Santander Konto24 walutowe – analiza i opinie

Data dodania: 5 sierpnia 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie walutowym

 • Bank
  Santander Konto24 walutowe

  Santander Konto24 walutowe

 • Ranking kont

  10 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł/10 złProwadzenie konta jest bezpłatne, przy zapewnieniu średniego salda na rachunku w miesiącu w wysokości co najmniej 20 jednostek danej waluty, np. 20 euro.
  Opłata za konto
 • 0 złPrzelewy SEPA: 0 PLN, przelewy SWIFT: 0,2%, min. 20 PLN max. 200 PLN, dodatkowa prowizja za przelew SWIFT w opcji OUR - 40 PLN
  Przelewy
 • 10 zł/2,5 jednostki danej walutyWypłata kartą wielowalutową za granicą 10 zł. Wypłata gotówki kartą walutową w bankomatach Santander Bank Polska 0,25 jednostki danej waluty, a w pozostałych bankomatach w Polsce i za granicą 2,5 jednostki danej waluty.
  Bankomaty za granicą
 • Opłata za kartę wielowalutową wyniesie 0 zł pod warunkiem wykonania płatności na min. 300 zł miesięcznie z konta w PLN, inaczej kosztuje 9 zł. Karta walutowa to koszt 0,8 jednosktki danej waluty
  Karta wielowalutowa

Zakładam konto

Santander Bank Polska to kolejny bank, który ma dla swoich klientów ofertę walutową. W banku Santander możesz otworzyć konto walutowe w 4 podstawowych walutach (EUR, USD, GBP i CHF), wymieniać walutę po dobrych kursach w kantorze internetowym banku oraz płacić kartą bez kosztów przewalutowania. 

Czy konto walutowe w Santander Bank Polska jest godne polecenia? I, przede wszystkim, czy opłaca się je założyć? Sprawdziliśmy to!

Opinie i ocena konta walutowego w Santander

Składowe naszej oceny:
25% - Opłaty za prowadzenie 3,50/5
20% - Oferta walutowa 4,00/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 4) Oddaj swój głos → 3,00/5
10% - Karta wielowalutowa 4,50/5
10% - Kantor walutowy 4,00/5
5% - Wymagane konto osobiste 5,00/5
10% - Promocje 4,00/5
Całościowa ocena konta: 3,78/5

Konto walutowe  w Santander - plusy i minusy

Zalety Konta24 walutowego

Wady Konta24 walutowego

Wielowalutowa karta do płatności w złotówkach i pozostałych walutachMusisz spełnić warunki, by Konto24 walutowe było bez opłat
Kantor internetowy 
Bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku 

Szczegóły konta walutowego Santander

 • Rodzaj kantoruBankowy kantor online
 • Strona internetowahttps://santander.pl
 • Dostępne walutyEUR, USD, GBP, CHF
 • Aplikacja mobilna TAK
 • Karta wielowalutowa TAK
 • Założenie oraz prowadzenie konta0 PLN/10 PLN (0 PLN pod warunkiem utrzymania średniego miesięcznego salda na koncie min. 20 jednostek danej waluty)
 • Karta wielowalutowa0 PLN/8 PLN (0 PLN pod warunkiem wpływu min. 500 zł na konto osobiste i min. 1 płatności kartą/BLIKiem co miesiąc)
 • Karta walutowa EUR, GBP lub USD0,8 jednostki waluty (np. 0,8 EUR miesięcznie)
 • Wpłata lub wypłata waluty w oddziale banku0 PLN
 • Przelew SEPA0 PLN
 • Przelew SWIFT
  • 0,2%, min. 20 PLN max. 200 PLN, dodatkowa prowizja za przelew SWIFT w opcji OUR
  • 40 PLN
 • Alert walutowy TAK
 • DostępnośćAplikacja mobilna, bankowość internetowa

Konto24 walutowe - opłaty i prowizje

Opłaty za Konto walutowe i kartę walutową w Santander

Konto24 walutowe

Możesz otworzyć konta w czterech walutach, czyli w EUR, USD, GBP i CHF (ostatnie tylko przez Internet). Każde z kont będzie dla Ciebie bezpłatne pod warunkiem, że zapewnisz na tym rachunku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 20 jednostek danej waluty. Jeśli na przykład masz konto w euro, to co miesiąc musi być na nim min. 20 euro. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę za prowadzenie Konta24 walutowego w wysokości 10 zł miesięcznie.

Karta do Konta24 walutowego

Jeśli chodzi o kartę do Konta24 walutowego, to masz dwie opcje do wyboru.

1. Zamawiasz dedykowaną kartę walutową Mastercard 

W tym przypadku możesz otrzymać kartę do konta w USD, EUR lub GBP (nie ma karty do CHF). Mając kartę do jednego z kont walutowych, płacisz nią bezpośrednio z tego konta bez kosztów przewalutowania. 

Opłata za kartę wynosi 0,8 jednostki waluty miesięcznie (na przykład 0,80 euro). Wypłata gotówki tą kartą w bankomatach Santander to koszt 0,25 jednostki danej waluty, natomiast wypłata za granicą to koszt 2,5 jednostki. 

Jeśli będziesz chciał wykonać płatność lub pobrać gotówkę w walucie innej niż waluta konta, do której wydana jest karta (na przykład euro z konta w USD), to bank doliczy prowizję za przewalutowanie w wysokości 2,8%. 

2. Korzystasz z wielowalutowej karty do konta w złotówkach

Do kont walutowych w EUR, USD lub GBP możesz podłączyć swoją zwykłą kartę do konta w złotówkach, czyli albo kartę Dopasowaną (do Konta Jakie Chcę), albo kartę Visa Select (do konta Select). Nie ma możliwości podłączenia karty do konta w CHF. Kartę możesz podłączyć do Kont24 walutowych w dowolnym momencie i za darmo przez bankowość, aplikację mobilną lub w oddziale banku. 

Aby nie płacić za Kartę Dopasowaną, co miesiąc musisz wykonać dwie czynności: zapewnić wpływ na konto w PLN na min. 500 zł i min. 1 raz zapłacić kartą lub BLIKiem. Jeśli nie masz jeszcze 26 lat, to wystarczy, że raz w miesiącu zapłacisz raz kartą. Jeśli tego nie zrobisz, bank pobierze opłatę w wysokości 8 zł. 

Wypłaty gotówki Kartą Dopasowaną to koszt 10 zł z bankomatów za granicą lub 0 zł, jeśli włączysz wcześniej pakiet bankomatowy. Kosztuje on 7 zł miesięcznie, a dla osób do 26 roku życia jest za darmo. Jak widać, dużo bardziej opłaca się włączyć pakiet i zapłacić 7 zł za nielimitowane wypłaty, niż wydać 10 zł na tylko jedną. 

Jeśli płacisz kartą w innej walucie niż waluta konta (na przykład w kunach chorwackich), to bank doliczy prowizję za przewalutowanie 2,8%.

Opłaty za wypłatę i wpłatę gotówki z Konta24 walutowego

Opłaty za wypłatę gotówki za pomocą karty znajdziesz opisane w akapicie powyżej. Natomiast jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty w oddziałach banku, to są one darmowe. 

Opłaty za przelewy z konta walutowego w Santander Bank Polska

Przelewy zlecone przez bankowość internetową w obrębie kont prowadzonych w Santander Bank Polska są za darmo, niezależnie od tego, czy robisz przelew na swoje konto, czy do zupełnie innej osoby/firmy. Jeśli taki przelew chciałbyś wykonać w placówce, to licz się z kosztem 10 zł.

Przelewy SEPA w euro w krajach EOG oraz to 0 zł przez bankowość i 10 zł w oddziale banku. 

Przelew SWIFT wykonany przez bankowość to koszt 0,2%; min. 20 zł; max. 200 zł. Dodatkowa opłata w opcji kosztowej OUR w Santanderze wynosi 40 zł.

Kantor internetowy Santander Bank Polska

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o kantorze internetowym bank Santander. 

W kantorze możesz wymienić 4 waluty, czyli EUR, USD, CHF i GBP. Masz do niego dostęp 24/7, przez aplikację mobilną lub bankowość internetową. Możesz ustawiać powiadomienia lub automatyczną transakcję, gdy waluta osiągnie interesujący Cię kurs. 

Spready w kantorze nie są wysokie, oscylują w granicach 3-4 groszy. Oto przykładowe kursy USD i EUR na moment pisania tego tekstu:

kursy walut kantor santander

UWAGA - PROMOCJA W KANTORZE INTERNETOWYM SANTANDER

Do 31.08.2022 r. trwa promocja, dzięki której możesz jeszcze taniej wymieniać waluty w kantorze. Co musisz zrobić, by skorzystać z oferty?

 • zaloguj się do bankowości, przejdź do kantoru i wybierz walutę
 • w polu Kod rabatowy wpisz: LATO2022 i kliknij Aktywuj
 • kurs wymiany się zmieni - jeśli Ci odpowiada, zaakceptuj go, a transakcja zostanie zrealizowana. 
Zakładam konto walutowe w Santanderze
 

Dodatkowa promocja na Konto Jakie Chcę z kartą wielowalutową

Nie masz jeszcze konta osobistego w Santanderze? A chciałbyś je mieć, tak samo, jak wielowalutową kartę? Załóż Konto Jakie Chcę w promocji i zyskaj dodatkowo nawet 480 zł nagród. 

 

Spready w kantorze Santandera są zadowalające. Na plus przemawia również możliwość zamówienia karty walutowej lub podpięcia karty w złotówkach pod konta walutowe. Niestety, na tle konkurencji oferta Santander Bank Polska wypada dość słabo, a to ze względu na konieczność spełnienia określonych warunków, by konto walutowe było bez opłaty. Również sama opłata nie należy do najniższych - 10 zł miesięcznie za każde konto. Jeśli masz ich 4 i  nie zapewnisz odpowiednich sald na każdym z nich, zapłacisz aż 40 zł za miesiąc. Obecnie raczej standardem w bankach jest oferowanie darmowych w prowadzeniu kont walutowych, dlatego oferta Santandera nie zachwyca. 

Przydatne dokumenty:

Ocena konta walutowego
3.0/5 (głosów: 4)

Komentarze