SHIB

Kurs Shiba Inu

Aktualny kurs Shiba (SHIB PLN):

z 16:05:01 21-02-2024 0,000038 0,000009 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

2666666,666667 SHIB

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▲ 78 / 100
 • Ekstremalna <br />chciwość
 • Ekstremalna
  chciwość
 • Kapitalizacja: 5,52 mld USD
 • Wolumen (24h): 230,98 mln USD
 • Ilość w obrocie: 589534270,39 mln SHIB
 • Ilość maksymalna: Brak limitu
 • Historyczne maksimum:0,000080 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-10-27
 • Różnica procentowa:-88,27%
 • Do szczytu pozostało:-0,000071 USD
 • Od wczoraj: 0 zł -3.797%
 • Ostatni tydzień: 0 zł -5.207%
 • Ostatni miesiąc: 0 zł 0.000%

Kurs Shiba (SHIB) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (2)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (26)

Wzrośnie 92.31%Spadnie 7.69%

GIEŁDA Z SHIBA INU Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 3)

Kalkulator Shibę - przelicz SHIB na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Pierwsze, z czym można sobie skojarzyć nazwę Shiba Inu to z psem pochodzenia japońskiego właśnie o nazwie Shiba. To właśnie w ten sposób nazwano jedną z kryptowalut, która pojawiła się w 2020 roku i została stworzona przez anonimowego programistę o pseudonimie Ryoshi. Postanowił on stworzyć alternatywę dla Dogecoina (DOGE) na blockchainie Ethereum. Shiba Inu w skrócie SHIB to token ERC-20 z ShibaSwap, czyli zdecentralizowaną giełdą. Oprócz tego w systemie SHIB znajduje się Shiba Artist Incubator, czyli inkubator sztuki NFT, gra NFT Shiboshi Game oraz 10 tys. NFT „Shiboshi”.

Shiba Inu dostępna jest na większości popularnych giełd kryptowalut.

Co to jest Shiba Inu?

Rok 2021 był dla miłośników zwierząt i kryptowalut prawdziwie urodzajny, ponieważ to właśnie w tamtym okresie na rynku zaczęły pojawiać się kryptowaluty związane z tematyką psów. Jedną z monet na rynku, której ceny bardzo mocno wzrosły, była właśnie kryptowaluta Shiba Inu, nazywana w mediach społecznościowych „zabójcą Dogecoina”. Dziś kryptowaluta jest jedną z najlepszych przez wzgląd na kapitalizację rynku kryptowalut. W serwisie CoinMarketCap zajmuje już 11. miejsce, a więc niedługo może dogonić kryptowalutę DOGE. 

Ta memowa kryptowaluta początkowo posiadała podaż wynoszącą 1 biliard. Jednak od razu po jej uruchomieniu, Ryosi zablokował połowę podaży w Uniswapie, aby zapewnić kryptowalucie płynność. Druga połowa została przesłana do Vitalika Buterina, który jest współzałożycielem Ethereum. Spalił on prawe 90% Shiba Inu, a pozostałe 10% przekazał na pomoc Indiom, które mocno borykały się z negatywnymi skutkami Covid-19.

Czym jest ekosystem Shiba Inu?

Shiba Inu wykorzystuje nawet psie nazewnictwo w swoim ekosystemie i może pochwalić się zdecentralizowaną giełdą, która została nazwana – ShibaSwap. Na giełdzie tej możesz handlować zarówno kryptowalutą SHIB, jak i innymi, a także „kopać” w Puli Puppy, co zapewnia płynność. W smart kontraktach możesz również zakopywać tokeny, co sprawi, że zarobisz odsetki z SHIB i tokenami Doge Killer (LEASH) oraz Bone ShibaSwap (BONE).

Drugim tokenem stworzonym przez Shiba Inu jest właśnie LEASH, który również można znaleźć na ShibaSwap. Początkowo zdaniem LEASH było śledzenie ceny Dogecoina, ponieważ używany był jako token rebase. Jednak dziś SHIB jest tokenem ERC-20 i można umieszczać na nim swoje tokeny w puli płynności, a także istnieje możliwość zdobycia xLEASH jako nagrody.

Z kolei BONE to token zarządzania, którego podaż wynosi 250 mln. W niedalekiej przyszłości ma on pozwolić ShibArmy głosować nad propozycjami dotyczącymi Doggy DAO.

W Shiba Inu można znaleźć również inkubator sztuki niewymiennych tokenów NFT nazywanych Shiba Artist Incubator. Do tego miejsca zapraszani są artyści, którzy interesują się psami i chcą wprowadzić swoich Shiba Inu na rynek NFT. Mogą tam przedstawiać swoje dzieła, takie jak m.in. fotografie, obrazy czy obrazy cyfrowe. 

Meme coiny – co to jest?

Wcześniej pojawiła się nazwa „memowe kryptowaluty”, do których można zaliczyć właśnie Shiba Inu i Dogecoin, ponieważ do ich stworzenia zainspirowały twórców memy psa Shiba Inu. W przypadku kryptowaluty PepeCoin (MEME) została ona stworzona na podstawie mema z żabą – Pepe the Frog.

Cechą charakterystyczną meme coinów jest to, że żyją one o wiele krócej niż tak popularne kryptowaluty, jak m.in. Bitcoin. Dlatego też nie są one brane pod uwagę na głównych platformach transakcyjnych jako przedmiot obrotu. Cena meme coinów jest stosunkowo niska, ponieważ cechują się one bardzo dużą podażą. Przykładowo coiny SHIB kosztują zaledwie ułamek centa.

Kryptowaluta Shiba Inu i jej popularność

Każdy wie, że rok 2020 był dla wielu osób dość przełomowy. Dla jednych w negatywnym, a dla innych w pozytywnym aspekcie. Rok 2020 był dla kryptowalut dość ciężki, ale krótko potem eksplodował po tym, jak detaliczni inwestorzy zainteresowali się kryptowalutami, aby znaleźć źródło inwestycji, które zabezpieczy ich przed rosnącą inflacją. W roku 2021 pojawiła się kryptowaluta Shiba Inu, która swoją popularność zdobyła głównie poprzez media społecznościowe, a niektórzy uważają, że również dzięki Elonowi Muskowi, który publicznie żartował z kryptowalut Dogecoin w 2021 roku. Miało to doprowadzić do tego, że cena Dogecoina spadła a inne meme coiny, w tym SHIB, zdobyły jeszcze większą popularność, co spowodowało, że ich cena wzrosła o ok. 60 mln % od stycznia 2022. 

Dodatkowo Shiba Inu wyróżnia się na tle innych kryptowalut dzięki temu, że posiada grę oraz Shiboshi NFT. 

Shiba Inu – czy warto? Podsumowanie

Od 2021 roku kryptowaluta Shiba Inu odnotowuje duży wzrost. Dzięki wprowadzeniu gry Shiboshi i Shiboshi NFT ekosystem Shiba Inu może być lepszy niż jego konkurenta – DOGE. Jednak zawsze, jak to w przypadku kryptowalut, należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o inwestowanie zwłaszcza w meme coiny. Cechują się one większą zmiennością niż popularne kryptowaluty, ponieważ ich wartość zależna jest głównie od mediów społecznościowych.