FTT

Kurs FTX Token

Aktualny kurs FTX Token (FTT PLN):

z 15:45:01 21-02-2024 6,7264 1,6834 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

14,8668 FTT

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▲ 78 / 100
 • Ekstremalna <br />chciwość
 • Ekstremalna
  chciwość
 • Kapitalizacja: 553,94 mln USD
 • Wolumen (24h): 17,51 mln USD
 • Ilość w obrocie: 328,90 mln FTT
 • Ilość maksymalna: 352 mln FTT
 • Historyczne maksimum:84,9200 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-09-09
 • Różnica procentowa:-98,02%
 • Do szczytu pozostało:-83,2366 USD
 • Od wczoraj: -0.2529 zł -3.624%
 • Ostatni tydzień: -0.5614 zł -7.703%
 • Ostatni miesiąc: -4.0163 zł -37.386%

Kurs FTX Token (FTT) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (2)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (21)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

GIEŁDA Z FTX TOKEN Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Kalkulator FTX Token - przelicz FTT na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Token FTT został uruchomiony w 2019 roku i jest on natywnym tokenem kryptowaluty platformy handlu kryptowalutami FTX. Zespół, który stworzył ten token, składa się z grupy największych handlowców kryptowalutami w ostatnich latach. To właśnie ta grupa po odkryciu problemów wynikających z dużą ilością giełd kontraktów terminowych na kryptowaluty i postanowiła stworzyć własną platformę. Wyróżnia się ona uniwersalnością w rozliczaniu stablecoinów, scentralizowaną pulą zabezpieczeń i zapobieganiu wycofaniu. 

Kto uruchomił giełdę FTX?

Scentralizowana giełda kryptograficzna FTX została uruchomiona przez Sama Bankmana-Frieda w 2019 roku. Został on wsparty przez dość ważne w branży firmy, m.in. takie jak Almeda Research, OTPP, Temasek, BlackRock, Coinbase Ventures i Sequoia Capital. Od 2022 roku serwis ten przyjął ponad milion nowych członków a jego dzienny wolumen obroty osiągnął miliardy dolarów. 

Sam Bankman-Fried jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem FTX: Cryptocurrency Derivatives Exchange. Zasiada także na stanowisku prezesa w Almeda Research i był dyrektorem ds. rozwoju w Centrum Efektywnego Altruizmu. Był także traderem w Jane Street Capital od 2014 do 2017 roku. 

Innym współzałożycielem jest Gary Wang, który piastuje również stanowisko dyrektora ds. technologii w FTX: Cryptocurrency Derivatives Exchange, a także dyrektora ds. technologii w Almeda Research. Wcześniej był inżynierem programowania, a wcześniej także stażystą inżynierii programowania w Google i na Facebooku. 

Co wyróżnia giełdę FTX?

FTX bardzo dobrze radzi sobie z zapobieganiem wycofaniu, zmniejszając je poprzez zastosowanie trójpoziomowego modelu likwidacji. Na innych giełdach instrumentów pochodnych duża część środków klientów została odebrana w wyniku społecznych strat. 

Instrumenty pochodne FTX rozliczane są przez stablecoin i wymagają tylko uniwersalnego, jednego portfela depozytowego. Na innych, dużych giełdach kontraktów terminowych na kryptowaluty zabezpieczenie podzielone jest na oddzielne portfele tokenów. Tak sytuacja może być skomplikowana dla traderów, ponieważ zapobiega likwidacji pozycji. 

FTT wyróżnia się także lewarowanymi tokenami, dzięki którym inwestorzy mogą umieszczać lewarowane pozycje bez konieczności handlu na marginesie. 

Jak powstał token FTT?

Token FTT powstał w rok po założeniu FTX Exchange. Wirtualna moneta FTT jest standardowym tokenem ERC-20, który wykorzystywany jest przez uczestników ekosystemu w sposób aktywny. Na samym początku FTT był nagrodą za transakcję wymiany, jednak dziś lista funkcji, które oferuje jest o wiele większa. Przede wszystkim:

 • Może być wykorzystywany przy tworzeniu lewarowanych tokenów na giełdzie FTX. W tym miejscu użytkownicy otrzymują zniżki VIP właśnie w postaci FTT, które są uzależnione od ilości posiadanych monet. 
 • Ponad 30% prowizji otrzymanych z transakcji na FTX jest przeznaczona na odkupienie FTT. Tego typu tokeny są palone.
 • Tokeny FTT dedykowane są do zabezpieczenia pozycji futures i obniżenia opłat transakcyjnych. 
 • FTT może być wykorzystywane do opłat za notowanie przez projekty tworzące tokeny lawerowane.
 • Użytkownicy stawiający FTT mogą korzystać ze zniżek, zwolnień z opłat za blockchain i głosów bonusowych. 

FTX wspierany jest przez Almeda Research, które znane jest jako jedna z najbardziej wiodących firm zajmujących się handlem kryptowalutami. Jest to również jeden z największych dostawców płynności. 

FTX jest produktem, który został zaprojektowany przez profesjonalistów z potwierdzoną wiedzą w branży. Projekt ten koncentruje się na szybkich cyklach rozwoju, co umożliwia wdrożenie systemów handlu kryptograficznego w konkurencyjnym tempie. 

Jakie są zalety tokeny FTX? (FTT)

Jedną z zalet FTX Token są rabaty prowizyjne. Członkowie giełdy opłacają niską opłatę i zyskują węższe spready. FTT stanowi dla handlowców zabezpieczenie i otrzymują ochronę ubezpieczeniową, dzięki której mają zapewniony zysk netto w momentach, w których rynek się zmienia. Dzięki temu możliwe jest kontynuowanie handlu nawet bez wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. 

FTT przydaje się również do otwierania pozycji z dźwignią. Staking FTT daje również takie korzyści jak: możliwość wygrania NFT, głosy bonusowe, zniżki, bilety IEO i udział w air dropach. 

Ile monet FTX Token (FTT) znajduje się w obiegu?

FTX to giełda instrumentów pochodnych na kryptowaluty, która oferuje kontrakty terminowe typu futures, tokeny lewarowane i handel OTC z naciskiem na rozwiązania klasy instytucjonalnej.

Token FTX jest podstawą ekosystemu FTX, który został zaprojektowany w celu zwiększenia efektów sieciowych i popytu na FTT, a także zmniejszenia jego podaży w obiegu.

FTT ma w obiegu około 134 miliony tokenów na październik 2022 i całkowitą podaż około 330 milionów.