ALGO

Kurs Algorand

Aktualny kurs Algorand (ALGO PLN):

z 15:15:01 21-02-2024 0,7361 0,1843 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

135,8511 ALGO

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▲ 78 / 100
 • Ekstremalna <br />chciwość
 • Ekstremalna
  chciwość
 • Kapitalizacja: 1,49 mld USD
 • Wolumen (24h): 65,24 mln USD
 • Ilość w obrocie: 8044,56 mln ALGO
 • Ilość maksymalna: 10000 mln ALGO
 • Historyczne maksimum:2,3795 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-09-12
 • Różnica procentowa:-92,25%
 • Do szczytu pozostało:-2,1952 USD
 • Od wczoraj: -0.0542 zł -6.858%
 • Ostatni tydzień: -0.0039 zł -0.527%
 • Ostatni miesiąc: +0.0511 zł +7.460%

Kurs Algorand (ALGO) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (2)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (23)

Wzrośnie 95.65%Spadnie 4.35%

GIEŁDA Z ALGORAND Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Kalkulator Algorand - przelicz ALGO na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Algorand to zdecentralizowana, samowystarczalna sieć oparta o blockchain. Oferuje swoim użytkownikom bardzo duży zakres aplikacji. System ten jest wydajny, bezpieczny i skalowalny. Został stworzony w 2017 roku a wypuszczony w 2019. Algorand posiada własny mechanizm konsensusu, będący wariantem proof of stake. Technologia Algorand finalizuje bloki w błyskawiczny sposób. Celem sieci jest osiągnięcie pełnej decentralizacji z zapewnieniem najwyższego bezpieczeństwa i skalowalności.

ALGO – natywna kryptowaluta Algorand

W momencie, w którym wypuszczono na rynek Algorand, został okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów opartych o sieć blockchain. Głównym celem było zapewnienie przestrzeni dla zamykających się i startujących biznesów bazujących na zdecentralizowanej gospodarce. Natywną kryptowalutą Algorandu jest ALGO. Użytkownicy korzystający z Algorand mogą przeprowadzać błyskawiczne transakcje przy użyciu ALGO,  a także mają możliwość zbierania nagród. Dodatkowo mogą oni tworzyć zdecentralizowane aplikacje Dapps, nowe tokeny i mogą wdrażać kontrakty smart. Algorand oferuje swoim użytkownik także o wiele bardziej efektywne skalowanie, dzięki Proof-of-Stake. Oprócz tego mogą wprowadzać nowe tokeny w sieci i przenosić swoje aktywa do ekosystemu Algorand. 

Główna sieć Algorand została uruchomiona w połowie 2019 roku, a w 2020 obsługiwała już ponad 1 mln transakcji w ciągu dnia.

Kto założył Algorand?

Algorand został założony przez profesora informatyki w Massachusetts Institute of Technnology Silvio Micali. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Turinga za bardzo duży wkład w teorię i praktykę bezpiecznych obliczeń dwustronnych, kryptowalut, elektronicznej gotówki i protokołów blockachain. Dlatego też Micali jest jednym z liderów w sektorze kryptowalut. 

Algorand został założony w 2017 roku, aby rozwiązać problemy bezpieczeństwa, decentralizacji i skalowalności. Chodziło głównie o stworzenie nieograniczonej gospodarki. 

Dlaczego Algorand jest wyjątkowy?

Sieć Algorand została założona po to, aby przyspieszyć transakcje i poprawić ich wydajność. Miała stanowić kompletne przeciwieństwo powolnych transakcji w oparciu o Bitcoina. Do tego dochodzą niskie opłaty transakcyjne i brak kopania, ponieważ Algorand opiera się o protokół blockchain bez zezwolenia czystego proof-of-stake. 

Algorand umożliwia szybkie transakcje, dzięki czemu możliwe jest przetworzenie ich ok. 1000 w ciągu sekundy.

Jaką wartość ma Algorand?

Sieć Algorand jest wartościowa ze względu na funkcje i technologie, na których się opiera. Posiada również zdolność adaptacji i użyteczność sieci, co ma wpływ na wyższą wartość Algorand i jego cenę rynkową. O wartości Algorand świadczy również jego ograniczona podaż, składającą się z 10 mld ALGO. Natywne kryptowaluty są rozdzielane w ramach nagrody dla użytkowników sieci. Wartość Algorand jest również określana przez tendencje rynkowe oraz aktywność sprzedaży i kupna i inne niecodzienne warunki. 

Ile monet ALGO znajduje się w obiegu?

Podaż monet ALGO wynosi 10 mld sztuk, a około jedna trzecia z nich jest w obiegu. Jeżeli monety zostaną wyczerpane, nie będą już tworzone. 

W jaki sposób sieć Algorand jest zabezpieczona?

Algorand, a właściwie jego blockchain jest zabezpieczony dzięki Pure Proof-of-Stake, w którym złośliwe działania mogą być popełniane tylko przez użytkowników z większością stakowanych ALGO. Tolerancja wobec kilku złośliwych użytkowników jest automatyzowana przez sieć tak długo, jak większa część użytkowników pracuje uczciwie zgodnie z blockchainem Algorand.

W jaki sposób używać Algorand?

Algorand jest siecią do projektowania zdecentralizowanych aplikacji bazującą na smart kontraktach. Jest w stanie osiągnąć bezpieczeństwo, skalowalność i decentralizację w pojedynczym łańcuchu, dzięki czemu jego użytkownicy mogą szybko realizować swoje transakcje. Celem Algorand jest stanie się częścią zdecentralizowanych finansów i tworzenie skalowalnyc przestrzenie dla programistów i użytkowników. ALGO, jako natywna kryptowaluta, może być stosowany do projektowania Dappów, jako przedmiot handlu rynku, do przesyłania płatności i uczestniczenia w stakingu. 

Jakie portfele są najlepszym wyborem dla Algorand?

Algorand Foundation stworzyło oficjalny portfel Algorand Wallet, gdzie można przechowywać ALGO. Oprócz niego możesz skorzystać również z innych opcji, takich jak:

 • „Hot wallets” lub „cold wallets” – zapewniają duża dozę bezpieczeństwa wraz z możliwością przechowywania środków offline i tworzeniem kopii zapasowych. Należą one jednak do drogich rozwiązań i wymagają większej wiedzy na temat ich użytkowania. 
 • „Software wallets” bardzo łatwe w obsłudze i tanie. Można ich używać za pośrednictwem aplikacji na telefon lub komputer. Mogą być wykorzystywane jak klucze „custodial”, co oznacza, że klucze prywatne są zarządzanie przez dostawcę usług w Twoim imieniu. Innym rozwiązaniem jest funkcja „non-custodial”, wykorzystująca zabezpieczone elementy na danym urządzeniu, aby możliwe było przechowywanie kluczy prywatnych. 
 • „Web wallets” lub „online wallets” – łatwe w obsłudze i bezpłatne. Mogą być użytkowane za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Stanowią jednak o wiele mniej bezpieczną metodę przechowywania ALGO niż np. „hot wallets”.