LUNC

Kurs Terra Classic

Aktualny kurs Terra Classic (LUNC PLN):

z 15:20:01 21-02-2024 0,0005 0,0001 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

200000,0000 LUNC

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▲ 78 / 100
 • Ekstremalna <br />chciwość
 • Ekstremalna
  chciwość
 • Kapitalizacja: 693,23 mln USD
 • Wolumen (24h): 53,72 mln USD
 • Ilość w obrocie: 6808344,76 mln LUNC
 • Ilość maksymalna: Brak limitu
 • Historyczne maksimum:116,1100 USD
 • Data wystąpienia ATH:2022-04-05
 • Różnica procentowa:-100,00%
 • Do szczytu pozostało:-116,1099 USD
 • Od wczoraj: 0 zł 0.000%
 • Ostatni tydzień: 0 zł 0.000%
 • Ostatni miesiąc: +0.0001 zł +25.000%

Kurs Terra Classic (LUNC) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (2)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (53)

Wzrośnie 52.83%Spadnie 47.17%

GIEŁDA Z TERRA CLASSIC Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Kalkulator Terra Classic - przelicz LUNC na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Terra jest protokołem blockchain wykorzystującym fiat-pegged, czyli stablecoiny, aby zasilać stabilne cenowo globalne systemy płatności. W białej księdze można znaleźć informację, że Terra łączy bogate zastosowanie walut fiducjarnych i stabilność cenową, jednocześnie wykazując odporność na cenzurę Bitcoina. Dodatkowo oferuje przystępne cenowo i szybkie rozliczenia.

Czym jest Terra Classic (LUNC)?

Istnienie Terra rozpoczęło się w 2018 roku. W kwietniu 2019 roku została uruchomiona jej główna sieć. W drugiej połowie 2021 roku zaczęła oferować powiązane z dolarem amerykańskim, mongolskim turgikiem i południowokoreańskim wonem stablecoiny. Oferuje również koszyk walut Międzynarodowego Funduszu Walutowego Specjalnych Praw Przyciągania. W planach jest dostęp do dodatkowych opcji. 

Pod koniec pierwszej połowy 2022 roku został uruchomiony blok genezy nowej sieci do przeprowadzania transakcji o nazwie Terra (LUNA). Natomiast Terra Chain został przekształcony na Terra Classic. Pierwotny tokes natywny – LUNA, także został zamieniony na LUNA Classic (LUNC). Dodatkowo wszelkie sieciowe stablecoiny (EUT, KRT, UST) zostały zamienione na stabilne monety Terra Classic (EUTC, KRTC, USTC). Nowy łańcuch nie będzie zawierał żadnych Terra stablecoinów. 

Czym jest Luna Classic?

LUNC – Luna Classic jest pierwszym tokenem natywnym łańcucha bloków Terra, który został wydany w 2018 roku. Istniał on już przed uruchomieniem nowego łańcucha – aktualnie pod nazwą Terra (LUNA) i działa wraz z oryginalnym kodem ekosystemu Terra. 

Token natywny absorpcjował odchylenia cen algorytmu stablecoin –$UST. Cena tego stablecoina została pozwiązana z dolarem amerykańskim, dzięki spalaniu i wybijaniu tokenów UST, aby zrównoważyć podaż i popyt na tę monetę. W 2022 roku UST upadł. Algorytm stablecoin UST stworzył biliony tokenów LUNA i obniżył wartości oryginalnego tokenu LUNA o 99%.

Czym różnią się od siebie Terra i Terra Classic?

Każda wersja tokena może zaistnieć w wyniku procesu zwanego Terra Ecosystem Revival Plan 2. Jego celem jest rozczłonkowanie aktualnego blockchaina dzięki forkowi, który utworzył nowy łańcuch w ekosystemie, przy zachowaniu poprzedniej wersji. Plan naprawczy założył, że aktualna sieć i token będą przemianowane na Terra Classic i tak się stało. Nowo wytworzone tokeny LUNA zrzucono do istniejących posiadaczy LUNA i UST przed depegem i następującej po nim awarii. 

Kto założył Terra Classic?

Terra powstała w 2018 roku przy współpracy Daniela Shina i Do Kwona. Oboje chcieli stworzyć projekt, który umożliwiłby przejęcie technologii blockachain i kryptowaluty, dzięki użyteczności i stabilności cenowej. Do Kwon został ceo W Terraform Labs, która przyczyniła się do stworzenia Terra. Wcześniej stworzył i był dyrektorem generalnym Anyfi, będącego start-upem, który dostarcza bezprzewodowe zdecentralizowane sieciowe rozwiązania mesh. Piastował także stanowisko inżyniera oprogramowania w Apple i Microsoft. 

Daniel Shin, zanim powstała Terra był współzałożycielem i zajmował się także kierowaniem Ticket Monster – największą południowokoreańską platformą e-commerce, znaną również pod nazwą TMON. Następnie stworzył Fast Track Asia, czyli inkubator startupów, który współpracował z przedsiębiorcami, aby mogli skupić się na budowaniu funkcjonalnych firm. 

Dlaczego Terra Classic jest wyjątkowa?

Terra umożliwia łączenie wielu korzyści kryptowalut z codzienną stabilizacją cen walut fiducjarnych. Jest w stanie utrzymać swój peg jeden do jednego, za pomocą algorytmu, który jest w stanie automatycznie dopasować podaż stablecoin opierając się o jego zapotrzebowanie. Jednocześnie zachęca posiadaczy LUNA do wymiany LUBA i stablecoinów w korzystnych cenach kursów wymiany, co może doprowadzić do zmniejszenia lub zwiększenia podaży stablecoinów, dzięki czemu dopasują się do popytu. 

Terra współpracuje z wieloma płatniczymi platformami, które w szczególności mają swoje siedziby w rejonie Pacyfiku i Azji. Od 2019 roku współpracuje z aplikacją południowokoreańską dedykowaną do przeprowadzania płatności mobilnych, gdzie zakupu dokonuje się dzięki aplikacjom na platformach e-commerce. Każda z takich transakcji jest przetwarzana za pośrednictwem sieci blockchain Terra. Każda transakcja obłożona jest 2 lub 3% prowizją. 

Terra wspierana jest przez Terra Alliance, a także platformy i firmy, które opowiedziały się za przyjęciem Terra. Do sojuszu dołączyły serwisy e-commerce z 10 różnych krajów, które reprezentują 45 mln użytkowników, a wartość ich towarów szacowana jest na ok. 25 mln dolarów brutto. 

Aktualnie w obiegu jest 6,5 ton LUNC. Luna Classic dostępna jest na platformie Binance, KuCoin, Kraken, FTX, Huobi Global, MEXC, Gate.io i PancakeSwap.