TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Opinie, recenzja i analiza kantoru internetowego Trejdoo

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 21 marca 2024 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • Kantor
  Trejdoo

  Trejdoo

 • Ranking kantorów

  5 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 17Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CAD, AUD, RUB, JPY, CNY, CZK, TRY, HUF
  Ilość walut
 • TAK
  Karta wielowalutowa
 • Możliwość negocjacji kursu
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Na wstępie warto zauważyć, że kantor internetowy Trejdoo to coś więcej, niż zwykły kantor wymiany waluty.

Dzięki tej platformie możesz wymieniać środki, płacić kartą wielowalutową, zlecać przekazy pieniężne, otworzysz rachunek IBAN, a nawet zabezpieczysz transakcje z kontrahentem, korzystając z kontraktu ESCROW. Co ważne, na Trejdoo masz dostęp do aż 17 walut. Właścicielem kantoru internetowego Trejdoo jest spółka  Igoria Trade S.A., która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku New Connect. Trejdoo działa na polskim rynku już ponad 10 lat, od 2012 roku.

Na pierwszy rzut oka platforma sprawia bardzo dobre wrażenie: dużo zróżnicowanych produktów i przede wszystkim karta wielowalutowa, która bardzo się przydaje podczas wyjazdów zagranicznych. Ale jak jest w rzeczywistości? Czy Trejdoo będzie dla Ciebie dobrym wyborem? Sprawdziliśmy najważniejsze aspekty i przedstawiamy je Tobie w formie niniejszej recenzji platformy Trejdoo.

Kantor internetowy Trejdoo - opinie

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Google (4 głosy) 4,00/5
Średnia ocena: 4,00/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 4,25/5
20% - Opinie z internetu 4,00/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 11) Oddaj swój głos → 4,18/5
10% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 4,00/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 4,50/5
10% - Dodatkowe usługi 4,00/5
Całościowa ocena kantoru: 4,24/5

Plusy i minusy kantoru internetowego Trejdoo

Zalety

 • 17 walut
 • Karta wielowalutowa
 • Kontrakty zabezpieczające transakcje, czyli kontrakty ESCROW
 • Niskie prowizje
 • Możliwość negocjacji kursu przy dużych wolumenach

Wady

 • Brak aplikacji mobilnej

Kantor internetowy Trejdoo — szczegóły

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://www.trejdoo.com/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • Igoria Trade S.A.
 • Rok założenia2011
 • Dostępne waluty17 (PLN, EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CAD, AUD, RUB, JPY, CNY, CZK, TRY, HUF)
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNF TAK
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy
 • Prowizja za wpłatęOd 0 PLN do banków w których ma rachunki ma Trejdoo, więcej informacji: https://www.trejdoo.com/regulaminy-i-oplaty/
 • Metody wypłatPrzelewy
 • Średni spread za wymianę, prowizja0,75% dla 4 głównych par, prowizja za transakcję 0,2%
 • Alert walutowy TAK
 • Godziny pracy kantoru24 godziny 7 dni w tygodniu
 • Obsługa w języku polskim TAK
 • Obsługa ilość dni w tygodniu(pn-pt), w godzinach 8:00 – 18:00
 • Kontakt telefoniczny TAK (+48) 22 101 58 80
 • Kontakt e-mailpomoc@trejdoo.com
 • Czat NIE
 • Formularz kontaktowy TAK

Kantor internetowy Trejdoo nie jest takim kantorem, jakie znamy ze stacjonarnych placówek. W rzeczywistości jest to platforma wymiany społecznościowej. W przypadku wymiany w tradycyjnym kantorze cenę dyktuje sprzedający, czyli zazwyczaj właściciel kantoru. Natomiast na Trejdoo wymieniasz się walutą bezpośrednio z innym użytkownikiem. Przykładowo, chcesz kupić 1000 euro na wakacje. Najpierw zakładasz konto na Trejdoo. Następnie przelewasz złotówki i składasz zlecenie kupna euro. W międzyczasie ktoś wrócił z wakacji i zostało mu 1000 euro, które postanowił zamienić z powrotem na złotówki na Trejdoo. Jeśli Ty i druga osoba chcecie sprzedać/kupić waluty za tę samą cenę - zlecenie jest realizowane. 

Trejdoo kantor dla firm

Z usług kantoru Trejdoo mogą korzystać nie tylko osoby indywidualne, ale także firmy. Korzystasz z niego tak samo, jak przy koncie prywatnym. Różnica polega na tym, że podczas rejestracji będziesz poproszony o dołączenie dodatkowych dokumentów dotyczących firmy, czyli dokumentów rejestracyjnych.

Prowizja w kantorze internetowym Trejdoo

Ponieważ na Trejdoo wymieniasz się bezpośrednio z innymi użytkownikami, platforma nie zarabia na spreadzie (czyli różnicy w kursach kupna i sprzedaży). Jej wynagrodzeniem jest prowizja od transakcji, która wynosi 0,2%. 

Jeśli masz w planach wymianę dużej ilości waluty (powyżej 25 000 jednostek) to w Trejdoo możesz skontaktować się z dealerem i negocjować kurs wymiany. 

Kantor internetowy Trejdoo - przelewy środków z kantoru do banku

Kantor internetowy Trejdoo posiada konta w banku PKO BP oraz Nest Banku. Jeśli masz konto w jednym z nich, i na to konto zechcesz przelać walutę, zrobisz to bezpłatnie i natychmiastowo. 

Natomiast w przypadku, gdy zechcesz przesłać środki na własne konto do polskiego banku, w którym Trejdoo nie ma konta, za przelew zostanie naliczona prowizja, która jest zależna od tego, jaką walutę przesyłasz.

Kantor internetowy Trejdoo prowizje za przelewy

W przypadku, gdy zechcesz zlecić przelew do innej osoby na rachunek w polskim banku to prowizja za przelew wyniesie 0,10% dla banków, w którym Trejdoo ma konta. Przelew do innych banków na konta obce wiąże się z większą opłatą, tak samo jak przelewy zagraniczne. Pełną tabelę opłat i prowizji znajdziesz na stronie internetowej Trejdoo.

Doładowanie konta w kantorze internetowym Trejdoo

Konto w Trejdoo możesz doładować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście standardowy przelew z banku. W tym przypadku Trejdoo nie pobiera opłat za doładowanie konta. Drugim sposobem jest doładowanie konta za pomocą BLIKa. Należy pamiętać, że kodem BLIK możesz doładować konto tylko w złotówkach. Co ważniejsze, ta metoda wiąże się z prowizją w wysokości 1%.

Dodatkowe funkcje kantoru internetowego Trejdoo

Karta wielowalutowa Trejdoo

Bez wątpienia platforma Trejdoo wyróżnia się pod względem dodatkowych rozwiązań finansowych. Najważniejszym z nich i najciekawszym jest oczywiście wielowalutowa karta. 

Wydanie pierwszej karty wielowalutowej Trejdoo jest bezpłatne. Jeśli jesteś użytkownikiem indywidualnym, nie ponosisz opłaty miesięcznej za użytkowanie karty. W przypadku konta firmowego karta kosztuje 7 zł miesięcznie. Co ważniejsze, w Trejdoo masz możliwość dopasowania swojej karty do indywidualnych potrzeb. Na przykład możesz decydować o priorytecie walut, według którego następuje rozliczenie transakcji.

Kantor internetowy Trejdoo karta wielowalutowa

Jak korzystać z karty wielowalutowej Trejdoo?

To bardzo proste. Możesz albo doładować wcześniej swoje konto na Trejdoo i dokonać wymiany waluty. Możesz również doładować konto tylko jedną walutą i płacić kartą. W takim przypadku przewalutowanie zostanie dokonane automatycznie. Karta sama wykrywa walutę kraju, w którym płacisz. Przykładowo, masz na koncie złotówki, jedziesz do kraju, w którym walutą jest euro. Karta sama "rozpozna", że chcesz zapłacić w euro i przewalutuje Ci środki na euro po dobrym kursie. Kartą możesz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wypłacać gotówkę z bankomatu. 

Kontrakty ESCROW w kantorze internetowym Trejdoo

Kolejną ciekawą funkcją, którą oferuje Trejdoo, jest kontrakt ESCROW. W dobie zamawiania wszystkiego przez Interent wiele osób ma problem z bezpieczeństwem transakcji. Co, jeśli zamawiasz drogi towar, którego nigdy nie widziałeś, a sprzedający Cię oszuka? Wyśle towar niezgodny z opisem lub w ogóle nigdy go nie otrzymasz? Są oczywiście różne metody reklamacji, ale nie zawsze skutkują. Po to właśnie powstały kontrakty ESCROW. Z kontraktów ESCROW mogą korzystać zarówno osoby indywidualne, jak też przedsiębiorstwa.

Jak działa kontrakt ESCROW?

Przykładowo, postanawiasz kupić drogi samochód za granicą. Tworzysz nowy kontrakt ESCROW na Trejdoo. Opisujesz cechy przedmiotu, dodajesz dane sprzedającego, określasz cenę oraz datę rozliczenia transakcji - na przykład w momencie, gdy otrzymasz towar i będzie on zgodny z zamówieniem. Wysyłasz zaproszenie do kontrahenta. Jeśli wszystko będzie się zgadzać transakcja zostanie rozliczona, a sprzedający otrzyma swoje środki. Trejdoo pobiera prowizję za kontrakt ESCROW od obu stron transakcji, od 0,3% do 0,5%.

Kantor internetowy Trejdoo kontrakty Escrow

Bezpieczeństwo środków w kantorze internetowym Trejdoo

1. Licencja KNF na świadczenie usług płatniczych

Jak już wspomniano, Trejdoo należy do spółki Igoria Trade S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (New Connect). W tym przypadku spółka Igoria może pochwalić się licencją Komisji Nadzoru Finansowego (IP19/2013) Krajowej Instytucji Płatniczej do świadczenia usług finansowych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dzięki temu masz pewność, że spółka została dobrze sprawdzona przez KNF i jest oceniana pozytywnie bod względem zarządzania i bezpieczeństwa. 

2. Weryfikacja użytkowników

Podobnie jak w przypadku większości tego typu serwisów, dokonując rejestracji na Trejdoo musisz przejść weryfikację tożsamości. Krótko mówiąc, chodzi o to, że rejestrując się na platformie Trejdoo musisz podać pełne dane osobowe, załączyć zdjęcie lub skan dowodu tożsamości oraz selfie ze swoim dowodem. Na koniec musisz przejść jeszcze wideoweryfikację. W istocie wszystkie te zabiegi służą temu, żeby dbać o bezpieczeństwo transakcji i spełniać normy Ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

3. Bezpieczeństwo transakcji

Wszystkie dane pomiędzy serwisem Trejdoo a użytkownikiem są szyfrowane (certyfikat EV SSL z gwarancją 250.000 USD).

Czy warto korzystać z kantoru internetowego Trejdoo?

Bez wątpienia Trejdoo sprawdzi się zarówno jako zwykły kantor wymiany waluty, jak również spełni wymagania osób, które mają większe oczekiwania. Na przykład chcą mieć dostęp do karty wielowalutowej. Lub potrzebują szybko i niedrogo zabezpieczyć transakcje kupna-sprzedaży. 

Ocena kantoru
4.2/5 (głosów: 11)

Komentarze

 • Wacław2023-11-03 22:57:12

  Po roku niekorzystania z konta - nie mogę się zalogować. System nie ma takiego adresu w swojej bazie. Na koncie były pieniądze. Dobrze, że nie za duże.

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online