Konto Santander dla młodych — opinie i analiza

Data dodania: 18 września 2023 r. / Aktualizacja: 22 września 2023 r.

Najważniejsze informacje o koncie

 • Bank
  Konto Santander dla młodych

  Konto Santander dla młodych

 • Ranking kont

  5 miejsce w rankingu

 • Aktualne promocje

  Brak aktualnych promocji.

 • 0 zł
  Opłata za konto
 • 0 zł
  Przelewy
 • 0 zł
  Bankomaty
 • 0 zł/9 zł0 zł pod warunkiem wykonania co najmniej 1 płatności kartą/BLIKiem w każdym miesiącu
  Karta

Zakładam konto

Santander Bank Polska jest bankiem lubianym przez młodych.

Głównym powodem jest konto Santander dla młodych, z darmowym prowadzeniem, bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce i przelewami natychmiastowymi bez prowizji. Oprócz tego młodzi są kuszeni atrakcyjną promocją konta z bonusem na start: to zazwyczaj nawet kilkaset złotych. Dlatego też ten rachunek zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu kont studenckich dla młodych klientów. 

Warto wspomnieć, że jeszcze w 2023 r. ten rachunek był znany jako Konto Jakie Chcę dla studenta, ale w drugiej połowie roku bank przeprowadził rebranding i od tej pory rachunek nosi nazwę konta Santander dla młodych. Zmieniły się też nieco warunki jego prowadzenia.

Dzisiaj zweryfikujemy opinie o koncie Santander dla młodych w wieku 18-25 lat oraz nastolatków 13-17 lat i sprawdzimy, co jest w nim za darmo, a za co trzeba będzie zapłacić.

Opinie i ocena Konta Santander dla studenta

Składowe naszej oceny:
40% - Opłaty za konto i kartę 4,50/5
20% - Opinie użytkowników(głosów: 1) Oddaj swój głos → 5,00/5
20% - Promocje 4,50/5
10% - Nowoczesne rozwiązania 5,00/5
10% - Dodatkowe usługi 4,50/5
Całościowa ocena konta: 4,65/5

Wady i zalety Konta Santander dla studenta

Zalety

 • Darmowe prowadzenie konta.
 • Wypłaty BLIKiem i kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo.
 • Darmowa wypłata z bankomatów za granicą.
 • Atrakcyjna promocja na start.
 • Nielimitowane przelewy natychmiastowe za darmo.

Wady

 • Aby karta debetowa była darmowa, musisz wykonać nią (lub BLIKiem) co najmniej 1 płatność w każdym miesiącu, inaczej bank pobierze 9 zł za użytkowanie karty.
 • Brak karty z własnym wizerunkiem.

Kto może założyć konto osobiste dla młodych w Santander Bank Polska?

Santander Konto dla studenta to rachunek dedykowany osobom w wieku od 18 do 25 lat. Możesz być studentem lub nie — bank tego nie weryfikuje i nie wpływa to w żaden sposób na ofertę. Ewentualnie czasami podczas składania wniosku przez internet masz możliwość zaznaczenia opcji "Tak, jestem studentem" i wzięcia udziału w dodatkowej, studenckiej promocji (np. z 3-miesięcznym kursem języka angielskiego online za darmo). Są to promocje czasowe i mogą się zmieniać lub może ich nie być w ogóle — niemniej warto o nich pamiętać i korzystać, jeśli jest okazja.

Młodsi klienci mogą założyć Konto Santander dla młodych w wieku 13-17 lat. Warunki prowadzenia są identyczne, jednak aby otworzyć taki rachunek, niezbędna jest zgoda rodzica.

Co z kontem Santander dla młodych po ukończeniu 26 lat?

Konto automatycznie przekształca się w zwykłe konto Santander "dla dorosłych". Zaczynają obowiązywać inne opłaty za rachunek i kartę oraz inne warunki do ich zwolnienia. Natomiast nie musisz się martwić o to, że stracisz dostęp do rachunku czy historii: wszystko pozostaje po staremu, loginy, nr konta, hasła itd.

Opłaty i prowizje — szczegóły konta Santander dla młodych

 • Wiek13-25
 • WalutaPLN
 • Opłata za otwarcie rachunku0.00 PLN
 • Opłata za prowadzenie konta0.00 PLNBezwarunkowo.
 • Oprocentowanie konta0.00 %
 • Dostęp do bankowości internetowej i mobilnej TAK
 • Opłata za wyciąg elektroniczny z rachunku0.00 PLN
 • Opłata za wyciąg papierowy z rachunku0.00 PLNZa pierwszy w miesiącu
 • Zlecenia przez telefonNIE
 • Autoryzacja transakcji internetowychSMS, APLIKACJA
 • Opłata autoryzacyjna transakcji0.00 PLN
 • Liczba bezpłatnych autoryzacjiBez ograniczeń
 • Opłata za przelew wewnętrzny internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew wewnętrzny w placówce banku0.00 PLN/5.00 PLN0 zł za przelew na własny rachunek
 • Opłata za przelew zewnętrzny internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew zewnętrzny w placówce banku5.00 PLN
 • Opłata za zlecenie stałe lub polecenie przelewu0.00 PLN
 • Opłata za przelew natychmiastowy internetowy0.00 PLN
 • Opłata za przelew internetowy SEPA w euro0.00 PLN
 • Opłata za przelew SEPA w placówce5.00 PLN
 • Przelew BLIK na telefon0.00 PLN
 • Opłata za użytkowanie karty0.00 PLN/9.00 PLN0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą/BLIKiem co miesiąc
 • Czy jest dostępna karta z własnym wizerunkiemNIE
 • Wypłaty BLIKiem ze wszystkich bankomatów w Polsce0.00 PLN
 • Wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce0.00 PLN
 • Wypłaty w ramach cashback podczas zakupów0.00 PLN

Analiza opłat do konta dla studenta Santander

Opłata za konto dla młodych i kartę w Santander Bank Polska

Otwarcie konta osobistego Santander jest bezpłatne. Tak samo, jak prowadzenie rachunku dla studentów i pozostałych młodych.

Nieco więcej zamieszania jest z kartą. Aby Twoje konto studenckie było całkowicie za darmo, również pod względem opłat za kartę do konta, musisz pamiętać o jej użytkowaniu. W każdym miesiącu kalendarzowym zapłać kartą lub BLIKiem co najmniej 1 raz (kwota nie gra roli). W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę w wysokości 9 zł. 

Nie musisz czekać na dostarczenie plastikowej karty: możesz podłączyć ją od razu do Google Pay lub Apple Pay i wykonywać płatności mobilne kartą w telefonie.

Opłaty za przelewy w Santander Bank Polska

Ogromną zaletą Konta Santander są nielimitowane, darmowe przelewy ekspresowe Express Elixir. Pieniądze są na koncie w innym banku w ciągu kilku minut. Darmowe są wszystkie przelewy internetowe: zwykłe, ekspresowe oraz SEPA w euro.

Natomiast wykonanie przelewu w placówce banku wiąże się z opłatą 5 zł. Jednak w dobie bankowości mobilnej kto robi przelewy w oddziale :) 

W Santanderze nie płacisz za zlecenia stałe i polecenia przelewu. 

Ile kosztuje wypłata gotówki z konta dla młodych w Santander Bank Polska?

Młodzi wypłacają gotówkę zawsze i wszędzie za darmo. Nie musisz szukać bankomatu z logo Santandera, wystarczy najbliższy bankomat dowolnej sieci. Za free wypłacasz gotówkę BLIKiem, kartą, w oddziale banku, lub w ramach usługi cashback (czyli wypłata pieniędzy podczas zakupów w sklepie, na przykład w Żabce).

Santander nie pobierze opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Jednak należy pamiętać, że wypłacając walutę z konta w złotówkach, bank dolicza prowizję 2,8% za przewalutowanie transakcji — jednym zdaniem, niezbyt opłacalna opcja. 

Wypłata w oddziale banku jest nieopłacalna — kosztuje 10 zł.

Opłaty za wpłatę gotówki na konto osobiste Santander dla młodych

Możesz bez opłat wpłacić gotówkę na własne konto w placówce banku lub we wpłatomacie Santandera. W oddziale zapłacisz za to prowizję 10 zł, a we wpłatomacie doładowujesz konto za darmo.

Jak założyć konto dla młodych w banku Santander?

Pełnoletni młodzi założą konto z kartą wygodnie przez internet, nie ruszając się z domu. W przypadku młodszych użytkowników: to zależy. Jeśli rodzic ma swój rachunek osobisty w Santanderze, to istnieje możliwość otwarcia konta przez internet dla małoletniego potomka. Jeśli zaś nie jest klientem Santandera, to razem udajecie się do oddziału.

Jak otworzyć konto Santander dla młodych 18-25

1. Założenie rachunku online

Jeśli zdecydowałeś, że Santander ma najlepsze konto dla studenta i chcesz je założyć, zrób to online przez internet. Dzięki temu weźmiesz udział w promocji z atrakcyjnymi nagrodami. 

Wnioski w aplikacji i na stronie internetowej banku Santander wyglądają bardzo podobnie. Wypełniasz swoje dane osobowe, adres, dane z dowodu osobistego. Wybierasz sposób weryfikacji tożsamości: albo na selfie (czyli robisz sobie zdjęcie twarzy) albo umowę podpiszesz z kurierem. Pierwsza metoda jest szybsza, Twój rachunek może być aktywny już w 20 minut, a umowę otrzymasz na maila. Z kurierem zajmie to co najmniej kilka dni.

2. Jak otworzyć konto Santander dla młodych w aplikacji mobilnej?

Pobierasz aplikację Santander mobile z Google Play lub App Store. W prawym górnym roku wybierasz Menu -> Oferta. Wypełniasz wniosek, załączasz zdjęcia dowodu i twarzy. Po pozytywnej weryfikacji (zadbaj o to, by zdjęcie było wyraźne i na jednolitym tle) umowa zostanie dostarczona na maila.

3. W oddziale banku.

Po prostu udajesz się osobiście do najbliższego oddziału Santander Bank Polska S.A. i tam otwierasz konto, które od razu jest aktywne.

Jak założyć konto Santander dla młodych 13-17?

Na założenie konta dla nastolatka w wieku 13-17 lat musi wyrazić zgodę rodzic lub opiekun prawny. 

 1. Jak otworzyć konto Santander dla nastolatka przez internet?

Jeśli Twój rodzic ma własne konto osobiste w Santander Bank Polska, może otworzyć rachunek dla Ciebie w swojej bankowości elektronicznej (zakładka Oferta banku). Aby to zrobić, musisz mieć wydany dowód osobisty i musi to być Twoje pierwsze konto w banku Santander.

2. Konto bankowe dla młodych 13-17 w Santanderze w oddziale.

Idziesz wraz z rodzicem do najbliższej placówki bankowej Santandera. Zabieracie ze sobą Twój dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną. Doradca założy rachunek, który od razu będzie aktywny.

Czy warto założyć konto bankowe dla młodych w Santanderze?

W naszym rankingu kont dla studenta rachunek od banku Santander znajduje się na wysokiej pozycji. Wpływa na to kilka czynników:

1. Darmowe konto dla młodych w Santanderze. 

Wszystko, co najważniejsze przy korzystaniu z konta (a nawet więcej, jak przelewy ekspresowe) masz bezpłatnie.

2. Promocja z atrakcyjną premią na start dla młodych w Santanderze

Pieniędzy nigdy za wiele! Szczególnie takich prawie darmowych. Osoby pełnoletnie swoje konto bankowe w Santander Bank Polska założą w promocji z atrakcyjnymi nagrodami o wartości kilkuset złotych. 

Dla młodszych klientów bank także regularnie przygotowuje oferty promocyjne, ale niestety nagrody nie są tak wysokie: z reguły młody użytkownik może otrzymać od 100 do 200 zł premii od banku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze