TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Walutomat – opinie i recenzja kantoru internetowego

Data dodania: 13 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 27 października 2022 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 9Obsługiwane waluty: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, NOK, DKK, CZK
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Darmowe przelewy na Ukrainę
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Kantor internetowy Walutomat.pl jest bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych kantorów on-line w naszym kraju. To również najstarszy polski internetowy kantor wymiany waluty. Istnieje na rynku już ponad 10 lat (od 2009 roku). Od 2013 roku Walutomat stał się częścią grupy Currency One do której należy również Internetowykantor.pl . Z platformy korzysta niemal pół miliona użytkowników, zarówno prywatnych, jak też biznesowych. W Walutomacie przeprowadzane jest około 140 000 transakcji wymiany waluty co miesiąc.

kantor internetowy walutomat logo

Sprawdziliśmy, jak kantor internetowy Walutomat.pl wypada na tle konkurencji. Naszym zdaniem, jest bardzo dobrze.  Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji na temat kantoru internetowego Walutomat.pl!

Opinie o kantorze internetowym Walutomat.pl

Ile ludzi, tyle opinii - jest to bezsprzeczny fakt. Czy to bank, kantor czy też mechanik samochodowy czy sklep, w każdym z nich będą zarówno klienci zadowoleni, jak i Ci mniej lub zupełnie. Dlatego przed wyborem produktu dla siebie (a w przypadku kantoru jest to ważne, chodzi przecież o Twoje pieniądze), warto sprawdzić opinie z różnych źródeł. Im więcej, tym masz lepszy obraz tego, czy jest to produkt stworzony dla Ciebie.

Opinie o walutomat.pl z opineo.pl

Na stronie internetowej opineo.pl Walutomat jest oceniany przez użytkowników na 4,4 na 5 możliwych gwiazdek. Chwalą sobie przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji, szybką i fachową obsługę, prostotę użytkowania. I oczywiście dobre kursy wymiany walut.

Opinie z popularnych serwisów internetowych

Żródło:Ocena:
Facebook (110 głosów) 4,20/5
Google (6 głosów) 3,70/5
Opineo (22 głosów) 4,80/5
Trust Pilot (2 głosy) 3,10/5
Średnia ocena: 3,95/5

Nasza ocena końcowa

Składowe naszej oceny:
30% - Spready i prowizje za wymianę 5,00/5
20% - Opinie z internetu 3,95/5
10% - Opinie użytkowników(głosów: 45) Oddaj swój głos → 4,27/5
10% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
10% - Pozostałe opłaty i funkcjonalność 5,00/5
10% - Bezpieczeństwo kantoru 5,00/5
10% - Dodatkowe usługi 4,00/5
Całościowa ocena kantoru: 4,62/5

Plusy i minusy kantoru internetowego Walutomat.pl

Zalety Walutomatu

Wady Walutomatu

Jedne z najniższych kursów wymiany walut na rynkuW stosunku do konkurencyjnych platform stosunkowo mała liczba walut
9 najpopularniejszych walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, CZK, DKK, NOK, SEKBrak karty wielowalutowej
Niższe prowizje przy dużych wolumenach transakcji 
Posiada konta w PLN w wielu polskich bankach, dzięki czemu przelewy z kont w tych bankach są księgowane natychmiastowo 
Wiele metod doładowania konta 
Aplikacja mobilna na telefon 

Szczegóły kantoru internetowego Walutomat.pl

 • Rodzaj kantoruKantor online
 • Strona internetowahttps://www.walutomat.pl/
 • Kraj głównej siedziby
  • Polska
  • spółka akcyjna Currency One
 • Rok założenia2009
 • Dostępne waluty5 (PLN, EUR, USD, CHF, GBP)
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa NIE
 • Licencja na świadczenie usług płatniczych KNFTAK
 • Extended Validation SSL TAK
 • Weryfikacja SMS TAK
 • Działania AML, Procedury KYC TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Metoda zasilenia kontaPrzelewy 24, Przelew tradycyjny, Płatność przez aplikację kodem QR, Google PAY, Blik
 • Prowizja za wpłatę0 PLN do banków w Polsce, Przelewy za granicę od 0 PLN więcej: https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/
 • Metody wypłatPrzelewy, wypłata EUR w gotówce w placówkach banku Millenium
 • Średni spread za wymianę, prowizjaOd 0,50% do 0,55% z uwzględnieniem prowizji Walutomatu 0,2%
 • Alert walutowy TAK

Przy wyborze kantoru internetowego ważne są przede wszystkim jak najlepsze kursy wymiany. Ale to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na to, czy platforma pobiera jakieś opłaty za prowadzenie kont, czy są prowizje od wymiany waluty, czy doładowania konta i przelewy są darmowe czy też płatne. Dopiero analiza tych wszystkich czynników da Ci pełny obraz tego, czy warto założyć konto w danym kantorze. 

Walutomat pod tym względem wypada bardzo dobrze. Po pierwsze, jego prowadzenie jest darmowe. Po drugie, prowizje od transakcji nie są wysokie. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że konto możesz doładować na wiele różnych sposobów. Jako że Walutomat działa w Polsce, to posiada wiele kont w różnych bankach. Dzięki temu możesz przesyłać środki na konto w tym samym banku dosłownie w kilka minut.

Jak działa kantor internetowy Walutomat.pl?

Czym wyróżnia się Walutomat na tle innych kantorów internetowych? W kantorze internetowym Walutomat.pl wymieniasz się walutami bezpośrednio z innymi użytkownikami serwisu. Czyli to użytkownicy, nie bank czy instytucja, decydują o aktualnym kursie waluty. Można powiedzieć, że Walutomat to bardziej giełda wymiany waluty, niż tradycyjny kantor.

Jak dokładnie to działa? W skrócie można to opisać w następujący sposób: Ty chcesz kupić 1000 euro za złotówki. W tym czasie ktoś inny chce wymienić 1000 euro na złotówki. Jeśli kursy po obu stronach się zgadzają, system automatycznie dopasuje ofertę i zrealizuje transakcję.

Prowizje od wymiany waluty w kantorze internetowym Walutomat.pl

Za wymianę waluty kantor internetowy Walutomat.pl pobiera prowizję. Jej wysokość uzależniona jest od tego, ile waluty wymieniasz. Dla miesięcznego obrotu do 200 000 zł prowizja wynosi 0,2%. Jeśli natomiast jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, prowizja podstawowa wyniesie 0,15% zamiast 0,2%.

Kantor internetowy Walutomat.pl prowizje

Przelewy środków z kantoru internetowego Walut0mat.pl

Za darmo do dyspozycji masz 5 darmowych przelewów z kantoru internetowego Walutomat.pl miesięcznie. Do limitu wliczają się przelewy w złotówkach do polskich banków oraz przelewy SEPA w walucie euro. Jeśli wykorzystasz miesięczny darmowy limit, to za każdy kolejny przelew zapłacisz 1 zł. Dla aktywnych użytkowników jest możliwość zwiększenia liczby darmowych przelewów: każde wymienione 2500 zł upoważnia Cię do 1 przelewu w miesiącu więcej za darmo. Przykładowo, jeśli wymienisz 6000 zł, zyskasz dwa dodatkowe przelewy bez opłat. Warto zauważyć, że uzyskane w ten sposób przelewy możesz wykorzystać do końca danego miesiąca kalendarzowego (nie przechodzą na kolejne miesiące).

Przelewy innych walut różnią się w zależności od wybranej waluty oraz banku. Pełną listę banków wraz z opłatami znajdziesz na stronie internetowej Walutomatu.

Doładowanie konta w kantorze internetowym Walutomat.pl

Konto na walutomat.pl możesz doładować na wiele sposobów:

 • szybki przelew Przelewy24 (tylko PLN)
 • zwykły przelew bankowy
 • wpłata kartą
 • wpłata QR kodem
 • Google Pay
 • BLIK (tylko PLN)
 • Limit odnawialny P24NOW

Walutomat.pl posiada konta w wielu polskich bankach, to znaczy w Alior Banku, BNP Paribas, Santander Bank Polska, ING, Inteligo, Millennium, PKO BP oraz Pekao S.A.  W rezultacie, jeśli posiadasz konto w którymś z tych banków to przelew zostanie zaksięgowany natychmiastowo. To szczególnie ważne w momencie, kiedy pilnie potrzebujesz wymienić walutę i nie masz czasu czekać na przesłanie pieniędzy z banku do banku.

Warto zauważyć, że konta w Walutomacie nie doładujesz gotówką, na przykład wpłacając pieniądze na poczcie. Podobnie (ze względów bezpieczeństwa) nie możesz doładować swojego konta z rachunku innej osoby. 

Bezpieczeństwo środków w kantorze internetowym Walutomat.pl

Niewątpliwie jedną z kluczowych kwestii przy wyborze kantoru internetowego było, jest i będzie bezpieczeństwo. Jak wypada pod tym względem Walutomat? Naszym zdaniem - bardzo dobrze.

1. Licencja KNF na świadczenie usług płatniczych

Od 2015 roku spółka Currency One posiada licencję Komisji Nadzory Finansowego na świadczenie usług płatniczych (IP33/2015). Oznacza to, że KNF uznał, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej, jest dobrze zarządzana, a pieniądze klientów są bezpieczne (są na osobnych kontach i nie wchodzą w masę upadłościową spółki). Niewiele kantorów internetowych mogą się pochwalić taką licencją, dlatego Walutomat to jedna z najlepszych pod tym względem platform wymiany waluty.

2. Weryfikacja klientów

Walutomat na mocy Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest zobowiązany do identyfikacji swoich klientów. To dlatego rejestrując się, musisz podać komplet danych osobowych - podobnie, jak ma to miejsce podczas zakładania zwykłego konta w banku. Z jednej strony może to być nieco irytujące. Z drugiej, dzięki temu zyskujesz pewność, że po drugiej stronie są osoby również zweryfikowane i sprawdzone przez Walutomat. Dzięki temu Twoje pieniądze są bezpieczne. 

3. Bezpieczeństwo transakcji

Walutomat korzysta z szyfrowania danych pomiędzy platformą a użytkownikami. Certyfikat SSL jest potwierdzony przez GeoTrust.

Same transakcje użytkownicy potwierdzają dodatkową autoryzacją, tak samo, jak w przypadku transakcji na koncie bankowym. Możesz otrzymywać sms-y autoryzacyjne, bądź zatwierdzać transakcje w aplikacji mobilnej.

Warto na koniec dodać, że na bezpieczeństwo transakcji na walutomat.pl wpływa również fakt, że transakcje wymiany waluty są zabezpieczone wpłatami na wydzielone konta Walutomatu.

75% zniżki na pierwszą transakcję wymiany waluty w kantorze internetowym Walutomat.pl

Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem platformy, możesz założyć konto na walutomat.pl w promocji. Wystarczy, że zarejestrujesz się z linku promocyjnego. Dzięki temu zyskasz rabat w wysokości 75% na prowizję przy pierwszej wymianie dowolnej kwoty waluty. Ważne, byś zrobił to w ciągu 6 miesięcy od momentu rejestracji na walutomat.pl

Regulamin promocji "75% taniej na start"

Jak zarejestrować się w kantorze internetowym Walutomat.pl


Kantor internetowy Walutomat.pl rejestracjaNa początek wchodzisz na stronę Walutomatu i podajesz swój adres e-mail oraz ustalasz hasło. Już na tym etapie warto zadbać o to, by hasło było silne i bezpieczne.

W kolejnym kroku musisz potwierdzić swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z linkiem do potwierdzenia adresu. Następnie uzupełniasz dane osobowe. Tutaj bądź uważny, ponieważ dane podane w Walutomacie, oraz dane w banku, z którego będziesz robić przelew, muszą być takie same (imię, nazwisko, adres).

Po zakończeniu procesu rejestracji możesz zalogować się na swoje konto na walutomat.pl. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest założenie kont w potrzebnych Ci walutach. Wszystkie czynności zatwierdzasz kodami sms. Będziesz poproszony o uzupełnienie danych do wpłaty. 

W tym momencie masz już konta walutowe i możesz dokonać pierwszego przelewu środków. Numer konta oraz dane do przelewu znajdziesz w zakładce portfel walutowy. 

Czy warto korzystać z kantoru internetowego Walutomat.pl?

Kantor internetowy Walutomat.pl jest jedną z największych i przy tym najstarszych platform wymiany waluty w Polsce. Zdecydowanie warto ją wypróbować. Kursy wymiany są bardzo korzystne, prowizja pobierana przez Walutomat niewielka. Dodatkowo zyskujesz przejrzysty interfejs oraz aplikację mobilną, która pozwoli Ci na bieżąco sprawdzać kursy oraz składać zlecenia. Co więcej, Walutomat posiada obsługi klienta w Polsce, z obsługą w języku polskim - w razie jakiegokolwiek problemu możesz się z nimi skontaktować telefonicznie od poniedziałku do piątku od 8 do 20, lub mailowo na adres kontakt@walutomat.pl.

Ocena kantoru
4.3/5 (głosów: 45)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online