Konto walutowe Alior Bank – analiza i opinie

Data dodania: 5 sierpnia 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie walutowym

 • Bank
  Alior Konta walutowe

  Alior Konta walutowe

 • Ranking kont

  5 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 0 złPrzelewy SEPA: 0 PLN, przelewy SWIFT: 30 PLN, dodatkowa prowizja za przelew SWIFT w opcji OUR - 70 PLN
  Przelewy
 • 5 zł
  Bankomaty za granicą
 • 0 zł0-5 zł/ mies.
  Karta wielowalutowa

Zakładam konto

Na początek warto rozróżnić dwa podobne z nazwy, lecz jednak inne produkty Alior Banku. Pierwszym z nich, którego analizy dokonamy dzisiaj w tym artykule, jest kantor walutowy wraz z czterema kontami walutowymi, dostępny po zalogowaniu do zwykłej bankowości internetowej. Drugi produkt nosi nazwę Kantoru Walutowego Online i jest to osobna usługa, którą dzisiaj pominiemy.

Konto walutowe Alior Banku to dostęp do 4 podstawowych walut oraz do karty wielowalutowej, którą możesz płacić w ponad 160 walutach bez kosztów przewalutowania. Oprócz standardowych transakcji na kontach zyskujesz również możliwość wypłaty środków w wybranych oddziałach banku.

Naszym zdaniem połączenie konta Jakże Osobistego z kantorem walutowym to strzał w dziesiątkę! Sprawdziliśmy, jak oferta Alior Banku przedstawia się w szczegółach. 

Opinie i ocena konta walutowego w Alior Banku

Składowe naszej oceny:
25% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
20% - Oferta walutowa 4,00/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 3) Oddaj swój głos → 4,00/5
10% - Karta wielowalutowa 4,00/5
10% - Kantor walutowy 4,00/5
5% - Wymagane konto osobiste 5,00/5
10% - Promocje 3,50/5
Całościowa ocena konta: 4,25/5

Plusy i minusy kont walutowych w Alior Banku

Zalety kont walutowych w Alior Banku

Wady kont walutowych w Alior Banku

Usługa wielowalutowa do kartyTylko 4 podstawowe waluty: EUR, USD, GBP, CHF
Darmowe konta walutowe 
Możesz bez opłat wpłacać i wypłacać EUR, USD i CHF w oddziałach Alior Banku 

Szczegóły konta walutowego Alior Banku

 • Rodzaj kantoruBankowy kantor online
 • Strona internetowahttps://aliorbank.pl
 • Dostępne walutyEUR, USD, GBP, CHF
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Karta wielowalutowa0 PLN/5 PLN (0 PLN pod warunkiem wykonania płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie)
 • Karta walutowa EUR, GBP lub USD10 PLN za wydanie, 5 PLN opłata miesięczna
 • Wpłata lub wypłata waluty w oddziale banku0 PLN (tylko EUR, USD, GBP)
 • Przelew SEPA0 PLN
 • Przelew SWIFT
  • 30 PLN, dodatkowa prowizja za przelew SWIFT w opcji OUR
  • 70 PLN
 • DostępnośćAplikacja mobilna, bankowość internetowa
 • Alert walutowy TAK

Opłaty i prowizje Alior Bank

Opłaty za konto walutowe i kartę wielowalutową w Alior Bank

Konta walutowe w Alior Banku są darmowe. Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie nie kosztują ani złotówki. Jeśli chodzi o kartę do kont, to masz dwie możliwości do wyboru. 

Karta w USD/EUR/GBP

Do konta w USD, EUR lub GBP możesz zamówić dedykowaną kartę, czyli taką, która obsługuje tylko tę jedną walutę. Nie ma możliwości otrzymania karty do konta w CHF. Wydanie jednej karty kosztuje 10 zł, a jej obsługa miesięczna to wydatek 5 zł. Warto przy okazji zauważyć, że kartę Debit Mastercard możesz otrzymać od ręki w oddziale, podczas zakładania konta walutowego. Co prawda, karta nie będzie miała nadrukowanego Twojego imienia i nazwiska i jest ważna tylko rok, ale jeśli akurat wyjeżdżasz za granicę i czas jest kluczowy - to rozwiązanie jest dla Ciebie idealne.

Karta wielowalutowa Alior

Jeśli natomiast masz w Alior Banku zwykły ROR, czyli Konto Jakże Osobiste, możesz włączyć dla karty do tego konta usługę wielowalutową. W tym przypadku musisz wybrać jedną z korzyści do konta, o nazwie płatności kartą bez kosztów przewalutowania. Dwie pierwsze korzyści w miesiącu masz za darmo, kolejne to koszt 3,50 zł. Jeśli zdecydujesz się na płatności kartą do Konta Jakże Osobistego, to pamiętaj, że aby uniknąć opłaty miesięcznej w wysokości 5 zł za tę kartę, musisz wykonać nią transakcje na min. 300 zł.

Jak działa korzyść płatności kartą bez kosztów przewalutowania?

Bank nie nalicza dodatkowych kosztów przewalutowania do transakcji kartą wykonanych w innej niż złotówka walucie. EUR, USD, GBP są przeliczane w banku na PLN przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez NBP (na dzień rozliczenia płatności). Jeśli natomiast płacisz w innej niż te trzy wymienione waluty, to najpierw transakcja jest przeliczana na USD po kursie Mastercard, a następnie jest przeliczana z USD na PLN po średnim kursie NBP. 

Opłaty za wypłatę i wpłatę gotówki z konta walutowego w Alior Bank

Z konta w EUR, GBP i USD możesz wypłacać gotówkę bez żadnych opłat w oddziałach Alior Banku. Niestety nie wypłacisz w ten sposób CHF. Tak samo sprawa wygląda z wpłatami waluty w placówkach. 

Wypłata dedykowaną kartą do konta walutowego jest za darmo w bankomatach Aliora, Planet Cash i Euronet w Polsce. Wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju i za granicą to koszt 5 zł. 

Jeśli natomiast zdecydowałeś się uruchomić usługę wielowalutową do karty do Konta Jakże Osobistego, to masz dwie możliwości. Albo za każdą wypłatę w obcym bankomacie w Polsce płacisz 2,50 zł, a za granicą 5 zł, albo uruchamiasz jeszcze jedną korzyść do Konta Jakże Osobistego o nazwie bezpłatne bankomaty za granicą i za wypłaty nie płacisz. 

Opłaty za przelewy z kont walutowych

Jeśli przelewasz walutę na inne konto w Alior Banku, nieważne, czy na własne, czy do innej osoby, to taki przelew masz za darmo. Podobnie wygląda sprawa z internetowymi przelewami SEPA w EOG w walucie euro. Nie opłaca Ci się zlecać wykonanie przelewu SEPA w oddziale (koszt 8 zł) lub przez infolinię (5 zł).

Przelew zagraniczny w Alior Banku kosztuje 30 zł, o ile wykonasz go samodzielnie przez bankowość lub przez infolinię. Za taki sam przelew zrobiony w placówce banku zapłaciłbyś aż 50 zł. Gdybyś chciał zlecić ten przelew w opcji OUR (czyli to Ty opłacasz wszelkie koszty po drodze), to bank pobierze od Ciebie dodatkowe 70 zł na pokrycie kosztów przelewu. 

Dodatkowa promocja na Konto Jakże Osobiste wraz z kartą wielowalutową

Chcesz otworzyć Konto Jakże Osobiste z wielowalutową kartą w Alior Banku? Zrób to w promocji! Dzięki temu możesz zyskać 400 zł gotówki w nagrodę za konto. 

Przydatne dokumenty:

Tabela opłat i prowizji

Ocena konta walutowego
4.0/5 (głosów: 3)

Komentarze