Revolut oferuje dostęp do kryptowalut dla wszystkich

Data dodania: 7 kwietnia 2020 r. / Aktualizacja: 10 czerwca 2021 r.
Dzięki serwisowi Revolut w łatwy sposób kupisz kryptowaluty używając do tego swojego telefonu. Dzięki serwisowi Revolut w łatwy sposób kupisz kryptowaluty używając do tego swojego telefonu.
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Fintech z Wielkiej Brytanii, Revolut, odpowiada na pogarszającą się sytuację na rynkach finansowych i wprowadza dla wszystkich swoich użytkowników dostęp do kryptowalut. Dotychczas możliwość zakupu kryptowalut przez Revolut mieli klienci z wykupionymi planami Premium lub Metal. Obecnie rozszerzono dostępność kryptowalut i taką samą możliwość zakupu cyfrowych walut uzyskali użytkownicy z planami Standard.

Taka decyzja podyktowana została wzrostem ilości przeprowadzanych transakcji online, w dobie rozprzestrzeniania się na kolejne kraje pandemii koronawirusa. Widać wyraźny trend wzrostowy w dziedzinie zakupów przez internet, szczególnie na rynkach e-commerce i m-commerce. Klienci poszukują sposobu na dywersyfikowanie swoich oszczędności, a Revolut stara się odpowiadać na ich oczekiwania. Dlatego umożliwił użytkownikom właściwie powszechny dostęp do inwestowania na rynkach kryptowalutowych.

Nie będzie PCC od kryptowalut – element Tarczy Antykryzysowej

Rząd Polski przygotował wiele rozwiązań dla przedsiębiorców i konsumentów w związku z pandemią koronawirusa, które zgromadzone zostały w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. W wyniku jej ustalania przewidziano zniesienie podatku od czynności cywilnoprawnych – PCC od kryptowalut.

Bitcoin znów po 7000 USD

2 kwietnia 2020 roku ponownie kurs Bitcoina przebił poziom 7000 USD. Eksperci wskazują jednak, że może być to jedynie korektą po wcześniejszych dynamicznych spadkach. Dlatego należy zachować spokój i inwestować rozważnie.

Na BitBay przedłużona zbiórka na rzecz walki z epidemią

BitBay jest platformą pozwalającą szybko i skutecznie kupić kryptowaluty. Wystarczy się na niej zarejestrować jako użytkownik. Jednocześnie jednak BitBay przoduje w organizowaniu wielu zbiórek charytatywnych i przekazywaniu datków. Obecnie prowadzi zbiórkę na rzecz walki z koronawirusem. Przedłużyła czas zbierania datków do 8 kwietnia 2020 roku. Zebrano już ponad 60 000 zł na podejmowanie działań mających na celu walkę z pandemią COVID-19.

Binance kupiło CoinMarketCap

Z sukcesem zakończyło się przejęcie CoinMarketCap przez Binance. Tym samym najpopularniejsza witryna do śledzenia danych dotyczących cen kryptowalut na świecie zmieniła właściciela. Obecnie tymczasowym dyrektorem generalnym w CoinMarketCap została Carylyne Chan. Samo CoinMarketCap jest dziś jednym z najpopularniejszych agregatorów danych kryptowalutowych na rynku.

Ludowy Bank Chin za priorytet uznaje rozwój cyfrowej waluty banku centralnego

Podczas zorganizowanej 3 kwietnia telekonferencji przedstawiciele Ludowego Banku Chin powiedzieli, że instytucja nadal prowadzi badania i chce rozwijać w najbliższej przyszłości cyfrową walutę banku centralnego, tj. CBDC. Ludowy Bank Chin pracuje nad CBDC już od 2014 roku, ale prace na dobre przyspieszyły dopiero w 2 połowie 2019 roku, gdy Facebook ogłosił, że chce stworzyć walutę cyfrową Libra.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)