TMS KantorTMS OandaWymieniaj waluty po korzystnych kursachREKLAMA

Internetowy kantor domu maklerskiego TMS Brokers – Opinie, analiza, recenzja

Data dodania: 3 stycznia 2024 r. / Aktualizacja: 3 stycznia 2024 r.

Najważniejsze informacje o kantorze

 • Kantor
  TMS Oanda

  TMS Oanda

 • Ranking kantorów

  3 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 12Obsługiwane waluty: EUR, USD, CHF, GBP, RUB, CZK, NOK, DKK, SEK, TRY, CNY, PLN
  Ilość walut
 • NIE
  Karta wielowalutowa
 • Zaawansowane zlecenia walutowe idealne dla firm
  Cechy szczególne

Zakładam konto

Szukasz internetowego kantoru wymiany walut?

Przyjrzyj się dokładnie propozycji od TMS Oanda Brokers, czyli polskiego domu maklerskiego. Kantor TMS to nie jest zwykłe miejsce, gdzie po prostu wymieniasz jedną walutę na drugą i koniec. To wiele usług dodatkowych, takich jak możliwość zamrożenia kursu na 72 godziny, negocjacje ceny z dealerem czy rozliczenia NETTO/SPOT+.

Dzięki tym możliwościom platforma TMS Brokers wydaje się idealnym miejscem dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzi się nie tylko w przypadku osób fizycznych, ale przede wszystkim będzie to najlepszy kantor dla firm. Dzisiaj sprawdzimy wszystkie szczegóły — zapraszamy do recenzji kantoru TMS.

Kantor Oanda TMS Brokers — opinie

Opinii o kantorze TMS Brokers trzeba szukać na różnych stronach. Niestety ten dom maklerski nie prowadzi swojego zweryfikowanego profilu na portalach typu Trustpilot. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wiele osób pisze opinie tylko na temat funkcjonowania platformy brokerskiej TMS Brokers. 

Z opinii o kantorze TMS, które udało nam się zebrać, można wyciągnąć następujące wnioski:

 • Użytkownicy cenią sobie to, że jest to polska spółka, można kontaktować się z nimi po polsku i na różne sposoby, np. telefonicznie, a także bez problemu można otrzymać dokumentację dotyczącą swojego konta (np. PIT czy potwierdzenia transakcji).
 • Spready są na niskim poziomie.
 • Platforma jest intuicyjna i prosta w użyciu.

Wady i zalety kantoru internetowego TMS Brokers

Zalety

 • Brak opłat za założenie, prowadzenie i transakcje — nawet gdy nie używasz konta, nie płacisz.
 • Kantor dla osób fizycznych oraz firm.
 • Transakcje z kursem gwarantowanym.
 • Możliwość negocjacji kursu walutowego z brokerem.
 • Dwa pakiety do wyboru: Premium i Komfort.
 • Polski regulowany kantor pod nadzorem KNF.
 • Wersja Demo rachunków w TMS.

Wady

 • Wypłaty środków lub przelewy z kont walutowych mogą generować opłaty.
 • Brak aplikacji mobilnej.

Platforma wymiany walut online TMS — szczegóły

Czy kantor TMS jest bezpieczny?

Kantor TMS to część polskiego domu maklerskiego Oanda TMS Brokers S.A., który działa na naszym rynku już od 1997 roku. Dom maklerski posiada status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że także kantor TMS jest regulowany i nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. 

Kantor to osobna platofrma handlowa. Nie musisz mieć rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim TMS Brokers S.A, aby na nim handlować. Jednak warto sprawdzić ofertę tego polskiego brokera, jeśli jesteś zainteresowany tradingiem Forex, kontraktami CFD (np. na kryptowaluty, indeksy, surowce) czy akcjami polskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz giełd zagranicznych. TMS Brokers oferuje inwestorom naprawdę wiele różnorodnych instrumentów.

Dla kogo kantor TMS?

Kantor TMS to propozycja zarówno dla osób indywidualnych, jak i też dla firm. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że nawet bardziej dla firm, niż dla zwykłego Kowalskiego, a to za sprawą specjalistycznych zleceń, których przeciętny człowiek ani nie potrzebuje, ani nie używa. 

Jak działa kantor internetowy TMS Brokers?

Zacznijmy od tego, że zakładając kantor TMS Brokers, musisz podjąć decyzję co do wyboru pakietu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Może to być konto TMS Premium lub TMS Kantor Komfort.

Czym różni się kantor Komfort od Premium? Przede wszystkim sposobem dokonywania transakcji. Spójrz:

W pakiecie Komfort masz możliwość założenia do 14 darmowych rachunków walutowych. Zasilasz je przelewami ze swoich kont bankowych i dokonujesz wymiany walut w kantorze. Możesz także przelewać pieniądze z kantoru na swoje rachunki bankowe (wypłata) lub do innego odbiorcy, np. kontrahenta (przelew).

Natomiast w pakiecie Premium nie zakładasz kont walutowych. Cała procedura wymiany waluty opiera się na transakcjach z odroczoną płatnością i wygląda następująco:

 • Składasz zlecenie wymiany konkretnej waluty po określonym kursie.
 • Następnie zasilasz przelewem wskazany przez TMS Brokers rachunek. To nie jest Twoje konto, tylko należące do brokera. Masz na to czas do dwóch dni roboczych.
 • W momencie zaksięgowania wpłaty następuje automatyczna wymiana środków i wykonywany jest przelew zwrotny na wskazane przez Ciebie Twoje konto bankowe. 

Dodatkowo kantor Premium TMS oferuje rozliczenia SPOT+ i NETTO, których nie ma w pakiecie Komfort.

TMS Kantor Komfort  i Premium — wspólne parametry

 • Kto może założyć: osoba fizyczna, JDG, spółki (wszystkie).
 • Transakcje z kursem gwarantowanym.
 • Negocjacje z brokerem.
 • Limity transakcyjne zabezpieczone i niezabezpieczone.
 • Zmiana daty rozliczenia (do 2 dni roboczych)
 • Integracja z API.

Analiza kantoru TMS Oanda Komfort

Kantor Komfort działa na identycznej zasadzie, jak większość kantorów internetowych oraz bankowych. Czyli:

 • Zakładasz konta walutowe w potrzebnych Ci walutach (14 do wyboru).
 • Zasilasz konto przelewem ze swojego rachunku. 
 • Dokonujesz wymiany waluty po satysfakcjonującym Cię kursie.
 • W każdym momencie możesz wypłacić środki przelewem na swój rachunek w banku.

Zaletą posiadania kont walutowych jest przede wszystkim możliwość dokonywania rozliczeń z kontrahentami. Na przykład możesz wysłać przelew w walucie obcej bezpośrednio z konta w kantorze na konto swojego kontrahenta. Lub też sytuacja odwrotna: podajesz nr konta w TMS Brokers i to na ten nr rachunku konktrahent dokonuje wpłaty.

Opłaty w pakiecie Komfort kantoru TMS Brokers

Prowadzenie kont masz za darmo. Tak samo, jak dokonywanie wpłat za pomocą przelewów bankowych (przynajmniej po stronie TMS nie ma za to opłat - mogą za to być pobierane przez Twój bank, z którego dokonujesz przelewu).

Kantor TMS nie pobiera prowizji za wypłatę środków z rachunku walutowego na Twoje konta bankowe.

Za to płatne mogą być przelewy do np. konktrahentów. Zależy to od waluty przelewu, banku, do jakiego ma trafić transfer oraz tego, czy prowadzisz konto osobiste czy też firmowe w kantorze Komfort.

Opłaty dla osób fizycznych:

Opłaty dla firm:

Analiza kantoru TMS Oanda Premium

Kantor powstał przede wszystkim z myślą o firmach, i to właśnie dla nich stworzono większość specjalistycznych usług, dostępnych w opcji Premium. Jednak nie oznacza to, że Ty jako osoba fizyczna nie możesz założyć konta: jak najbardziej jest to możliwe. Musisz tylko pamiętać, że wymiana minimalna to co najmniej 1000 jednostek waluty bazowej. Natomiast kwota maksymalna ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta.

Obsługiwane w kantorze Premium waluty to:  EUR, USD, CHF, GBP, RUB, CZK, NOK, DKK, SEK, RUB, TRY, CNY, PLN. Warto wspomnieć o tym, że jeśli klient przejawia potrzebę dokonywania transakcji na innych parach walutowych, ma możliwość zgłoszenia tego bezpośrednio do kantoru (telefonicznie). W uzasadnionych przypadkach (czyli zapewne wolumen obrotu musi być dość duży, a transakcje dokonywane regularnie) TMS Brokers doda potrzebną walutę. 

Kantor Premium nie oferuje zakładania kont walutowych. Wszelkie transakcje dzieją się na rachunkach TMS (wpłaty) i na Twoich własnych (wypłaty). Czyli: zlecasz transakcję wymiany waluty, dokonujesz wpłaty na konto TMS, a po zrealizowaniu transakcji wymienione pieniądze trafią na Twój rachunek w zwykłym banku. Chcąc dokonać całej transakcji w jak najkrótszym czasie, warto sprawdzić, czy TMS ma konto w danej walucie w Twoim banku. Jeśli wszystko odbywa się w ramach jednego banku, to cała operacja może zająć tylko kilka minut. Podamy przykład: masz konto w SEK w banku PKO BP. TMS również prowadzi rachunek w SEK w tym banku. Dokonujesz wpłaty na rachunek SEK w PKO, która jest zaksięgowana w ciągu kilku minut. Jako konto do wypłaty wskazałeś swój rachunek w PKO BP. Dzięki temu przelew zwrotny po wymianie waluty również nie zajmie więcej, niż kilka minut.

Kantor TMS posiada konta walutowe w następujących bankach:

 • Alior Bank (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, DKK, CZK, NOK, SEK, CNY, TRY, CAD, JPY, HUF, AUD).
 • Pekao S.A. (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, CZK, CAD, DKK, SEK, NOK, CNY, JPY).
 • BNP Paribas (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, NOK, CZK, TRY).
 • mBank (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, SEK, NOK).
 • PKO BP (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, CZK, DKK, SEK, NOK, HUF, AUD, CAD).
 • Santander Bank Polska (PLN, EUR, USD, CHF, GBP, CZK, DKK, SEK, NOK).

Opłaty w kantorze TMS Oanda Premium

Kantor TMS nie pobiera opłat ani za założenie, ani za prowadzenie rachunku. Darmowe (po stronie kantoru) są wpłaty środków na rachunki do przewalutowania. 

Koszty mogą generować przelewy walut na Twoje konta bankowe. To, czy i ile zapłacisz, zależy od tego, jaką walutę chcesz wysłać i do jakiego banku.

Usługi w pakiecie TMS Premium

Zróbmy teraz przegląd dodatkowych usług, który oferuje (przede wszystkim klientom biznesowym) pakiet Premium.

1. Kupno lub sprzedaż waluty w innej dacie rozliczenia.

Masz do wyboru aż trzy różne daty rozliczenia transakcji kupna lub sprzedaży: D+0 (dziś), D+1 (jutro) i D+2 (pojutrze). Chodzi o to, że możesz zarezerwować sobie dzisiejszy kurs i zyskać nawet 2 dni robocze na przesłanie pieniędzy na zrealizowanie transakcji.

2. Zlecenia oczekujące

Na okres maksymalnie 30 dni możesz ustawić zlecenie kupna lub sprzedaży danej waluty po określonej przez Ciebie cenie. Co ważne, kursy przez ten czas są analizowane przez 24/7, nawet wtedy, gdy kantor nie pracuje.

3. Rozliczenie SPOT+ oraz NETTO

O co chodzi w rozliczeniu SPOT+? Jest to rozliczenie, które pozwala na przedłużenie daty realizacji transakcji o nawet 2 dni robocze. Punktem wyjścia jest aktualny kurs danej waluty.

Natomiast transakcja NETTO pozwala na rozliczenie różnicy kursowej poprzez zawarcie przeciwstawnych transakcji: kupno-sprzedaż i sprzedaż-kupno.

Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie.

2 stycznia zakładasz zlecenie kupna 1.000 eur po kursie 4,30 zł. Wybierasz datę rozliczenia przypadającą na 4 stycznia (do tego czasu musisz wpłacić środki). W międzyczasie euro podrożało i kosztuje 4,40 zł.  Masz dwie opcje: albo wpłacasz pieniądze na rozliczenie pierwotnej transakcji, albo korzystasz z rozliczenia NETTO, czyli dokonujesz tylko przeciwstawnej transakcji, gdzie rozliczenie nastąpi tylko różnicą kursową. W naszym przykładzie będzie to sprzedaż 1.000 euro w dniu 4 stycznia po kursie 4,40 zł z datą rozliczenia na 4 stycznia. Jak rozliczy się transakcja NETTO?

Masz dwie nierozliczone pozycje:

 • kupno 1.000 eur po 4.30 zł
 • sprzedaż 1.000 eur po 4,40 zł

W tym przypadku rozliczenie NETTO jest dla Ciebie korzystne. Kantor dokona rozliczenia NETTO i różnicę (100 zł) przeleje na wskazany przez Ciebie rachunek.

4. Dodanie innego użytkownika do konta w kantorze

Prowadzisz firmę i chcesz zlecić wymianę walut innej osobie lub osobom? Nie ma problemu. W kantorze TMS masz możliwość dodania nowego użytkownika (zakładka Użytkownicy -> Przypisz użytkownika). Co więcej, możesz edytować jego uprawnienia do zawierania transakcji na koncie firmowym. Jedynym warunkiem jest to, by dodatkowy użytkownik miał założone konto indywidualne w kantorze TMS. Wtedy wystarczy, że podasz jego adres e-mail.

Jak założyć konto w kantorze TMS?

1. Wchodzisz na stronę kantoru TMS Brokers.

2. Wybierasz interesujący Cię pakiet: Premium lub Komfort.

3. Spośród dostępnych opcji wybierasz, jakie konto chcesz założyć: indywidualne, dla JDG i spółek cywilnych czy dla pozostałych rodzajów działalności (np. sp. z o.o.).

4. Jeśli zakładasz konto jako osoba fizyczna, w kolejnym kroku uzupełniasz kilka danych: e-mail, hasło do logowania, nr telefonu i hasło do dostępu telefonicznego. Wpisujesz dane adresowe i osobowe, czyli imię, nazwisko, datę urodzenia, dane z dowodu tożsamości, obywatelstwo, rezydencja podatkowa. W calu potwierdzenia danych musisz dosłać zdjęcie lub skan dowodu tożsamości z dwóch stron. Na koniec wykonujesz przelew weryfikacyjny w wysokości 0,01 PLN ze swojego konta osobistego w banku na rachunek w kantorze TMS Brokers.

5. Jeśli zakładasz konto dla jednoosobowej firmy lub spółki cywilnej: podajesz ten sam zestaw danych osobowych, które opisaliśmy wyżej + dane firmy (nazwa, NIP, adres). Tutaj także dosyłasz zdjęcie dowodu tożsamości i potwierdzasz dane przelewem weryfikacyjnym z rachunku w banku.

6. Otwarcie konta dla innej firmy: wpisujesz e-mail i nr telefonu oraz ustalasz hasła. Następnie uzupełniasz dane firmy (nazwa, forma organizacyjna, adres firmy, NIP). Niezbędne będzie podanie danych reprezentantów i osoby działającej w imieniu firmy (imię, nazwisko, PESEL, obywatelstwo). Konieczne będzie dosłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości wszystkich reprezentantów. Następnym krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku bankowego firmy na kwotę 0,01 PLN.

7. Po pozytywnej weryfikacji możesz korzystać z kantoru.

Czy warto korzystać z usług kantoru TMS Brokers?

Naszym zdaniem jest to bardzo dobry kantor dla firm. Zaawansowane zlecenia z odroczonymi datami wykonania czy opcje rozliczania NETTO przydają się głównie klientom biznesowym. Dodatkowo kantor TMS ma rachunki walutowe w wielu czołowych bankach, dzięki czemu istnieje spora szansa, że dokonywane przez Ciebie wpłaty i wypłaty środków będą księgowane natychmiastowo. 

Przydatne dokumenty

Regulaminy i cenniki kantoru TMS Brokers

Ocena kantoru
4.0/5 (głosów: 4)

Komentarze

Dolar amerykańskiRanking
Brokerów FX
Wymiana walutRanking
Kantorów Online