Konto osobiste w Santander Bank Polska – opinie i analiza

Data dodania: 21 kwietnia 2022 r. / Aktualizacja: 19 sierpnia 2022 r.

Najważniejsze informacje o koncie

 • 0-6 złJeżeli masz mniej niż 26 lat lub zasilenie konta min 500 zł i 1 raz w miesiącu płatność kartą lub BLIKiem.
  Opłata za konto
 • 0 zł0 zł za internetowe przelewy zwykłe, Express Elixir oraz SEPA
  Przelewy
 • 0-5 zł0 zł za wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów dla wszystkich0 zł za wypłaty kartą, jeżeli masz mniej niż 26 lub dla wszystkich w bankomatach Santander5 zł za wypłaty kartą dla osób > 26 r.ż. z bankomatów pozostałych sieci
  Bankomaty
 • 0-8 złJeżeli masz mniej niż 26 lat i zrobisz min. 1 płatność kartą lub masz więcej niż 26 lat i zasilisz konto kwotą min 500 zł oraz min. 1 raz w miesiącu wykonasz płatność kartą lub BLIKiem.
  Karta

Zakładam konto

Santander Bank Polska jest trzecim, pod względem liczby klientów, bankiem w Polsce. I nic dziwnego, gdyż wyróżnia się na tle konkurencji nowoczesnym i w pełni mobilnym kontem osobistym, czyli Kontem Jakie Chcę. Konto osobiste banku Santander idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku młodych, jak też starszych użytkowników. Mobilni docenią zalety dobrze dopracowanej aplikacji mobilnej, możliwość założenia konta na selfie oraz szereg nowoczesnych płatności, takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Opinie i ocena konta osobistego w mBanku

Składowe naszej oceny:
50% - Opłaty za konto i kartę 3,25/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 12) Oddaj swój głos →
4,50/5
10% - Promocje 5,00/5
10% - Oferta oszczędnościowa 4,25/5
10% - Oferta walutowa 4,00/5
Całościowa ocena konta: 3,85/5

? Zalety Konta Jakie Chcę w Santanderze

? Wady Konta Jakie Chcę w Santanderze

Nielimitowane przelewy natychmiastowe Express Elixir. Nieważne, czy zapomniałeś opłacić fakturę za prąd, czy musisz szybko przelać pieniądze znajomemu, który utknął bez gotówki w obcym kraju — pieniądze przelewasz z banku do banku w kilka minut.

W przypadku kont dla osób po 26 roku życia darmowe wypłaty kartą z bankomatów są ograniczone do bankomatów sieci Santander. 

Santander zapewnia wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów za darmo dla wszystkich. Konto to będzie doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć swobodny dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez szukania konkretnej sieci. Po prostu idziesz tam, gdzie masz najbliżej. 

Prowizje za przewalutowania transakcji w innej walucie, niż złotówka, które wynoszą 2,8%. Należy uważać na wakacjach lub podczas zakupów w zagranicznych sklepach, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów. 

Bardzo ciekawym dodatkiem jest zwrot za płatności za rachunki. W skrócie: opłacasz rachunki za prąd, gaz, telefon, ze swojego konta, i dostajesz zwrot 1%, do 300 zł rocznie.

 

Bez trudu możesz mieć konto i kartę za 0 zł.

 

Konto założysz mobilnie, na przykład na selfie lub za pośrednictwem kuriera.

 

Opłaty i prowizje (szczegóły konta)

 • WalutaPLN
 • Opłata za otwarcie rachunku0.00 PLN
 • Opłata za prowadzenie konta0.00 PLN-6.00 PLN0 zł: Dla osób do 26 r.ż bezwarunkowo.Dla osób>26 r.ż. pod warunkiem zasilenia konta min 500 zł i min. 1 płatności kartą lub BLIKiem.6 zł: Dla osób>26 r.ż. w przypadku niespełnienia warunków.
 • Oprocentowanie konta0.00%
 • Debet na koncie150 000.00 PLNWysokość debetu ustalana indywidualnie - maksymalnie 6-krotność dochodu netto, ale nie więcej niż 150 tys. zł
 • Dostęp do bankowości internetowej TAK
 • Opłata za wyciąg elektroniczny z rachunku0.00 PLN
 • Opłata za wyciąg papierowy z rachunku0.00 PLN
 • Zlecenia przez telefon TAK
 • Autoryzacja transakcji internetowychSMS, APLIKACJA
 • Opłata autoryzacyjna transakcji0.00 PLN
 • Liczba bezpłatnych autoryzacjibez ograniczeń
 • Opłata za przelew wewnętrzny internetowy0.00 PLNWszystkie przelewy internetowe w PLN są bezpłatne
 • Opłata za przelew wewnętrzny w placówce banku5.00 PLN-10.00 PLN5 zł - dla klientów do 26 roku życia (0 zł, jeżeli to są przelewy między rachunkami własnymi);10 zł- dla klientów powyżej 26 roku życia (0 zł, jeżeli to są przelewy między rachunkami własnymi)
 • Opłata za przelew wewnętrzny telefoniczny0.00 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny internetowy0.00 PLNWszystkie przelewy internetowe w PLN są bezpłatne
 • Opłata za przelew zewnętrzny w placówce banku10.00 PLN5 zł - dla klientów do 26 roku życia;10 zł - dla klientów powyżej 26 roku życia
 • Opłata za przelew zewnętrzny telefoniczny0.00 PLN
 • Opłata za zlecenie stałe lub polecenie przelewu0.00 PLN
 • Opłata za przelew natychmiastowy internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew internetowy SEPA w euro0.00 PLN
 • Opłata za przelew SEPA w placówce5.00 PLN
 • Opłata za przelew BLIK na telefon0.00 PLN
 • Opłata za użytkowanie karty0.00 PLN-8.00 PLN0 zł: Jeżeli masz mniej niż 26 lat i zapłacisz min. 1 raz kartą.Jeśli>26 r.ż. jeśli zasilenie konta min 500 zł i 1 raz w miesiącu płatność kartą lub BLIKiem.8 zł: W przypadku niespełnienia warunków.
 • Wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce0.00 PLNdla wszystkich
 • Wypłaty kartą z bankomatów Santander0.00 PLNdla wszystkich
 • Wypłaty kartą z pozostałych bankomatów w Polsce0.00 PLN-5.00 PLN0 zł: Dla osób<26 r.ż.5 zł: Pozostali
 • Wypłaty w ramach cashback podczas zakupów0.00 PLN-1.50 PLN 0 zł: Dla osób<26 r.ż.1,50 zł: Pozostali

Analiza Konta Jakie Chcę dla młodych w banku Santander (w wieku 18-25 lat)

Opłata za konto osobiste i kartę w banku Santander

Konto Jakie Chcę w Santanderze to niewątpliwie jedno z najlepszych kont dla młodych. Jeśli masz od 18 do 25 lat, to prowadzenie konta masz za darmo. Natomiast karta do konta Jakie Chcę będzie bez opłat pod jednym, za to bardzo łatwym, warunkiem. Po prostu raz w miesiącu zapłać kartą lub BLIKiem za dowolny zakup. Jeśli jej nie zrobisz, bank pobierze od Ciebie opłatę za prowadzenie karty w wysokości 8 zł miesięcznie.

Opłaty za przelewy w koncie osobistym w Santander

Ogromną zaletą Konta Jakie Chcę są nielimitowane, darmowe przelewy ekspresowe Express Elixir. Pieniądze są na koncie w innym banku w ciągu kilku minut. Darmowe są wszystkie przelewy internetowe: zwykłe, ekspresowe oraz SEPA w euro.

Natomiast wykonanie przelewu w placówce banku wiąże się z opłatą 5 zł. Jednak w dobie bankowości mobilnej kto robi przelewy w oddziale :) 

W Santanderze nie płacisz za zlecenia stałe i polecenia przelewu. 

Opłaty za wypłatę gotówki z konta osobistego Santander

Młodzi wypłacają gotówkę zawsze i wszędzie za darmo. Nie musisz szukać bankomatu z logo Santandera, wystarczy najbliższy bankomat dowolnej sieci. Za free wypłacasz gotówkę BLIKiem, kartą, w oddziale banku, lub w ramach usługi cashback (czyli wypłata pieniędzy podczas zakupów w sklepie, na przykład w Żabce).

Santander nie pobierze opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Jednak należy pamiętać, że wypłacając walutę z konta w złotówkach, bank dolicza prowizję 2,8% za przewalutowanie transakcji — jednym zdaniem, niezbyt opłacalna opcja. 

Opłaty za wpłatę gotówki na konto osobiste Santander

Możesz bez opłat wpłacić gotówkę na własne konto w placówce banku lub we wpłatomacie Santandera. 

Analiza Konta osobistego Jakie Chcę w banku Santander  (dla osób, które ukończyły 26 rok życia)

Opłata za konto osobiste i kartę w banku Santander

Jak uniknąć opłaty za konto i kartę w Santanderze? Bardzo łatwo. Po prostu co miesiąc:

-zapewnij w każdym miesiącu kalendarzowym wpływy na konto w łącznej wysokości min. 500 zł. Nie musi to być jednorazowy wpływ. Liczy się suma. Może to być na przykład wpłata gotówki we wpłatomacie, przelew wynagrodzenia, czy chociażby przelew z Twojego konta w innym banku.

-zapłać minimum 1 raz kartą do konta lub BLIKiem. 

Wykonując te dwie czynności, unikniesz opłat w wysokości 6 zł za konto oraz 8 zł za kartę, czyli co miesiąc oszczędzisz 15 zł na opłatach.

Opłaty za przelewy z konta osobistego Santander

Za darmo i bez limitu masz następujące przelewy internetowe: zwykłe, Express Elixir, oraz SEPA w euro. Gdybyś chciał zlecić te przelewy w oddziale banku, za każdy zapłacisz 10 zł. Zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty są w Koncie Jakie Chcę za darmo.

Opłaty za wypłatę gotówki z konta osobistego Santander

Jeśli chcesz wypłacać gotówkę z dowolnego bankomatu —  wypłacaj ją za pomocą BLIKa. W Santanderze nie płacisz za wypłaty BLIKIem ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Wypłata gotówki kartą jest bez opłaty tylko w bankomatach sieci Santander. Pozostałe bankomaty w Polsce to koszt 5 zł. Jeśli zechcesz pobrać gotówkę w ramach cashbacku podczas zakupów w sklepie, zapłacisz za to 1,50 zł. 

Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą to koszt 10 zł od transakcji oraz koszt przewalutowania - 2,8%. Jeśli chcesz mieć nielimitowany dostęp do wszystkich bankomatów i terminali (również w ramach cashback) w Polsce i za granicą, możesz za 7 zł wykupić pakiet wypłat gotówki. 

Opłaty za wpłatę gotówki

Za darmo wpłacisz pieniądze w oddziale Santandera lub we wpłatomacie własnym banku.

Dodatkowe plusy Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska

1. Do 300 zł rocznie zwrotu za rachunki w Santanderze

Santander Bank Polska wyróżnia się na tle konkurencji jeszcze jedną rzeczą. Jest to stała promocja moneyback. Polega ona na tym, że opłacasz faktury przelewem ze swojego Konta Jakie Chcę. Może być to przelew zwykły, polecenie zapłaty lub zlecenie stałe. I za to, że płacisz rachunki przelewem, bank zwraca Ci 1% ich wartości, maksymalnie 25 zł miesięcznie. W ciągu roku możesz w ten sposób nazbierać nawet 300 zł cashbacku. 

Możesz dostać zwroty za rachunki za gaz, prąd, Internet, telefon i telewizję. Aby uruchomić usługę zwrotów za faktury od danego kontrahenta, należy jednorazowo przedstawić w banku fakturę do weryfikacji.

Jak dodać fakturę do zwrotu za rachunki w Santanderze?

 1. Zaloguj się do bankowości w Santander Online
 2. Wejdź do zakładki Twoje Sprawy
 3. W polu Twoje produkty wybierz Konta
 4. Wybierz opcję Dodaj fakturę do usługi zwrotów za rachunki
 5. Poczekaj kilka dni na weryfikację dostawcy faktur
 6. Po pozytywnej weryfikacji opłacaj rachunki z Konta Jakie Chcę i otrzymuj zwroty

2. Lokata mobilna 

Santander systematycznie przygotowuje ofertę lokaty mobilnej dla nowych lub stałych klientów. Z tej oferty możesz skorzystać tylko jeden raz. Jak sama nazwa wskazuje, promocyjnie oprocentowaną lokatę założysz przez aplikację mobilną. 

3. Program poleceń banku Santander

Bank Santander ma najlepszy program poleceń konta na rynku. Jest tak dlatego, ponieważ:

 • w programie poleceń zyskujecie oboje, i polecający, i polecony;
 • nagrody są atrakcyjne;
 • program poleceń łączy się z promocjami dla nowych klientów;
 • możesz polecać konto więcej niż raz, i odbierać wiele nagród.

 

Przydatne dokumenty

Taryfa opłat i prowizji dla klientów Santander Bank Polska

Ocena konta osobistego
4.5/5 (głosów: 12)