl

Bez wątpienia podstawową funkcją kantoru internetowego jest wymiana waluty. Przypuśćmy, że obserwujesz kurs waluty od dłuższego czasu. W pewnym momencie ten osiąga Twój docelowy poziom. Jednak Ty nie przelałeś środków do kantoru! Co wtedy? Zapewne w większości kantorów jest już, potocznie mówiąc, pozamiatane, kursy zmieniają się często bardzo dynamicznie. Wychodząc naprzeciwko potrzebom klientów, serwis Internetowykantor.pl uruchomił usługę "Po aktualnym kursie". W skrócie chodzi o to, że serwis rezerwuje aktualny kurs, który Cię interesuje, a Ty masz czas na to, by przelać środki na konto. Musisz zrobić to bezzwłocznie po zaakceptowaniu transakcji. Co ważne, powinieneś przesłać dokładną kwotę, jaka wyświetliła Ci się podczas akceptacji zlecenia. 

Co ważne, transakcja jest wiążąca i nie możesz jej anulować. Musisz dokonać wpłaty zadeklarowanej kwoty. Warto również pamiętać o limitach transakcji "Po aktualnym kursie". Przy pierwszej wymianie jest to 10 000 zł. Natomiast przy kolejnych limit zwiększa się do 100 000 zł.

Bezpieczeństwo środków w serwisie Internetowykantor.pl

1. Licencja KNF na świadczenie usług płatniczych

Pierwszą rzeczą świadczącą o tym, że transakcje w serwisie Internetowykantor.pl są bezpieczne jest licencja KNF. Kantor jest częścią spółki Currency One, która taką licencję posiada. Warto zauważyć, że Komisja Nadzoru Finansowego nie wydaje jej byle komu. Spółka, która się o nią ubiega, musi przejść szereg rygorystycznych kontroli. Dzięki temu taka licencja świadczy o tym, że firma jest wypłacalna, odpowiednio zarządzana, i, co najważniejsze - pieniądze klientów są bezpieczne.

2. Weryfikacja klientów

Ze względu na Ustawę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy serwis jest zobowiązany do gromadzenia Twoich danych osobowych oraz danych na temat transakcji, które wykonujesz. Podobnie jak w przypadku zwykłego banku. Dlatego też podczas zakładania konta musisz podać pełne dane osobowe. Dodatkowo, podczas Twojej pierwszej wpłaty środków, kantor sprawdza, czy podane przez Ciebie dane zgadzają się z danymi z przelewu. 

3. Bezpieczeństwo transakcji

Po pierwsze, Internetowykantor.pl jest zabezpieczony certyfikatem Extended Validation SSL. Oznacza to, że wszelkie wymiany danych pomiędzy użytkownikami są szyfrowane. Po drugie, możesz korzystać z weryfikacji SMS. Podobnie jak ma to miejsce w banku - każdą transakcję zatwierdzasz jednorazowym kodem z smsa. Po trzecie, firma na bieżąco przeprowadza weryfikację transakcji, żeby w porę wykryć nieprawidłowości i transakcje podejrzane. Na koniec, serwis jest ciągle udoskonalany pod względem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności - o czym najlepiej świadczą opinie samych użytkowników.

Czy warto założyć konto na Internetowykantor.pl?

Po pierwsze, spready są niskie, kursy bardzo korzystne. Po drugie, masz wiele opcji doładowania konta oraz przesłania waluty za darmo na konta w wybranych polskich bankach. Dodatkowo sami użytkownicy chwalą serwis za prostotę użytkowania, płynne działanie oraz dobre wsparcie techniczne. Podsumowując: naszym zdaniem Internetowykantor.pl to kantor, z którego będziesz bardzo zadowolony. Zdecydowanie warto go założyć, by mieć dostęp do świetnych kursów i bezpiecznej wymiany waluty.

Ocena kantoru
4.5/5 (głosów: 14)

Komentarze

Internetwy Kantor
Flaga Europy
Porównywarka kantorówSprawdź