XRP Kurs Ripple

Ceny Ripple na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

 • 22Tyle osób kupiłoby Ripple
  w tym miesiącu
 • Typ użytkowników:
KUP RIPPLA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 00:52:51 16-07-2018
 • BitBay

  MIN (24H): 1.6100 PLNMAX (24H): 1.6700 PLNOSTATNIA: 1.6500 PLN
 • EXMO

  MIN (24H): 0.4384 USDMAX (24H): 0.4499 USDOSTATNIA: 0.4479 USD
 • Binance

  MIN (24H): 0.00006980 BTCMAX (24H): 0.00007054 BTCOSTATNIA: 0.00007024 BTC

Ripple jest systemem płatności opartym na technologii blockchain. Nazywany jest również Ripple Transaction Protocol (w skrócie RTXP) albo po prostu Ripple. Jednocześnie pod tą samą nazwą kryje się jedna z najbardziej popularnych kryptowalut na świecie (XRP).

Kryptowaluta Ripple zapoczątkowana została przez Ryana Fuggera, który pracował nad projektem zdecentralizowanego systemu monetarnego już w 2004 roku. Udało mu się zrealizować ideę, w której waluta byłaby oparta o pojedynczych użytkowników, przy jednoczesnym pozbyciu się wszelkiego rodzaju pośredników. Stworzył on właściwie walutę RipplePay, czyli usługę finansową umożliwiającą klientom dokonanie bezpiecznych rozliczeń online, ale był to dopiero prototyp realnej kryptowaluty Ripple. Po latach udoskonalania usługi RipplePay, Fugger podjął współpracę z podobnymi wizjonerami, którzy podzielali jego poglądy. Ripple zostało ostatecznie stworzone w 2012 roku.

Bazuje ona na protokole open-source, w którym to użytkownicy przy zawieraniu transakcji wyrażają na nie wzajemną zgodę i potwierdzają je. Ripple to platforma szybsza i tańsza niż Bitcoin. Do tego pozwala na wprowadzenie znacznie bardziej przyjaznych klientowi możliwości uiszczenia opłaty o wiele niższym kosztem niż tradycyjne sposoby znane z rynku kryptowalutowego.

Jej wartość rynkowa pod koniec września sięgnęła kwoty 7,56 mld dolarów amerykańskich. Ripple obecnie jest jedną z najważniejszych coinów na świecie. Tej kryptowaluty używają tak rozpoznawalne marki finansowe jak UBS, UniCredit czy Santander. Twórcy Ripple wciąż podkreślają, że projekt ten jest rozwijany na bieżąco i nie przedstawili dotychczas jego ostatecznego kształtu. Ripple pozbawione jest jeszcze własnego portfela, który umożliwiałby przechowywanie tej kryptowaluty. Nie posiada również tak rozwiniętej technologii, jak chociażby Bitcoin.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!