STRAT Kurs Stratis

Ceny Stratis na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

  • 1Tyle osób kupiłoby Stratis
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP STRATISA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 00:55:26 16-07-2018
  • Binance

    MIN (24H): 0.00037230 BTCMAX (24H): 0.00038890 BTCOSTATNIA: 0.00038480 BTC

Stratis jest platformą blockchain i nazwą kryptowaluty. Została stworzona przez brytyjską firmę Stratis Group Ltd. w 2016 roku, a jej pomysłodawcą był Chris Trew. Platforma Stratis została stworzona na potrzeby projektowania i testowania aplikacji bazujących na języku C# oraz na popularnej platformie Microsoft.NET Framework w sieci blockchain. Kryptowalutą wykorzystywaną na platformie Stratis jest token o nazwie STRAT. Platforma kierowana jest do klientów i organizacji działających w sektorze biznesowym.

Kryptowaluta Stratis występuje w sieci peer-to-peer, która tworzona jest przy użyciu węzłów uruchamianych na komputerach użytkowników, co zapewnia bezpieczeństwo i dużą prędkość dokonywanych transakcji. Wszystkie aplikacje z sieci uruchamiane są we własnym łańcuchu bloków, co nie obciąża głównego blockchaina i nie powoduje jego nadmiernego rozrostu. Developerzy aplikacji mogą pracować w przyjaznym, unikatowym środowisku i tworzyć aplikacje bez konieczności jednoczesnego budowania całej infrastruktury.

Token STRAT jest kryptowalutą wydobywaną za pomocą metody Proof of Stake, co polega na generowaniu nowych monet w zamian za posiadanie ich na oficjalnym portfelu. Użytkownicy otrzymują nagrody w każdym generowanym co minutę bloku, w wysokości 1 STRAT. Do wydobycia nowych tokenów używane jest obecnie około 30 tys. STRAT. Nie ma przy tym limitu monet, w przeciwieństwie do bitcoina. Pierwszy blok Stratis wydobyto 9 sierpnia 2016 roku. Kryptowaluta Stratis podlega inflacji na poziomie 1 proc. Stratis uznane jest na rynkach Poloniex, Bittrex oraz Bittylicious. Notuje się tę kryptowalutę na POSWallet, Cryptopii i alcurEX.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!