DOGE Kurs Dogecoin

Ceny Dogecoin na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Poloniex

Ceny Dogecoin na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Poloniex

  • 7Tyle osób kupiłoby Dogecoin
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP DOGECOINA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Nazwa „Dogecoin” pochodzi od mema internetowego „doge”, który oznacza „pieseł”. Wizerunek psa rasy Shiba stał się inspiracją do stworzenia logo kryptowaluty Dogecoin (DOGE).  Dogecoin powstał 8 grudnia 2013 roku, a jego pomysłodawcami byli Jackson Palmer oraz Billy Markus. W zamyśle było stworzenie waluty o pozytywnych skojarzeniach.

Dogecoin jest internetową walutą peer-to-peer, opartą o zmodyfikowany protokół Bitcoina. To waluta inflacyjna, ponieważ nie ma limitu monet, co odróżnia ją od większości deflacyjnych krytowalut.

Projekt rozrywkowy Dogecoin nie rozwija się dynamicznie, ale istnieje sporo grono wiernych fanów, którzy wydobywają Dogecoina.  Wydobyto około 100 mld DOGE. Z tego powodu ich jednostkowa wartość jest bardzo niska i mierzy się ją w setnych częściach centów. Dogecoin opiera się na Scrypt jako matematycznym dowodzie wykonywanych działań.

Początkowe zainteresowanie tą kryptowalutą było tak duże, że w ciągu zaledwie 3 dni jej wartość wzrosła sześciokrotnie. Później jednak z braku pomysłów na rozwój cena zaczęła spadać, wraz ze spadkami popularności Dogecoina.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!