Konto walutowe PKO BP – analiza i opinie

Data dodania: 5 sierpnia 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie walutowym

 • Bank
  Konto walutowe PKO BP

  Konto walutowe PKO BP

 • Ranking kont

  7 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0-6,90 zł
  Opłata za konto
 • 0 złPrzelewy SEPA: 1 PLN, przelewy SWIFT: 50 PLN + 80 PLN za opcję OUR
  Przelewy
 • 0 zł
  Bankomaty za granicą
 • 0-10 zł
  Karta wielowalutowa

Zakładam konto

Bank PKO BP to największy i chyba najbardziej rozpoznawalny polski bank. Jak na lidera przystało, oferta jego produktów jest bardzo szeroka. Na przykład bank może pochwalić się dobrze zaprojektowanym pakietem walutowym, w którego skład wchodzą konta walutowe w 10 walutach, kantor internetowy z dobrymi kursami wymiany oraz wielowalutowa karta. 

W poszukiwaniu najlepszej oferty walutowej spośród banków w Polsce postanowiliśmy przyjrzeć się bardziej szczegółowo ofercie od PKO BP.

Opinie i ocena konta walutowego w PKO BP

Składowe naszej oceny:
25% - Opłaty za prowadzenie 4,00/5
20% - Oferta walutowa 4,25/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 16) Oddaj swój głos →
3,63/5
10% - Karta wielowalutowa 4,50/5
10% - Kantor walutowy 4,50/5
5% - Wymagane konto osobiste 5,00/5
10% - Promocje 3,00/5
Całościowa ocena konta: 4,03/5

Konta walutowe w PKO BP - plusy i minusy

? Zalety kont walutowych w PKO BP

? Wady kont walutowych w PKO BP

Wielowalutowa karta do płatności w złotówkach i pozostałych walutach Jeśli nie podepniesz konta walutowego pod wielowalutową kartę, to konto jest płatne 6,90 zł miesięcznie
Możesz otworzyć konta aż w 10 walutach 
Internetowy kantor wymiany walut 

Szczegóły konta walutowego PKO BP

 • Rodzaj kantoruBankowy kantor online
 • Strona internetowahttps://pkobp.pl
 • Dostępne walutyEUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN/6,90 PLN
 • Karta wielowalutowa0 PLN/10 PLN
 • Wpłata lub wypłata waluty w oddziale banku0 PLN
 • Przelew SEPA1 PLN
 • Przelew SWIFT50 PLN + 80 PLN za opcję OUR
 • DostępnośćAplikacja mobilna, bankowość internetowa
 • Alert walutowy TAK

Konto walutowe w PKO BP - opłaty i prowizje

Opłaty za konto walutowe i kartę wielowalutową w PKO BP

Konta walutowe w PKO BP są prowadzone w następujących walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Każde z tych kont może być prowadzone za 0 zł pod warunkiem, że podepniesz je do swojej karty wielowalutowej. Inaczej miesięczna opłata za prowadzenie rachunku walutowego wyniesie 6,90 zł za każdy.

Karta wielowalutowa to karta PKO Ekspres, wydawana do rachunków osobistych. My skupiliśmy się na opłatach dotyczących karty wydawanej do najbardziej popularnego i najtańszego Konta za 0. Rachunek ten prowadzony jest za 0 zł, a karta do niego będzie za darmo, jeśli w każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym karty (nie miesiącu kalendarzowym) zapłacisz nią lub BLIKiem minimum 5 razy. Jeśli nie wykonasz wymaganych transakcji, karta będzie kosztować 10 zł miesięcznie. 

Jak podpiąć konto walutowe pod kartę PKO Express?

 • zaloguj się do bankowości iPKO
 • wejdź w zakładkę karty/szczegóły i zarządzanie kartą
 • znajdź zakładkę Rachunek podpięty/zarządzaj
 • zaznacz konta do dodania i zatwierdź.

Pamiętaj, że aby uniknąć przewalutowania, musisz mieć odpowiednią walutę w wystarczającej kwocie na danym koncie walutowym. Karta automatycznie rozpozna, w jakiej walucie chcesz zapłacić i z tego rachunku pobierze środki. Jeśli chciałbyś dokonać transakcji w walucie nieobsługiwanej, to znaczy takiej, do której nie możesz otworzyć konta, to przy transakcji bank doliczy prowizję za przewalutowanie w wysokości 3,5%.

Opłaty za wypłatę i wpłatę gotówki z konta walutowego PKO BP

Możesz wypłacić i wpłacić gotówkę w oddziale w 4 podstawowych walutach, czyli EUR, USD, GBP i CHF. Wypłaty w kasie są darmowe. 

Za wypłatę gotówki kartą PKO Ekspress wydaną do Konta za 0 nie poniesiesz żadnych opłat. 

Opłaty za przelewy z konta walutowego w PKO BP

Internetowy przelew SEPA w euro kosztuje 1 zł, a taki, który zostanie wykonany w oddziale banku - aż 6 zł. Przelewy w innych walutach do banków krajowych i zagranicznych to koszt 50 zł. Przy przelewie SWIFT w opcji OUR bank pobierze opłatę 80 zł.

Warto wspomnieć również o opłatach za przelewy przychodzące walutowe. SEPA w euro są za darmo. Przelewy otrzymane w innych walutach (zarówno z banków krajowych, jak i z zagranicznych) to koszt 11 zł. Jeśli na konto ma wpływać zagraniczna emerytura (oprócz przelewów SEPA), będzie się to wiązać z opłatą 15 zł od przelewu przychodzącego.

Promocja  - darmowe przelewy zagraniczne

Do 30.11.2022 roku obowiązuje promocja, dzięki której możesz za darmo wykonywać przelewy zagraniczne lub walutowe. Żeby z niej skorzystać, musisz wykonać min. 1 transakcję w kantorze internetowym w miesiącu poprzedzającym lub bieżącym. Oczywiście, wymiana musi zostać dokonana przed zleceniem przelewu, aby promocja mogła zostać aktywowana.

Promocja dotyczy przelewu z konta walutowego w tej samej walucie w opcji kosztowej SHA:

 • w polu: "Kto ma pokryć koszty przelewu" musisz wybrać "Dzielone"
 • w polu "Data waluty dla banku" wybierz "Standard".

Kantor internetowy PKO BP

Oprócz karty wielowalutowej i kont w skład pakietu walutowego od PKO BP wchodzi jeszcze internetowy kantor. Masz do niego dostęp 24/7. Możesz z niego skorzystać zarówno przez bankowość, jak również wygodnie w aplikacji mobilnej. Z kantoru można korzystać w jednej z 4 wersji językowych: polski, angielski, rosyjski i ukraiński.

Możesz ustawić alerty, gdy waluta osiągnie interesującą Cię cenę. Zostaniesz o tym poinformowany smsem lub powiadomieniem w aplikacji iPKO. Tak samo masz możliwość zlecenia automatycznej wymiany waluty. 

Załóż Konto za 0 z kartą wielowalutową

Nie musisz mieć konta osobistego, by założyć konta walutowe. Ale jest ono niezbędne, by, po pierwsze, otrzymać kartę wielowalutową, a po drugie, by konta te były za darmo. Konto za 0 będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Sprawdź, jak wpadło w naszej analizie. 

Pakiet walutowy od PKO BP będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, któe potrzebują kont walutowych nie tylko w 4 podstawowych walutach. Dzięki temu, że aplikacja jest obsługiwana aż w 4 językach, w tym ukraińskim, będzie to świetny wybór dla obcokrajowców. 

Ocena konta walutowego
3.6/5 (głosów: 16)