BURST

Kurs Burst

Aktualny kurs Burst (BURST PLN):

z 18:05:01 24-03-2025 Brak danych

    Kurs Burst (BURST) wzrośnie czy spadnie?

    Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

    Odpowiedzi dziś (1)

    Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

    Odpowiedzi w tym miesiącu (16)

    Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

    Ocena artykułu
    3.5/5 (głosów: 22)

    Kryptowaluty opierają się na blockchainie, czyli łańcuchu bloków. Podczas kopania kryptowalut wykorzystywana jest wysoka moc obliczeniowa komputerów, kart graficznych (GPU) i specjalnych maszyn do kopania, co wymaga wykorzystania dużych nakładów energii.  Nie wszędzie jednak tak jest, czego przykładem jest kryptowaluta Burst (BURST).

    O kryptowalucie Burst

    Burst to projekt kryptowalutowy, który wystartował 11 sierpnia 2014 roku. Jego autorem jest użytkownik ukrywający się pod nickiem „Burstcoin”. Idea kryptowaluty Burst jest rozwijana przez społeczność wykorzystującą otwarty kod waluty na licencji open source. Z założenia zostanie wydobytych tylko 2 158 812 800 monet Burst.

    Kryptowaluta Burst jest notowana na giełdach: Bittrex, Poloniex, C-CEX, Livecoin, Burst Asset Exchange. Portfel dla tej kryptowaluty można pobrać z oficjalnej strony platformy: burst-coin.org/download-wallet.

    Łatwe wydobywanie

    Kopanie, wydobywanie czy też mining kryptowaluty Burst wymaga użycia pamięci dysków twardych do obliczeń, co jest nowością w kryptowalutowym świecie. Jest to zatem bardzo dobra alternatywa dla walut, które wymagają do wydobywania bloków superkomputerów wyposażonych w mocne karty graficzne lub procesory. Staje się ona bardziej dostępna dla przeciętnego użytkownika. 

    Metoda wydobywania kryptowaluty, a właściwie bloków kryptowalutowych Burst nosi nazwę Proof of Capacity. Prędkość obliczeń dla problemów kryptograficznych uzależniona jest w takim przypadku od ilości udostępnionego miejsca na dysku, które przeznaczone jest do kopania danych. Górnik, który najszybciej wykona zadane obliczenie, rozwiązuje blok, wydobywa go i w zamian otrzymuje nagrodę – coiny Burst oraz opłaty transakcyjne z danego bloku.

    Podczas kopania bloków Burst nie potrzeba aż takich nakładów energii, dlatego należy uznać tę kryptowalutę za energooszczędną, mającą wysoką efektywność wydobywania. Sam blockchain Burst jest podobny do tego, który właściwy jest dla altcoin Nxt (NXT). Blockchain kryptowaluty Burst opiera się na sieci P2P (peer-to-peer).

    Ile można zarobić na Burst?

    Kopanie kryptowaluty Burst może być źródłem zysku dla górników. Bloki przetwarzane są obecnie co około 4 minuty, a więc dosyć szybko. Na początku nagroda za rozbicie poszczególnych bloków Burst wynosiła 10 000 monet, ale maleje ona z miesiąca na miesiąc o 5 proc. Dziś jest to już tylko nieco poniżej 1500 monet na blok.