STRAT

Kurs Stratis

Aktualny kurs Stratis (STRAT PLN):

z 06:30:01 19-05-2024 Brak danych

  Kurs Stratis (STRAT) wzrośnie czy spadnie?

  Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

  Odpowiedzi dziś (1)

  Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

  Odpowiedzi w tym miesiącu (10)

  Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

  GIEŁDA Z STRATIS Bezpieczne połączenie SSL
  Ocena artykułu
  5.0/5 (głosów: 1)

  Stratis jest platformą blockchain i nazwą kryptowaluty. Została stworzona przez brytyjską firmę Stratis Group Ltd. w 2016 roku, a jej pomysłodawcą był Chris Trew. Platforma Stratis została stworzona na potrzeby projektowania i testowania aplikacji bazujących na języku C# oraz na popularnej platformie Microsoft.NET Framework w sieci blockchain. Kryptowalutą wykorzystywaną na platformie Stratis jest token o nazwie STRAT. Platforma kierowana jest do klientów i organizacji działających w sektorze biznesowym.

  Kryptowaluta Stratis występuje w sieci peer-to-peer, która tworzona jest przy użyciu węzłów uruchamianych na komputerach użytkowników, co zapewnia bezpieczeństwo i dużą prędkość dokonywanych transakcji. Wszystkie aplikacje z sieci uruchamiane są we własnym łańcuchu bloków, co nie obciąża głównego blockchaina i nie powoduje jego nadmiernego rozrostu. Developerzy aplikacji mogą pracować w przyjaznym, unikatowym środowisku i tworzyć aplikacje bez konieczności jednoczesnego budowania całej infrastruktury.

  Token STRAT jest kryptowalutą wydobywaną za pomocą metody Proof of Stake, co polega na generowaniu nowych monet w zamian za posiadanie ich na oficjalnym portfelu. Użytkownicy otrzymują nagrody w każdym generowanym co minutę bloku, w wysokości 1 STRAT. Do wydobycia nowych tokenów używane jest obecnie około 30 tys. STRAT. Nie ma przy tym limitu monet, w przeciwieństwie do bitcoina. Pierwszy blok Stratis wydobyto 9 sierpnia 2016 roku. Kryptowaluta Stratis podlega inflacji na poziomie 1 proc. Stratis uznane jest na rynkach Poloniex, Bittrex oraz Bittylicious. Notuje się tę kryptowalutę na POSWallet, Cryptopii i alcurEX.