Objęcie Hossy widoczne na Bitcoinie

Data dodania: 11 czerwca 2019 r. / Aktualizacja: 13 marca 2023 r.

Wczorajszy dzień na Bitcoinie zakończył się formacją Objęcia Hossy. Jeśli jesteś początkujący / początkująca - tutaj link do popularnych formacji świecowych.

Jak do tej pory - mamy sekwencję coraz wyższych dołków i wyższych szczytów, czyli typowa definicja trendu wzrostowego. I zgodnie z tym - oczekiwalibyśmy od wykresu nowego szczytu. Czy będzie - się okaże.

Strategia dwóch średnich, czyli sygnał do kupna jest wtedy, kiedy cena po raz pierwszy zamknie się nad obiema (10-dniową i 100-dniową). Po zakończeniu wczorajszego dnia handlowego - możemy mówić o sygnale. Wczorajsza świeczka zamknęła się na granicy średniej 10-dniowej. I tu moglibyśmy zakładać, że nastąpi powrót do wzrostów.

Spadek ceny i wybicie poziomu ok. 7460 USD - oznaczałoby koniec pozycji długiej.

Kolejne dni pokażą, czy prognoza była trafiona.

Objęcie Hossy na interwale dziennym na BTC

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.