eKonto walutowe – analiza i opinie

Data dodania: 5 sierpnia 2022 r. / Aktualizacja: 28 sierpnia 2023 r.

Najważniejsze informacje o koncie walutowym

 • Bank
  mBank eKonto walutowe

  mBank eKonto walutowe

 • Ranking kont

  3 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 0 złPrzelewy SEPA: 0 PLN, przelewy SWIFT: 0,35% min. 20 PLN, max. 200 PLN
  Przelewy
 • 0 złWypłaty z bankomatu za granicą kartą walutową w EUR, USD, GBP - 0 zł (+3% za przewalutowanie w przypadku wypłat w walucie innej niż waluta rozliczeniowa rachunku) LUB w przypadku karty wielowalutowej - 0 zł (+ do 3,5% wartości transakcji za przewalutowanie).
  Bankomaty za granicą
 • 0 złOpłata za kartę wynosi 30 zł / rok w przypadku karty walutowej w EUR, USD, GBP (opłaty nie można uniknąć, jest ona pobierana z dołu, po pełnym roku) LUB 0-7 zł za kartę debetową do konta w PLN z włączoną usługą wielowalutową (warunek uniknięcia opłaty zależy od posiadanego konta osobistego).
  Karta wielowalutowa

Zakładam konto

W naszym rankingu kont walutowych nie mogło zabraknąć oczywiście ikony mobilności, czyli mBanku.

Co ma do zaoferowania? Na przykład eKonta walutowe w 10 walutach i kartę wielowalutową, którą możesz płacić zarówno w złotówkach, jak i w każdej innej walucie. Żeby pakiet usług walutowych był kompletny, bank musi posiadać swój kantor internetowy. I mBank taki posiada, o nazwie mKantor.

Sprawdźmy zatem, jak przedstawia się oferta walutowa mBanku na tle konkurencji!

Opinie i ocena konta walutowego w mBanku

Składowe naszej oceny:
25% - Opłaty za prowadzenie 5,00/5
20% - Oferta walutowa 4,75/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 8) Oddaj swój głos → 3,75/5
10% - Karta wielowalutowa 4,00/5
10% - Kantor walutowy 4,50/5
5% - Wymagane konto osobiste 5,00/5
10% - Promocje 4,50/5
Całościowa ocena konta: 4,50/5

eKonto walutowe w mBanku — plusy i minusy

Zalety

 • Wielowalutowa karta do płatności w złotówkach i pozostałych walutach
 • Aż 10 walut
 • Konto walutowe za 0 zł

Wady

 • Wpłaty i wypłaty gotówki w placówce tylko w EUR i USD oraz płatne 9 zł
 • Dość wysoka prowizja za przewalutowanie, jeśli nie wymienisz wcześniej waluty w kantorze

Szczegóły konta walutowego mBanku

 • Rodzaj kantoruBankowy kantor online
 • Strona internetowahttps://mbank.pl
 • Dostępne waluty10 EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, JPY
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN
 • Karta wielowalutowa0 PLN/7 PLN
 • Karta walutowa w USD, EUR lub GBP30 PLN opłaty za wydanie/30 PLN opłata roczna po każdych 12 miesiącach
 • Wpłata lub wypłata waluty w oddziale banku9 PLN, tylko EUR lub USD
 • Przelew SEPA0 PLN
 • Przelew SWIFT0,35% min. 20 PLN, max. 200 PLN
 • DostępnośćAplikacja mobilna, bankowość internetowa
 • Alert walutowy TAK
 • Minimalna kwota wymiany100 jednostek waluty
 • Negocjacje kursów z dealerem TAK, powyżej 200 000 PLN

eKonto walutowe — opłaty i prowizje

Opłaty za eKonto walutowe i kartę wielowalutową w mBanku

Możesz otworzyć nawet 10 kont w różnych walutach, czyli:

Rachunki są otwierane i prowadzone bezpłatnie. 

Jeśli chodzi o karty do eKonta walutowego, masz dwie opcje do wyboru.

1. Karta wielowalutowa mBank

Pierwsza możliwość to taka, że masz zwykłe eKonto osobiste w złotówkach z kartą do tego konta i uruchamiasz po prostu usługę wielowalutową na tej karcie (w bankowości internetowej). Ta karta jest bezpłatna pod warunkiem, że co miesiąc zapłacisz nią na łączną kwotę min. 350 zł. Inaczej opłata wyniesie 7 zł.

Jeśli masz eKonta walutowe i masz na nich wystarczające środki, to karta sama rozpozna, w jakiej walucie chcesz zapłacić i pobierze środki z tego konta, bez kosztów przewalutowania. Mówimy oczywiście o płatności w jednej z 10 walut, w których możesz mieć konta walutowe. Na przykład chcesz zapłacić w NOK, masz środki na tym koncie walutowym — karta sama to rozpozna i pobierze pieniądze z konta w NOK bez dodatkowych prowizji. 

Jeśli nie masz eKonta walutowego lub płacisz w walucie, do której nie możesz otworzyć rachunku, to transakcja zostanie przeliczona z konta w złotówkach z dodatkową prowizją w wysokości 3,5%. Gdybyś płacił kartą bez uruchomionej usługi wielowalutowej, prowizja z marżą banku wyniosłaby aż 5,9%.

2. Możesz również zamówić osobne karty do konta w EUR, USD lub GBP. 

Wydanie takiej karty kosztuje 30 zł. Taki sam koszt poniesiesz z tytułu opłaty rocznej, czyli po 12 miesiącach użytkowania danej karty. Nie zapłacisz prowizji za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą (oczywiście w walucie, w jakiej masz konto walutowe i kartę). Gdybyś przykładowo chciał wypłacić USD kartą i z konta w EUR, to za przewalutowanie zostanie doliczona prowizja 3%. 

Opłaty za wypłatę i wpłatę gotówki z eKonta walutowego

Oddział mBanku

Gotówkę w oddziale mBanku możesz wpłacić lub wypłacić tylko w euro, lub dolarach amerykańskich. Koszt jednej transakcji to 9 zł. 

Bankomat

Karta EUR/USD/GBP

Jeśli chodzi o wypłaty gotówki kartami za granicą, to przy karcie Visa Classic EUR, GBP lub USD nie zapłacisz prowizji za pobranie pieniędzy (oczywiście w walucie, w jakiej masz konto walutowe i kartę). Gdybyś przykładowo chciał wypłacić USD kartą i z konta w EUR, to za przewalutowanie zostanie doliczona prowizja 3%. 

Karta wielowalutowa do konta w PLN

Jeśli wypłacasz gotówkę, to przy wypłacie z bankomatu za granicą z konta walutowego nie ma prowizji za wypłatę. Jeśli natomiast nie masz wystarczających środków na tym koncie, lub też nie masz konta w danej walucie, to zostanie doliczona prowizja 3,5% za przewalutowanie.

Opłaty za przelewy z eKonta walutowego

Przelew SEPA w euro do krajów EOG jest za darmo. Przelewy SWIFT oraz walutowe zewnętrzne to koszt 0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł.

mKantor

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o kantorze internetowym mBanku. Konta walutowe możesz zasilić albo przelewem z innego konta (na przykład kantoru internetowego), wpłatą gotówki w oddziale (tylko EUR lub USD) lub poprzez wymianę złotówek w kantorze mBanku (najszybsza opcja).

mKantor jest całkowicie darmowy. Możesz z niego korzystać 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że aktywujesz usługę w bankowości. Walutę wymienisz wygodnie również w aplikacji mobilnej na telefonie. Minimalna wartość wymiany to 100 jednostek danej waluty.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to, jakie kursy wymiany oferuje mBank w swoim kantorze, a to z tej prostej przyczyny, że każdy klient ma indywidualne kursy. Sprawdzisz je po zalogowaniu do bankowości. 

Przy wymianie powyżej 200 000 zł możesz negocjować indywidualny kurs z dealerem walutowym mBanku (od poniedziałku do piątku 8:30-16:30).

Dodatkowa promocja na eKonto z kartą wielowalutową

Chcesz założyć konta walutowe w mBanku, a przy okazji eKonto osobiste razem z wielowalutową kartą? Zrób to w promocji! Dzięki temu zyskasz dodatkowe nagrody :)

 

Oferta walutowa mBanku na tle konkurencji wypada naprawdę dobrze. 10 kont w różnych walutach do wyboru, na dodatek prowadzone są za 0 zł. Dostęp do kantoru internetowego i karta wielowalutowa, którą możesz płacić bez kosztów przewalutowania, zdecydowanie przemawiają na korzyść mBanku. 

Przydatne dokumenty:

Tabela opłat i prowizji 

Ocena konta walutowego
3.8/5 (głosów: 8)

Komentarze