Bitcoin: Ponad średnimi i mała uwaga

Data dodania: 8 lipca 2019 r. / Aktualizacja: 8 lipca 2019 r.

Zaczynamy analizę od najważniejszego interwału do handlu, czyli dziennego (D1). Wczorajszy dzień po raz pierwszy zamknął się ponad średnią 10-okresową. Teoretycznie jest to sygnał do zajęcia pozycji długiej - cena jest nad obiema średnimi.

Bitcoin - interwał dzienny

Jednak, mała uwaga. Ostatni tydzień nie był tak bardzo emocjonujący, jak zakładałem, zatem ten może być. Interwał o jeden wyższy, czyli tygodniowy (W1) - tam cały czas mamy niezanegowaną formację Spadającej Gwiazdy, która zwiastuje spadki. 

Bitcoin - interwał tygodniowy

Dodatkowo, na interwale 4-godzinowym (H4) - widzimy czystą sekwencję coraz niższych szczytów i coraz niższych dołków, która wypełnia definicję trendu spadkowego. Aktualnie widzimy ruch boczny, czyli konsolidację. Zejście poniżej poziomu 9600 USD, będzie oznaczał kolejny niższy dołek.

W tym tygodniu, próbując grać na wzrosty - po prostu uważajcie.

Spokojnego handlu.

Bitcoin - interwał H4

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.