Jak mogę kupić bitcoina?

Data dodania: 24 lutego 2018 r. / Aktualizacja: 10 marca 2023 r.
Jak kupić Bitcoina? jak kupic bitcoina
Źródło: Pixabay

W kilku ostatnich latach popularność kryptowalut niezmiennie rośnie, wzbudzając zainteresowanie nawet tych, którzy początkowo wyrażali się o nich wyłącznie sceptycznie. Wirtualne waluty przekonały do siebie nie tylko firmy inwestycyjne, ale przede wszystkim indywidualne osoby, a bitcoin stał się jednym z najchętniej wybieranych sposobów na pomnażanie pieniędzy.

Przed kupnem Bitcoina

Zanim jednak zaczniemy dokonywać transakcje przy wykorzystaniu kryptowalut, a także doceniać ich siłę w praktyce, musimy je zdobyć. Kupno popularnego bitcoina nie jest problemem, nie trzeba go samodzielnie wydobywać, by stać się jego posiadaczem. Należy pamiętać, że choć bitcoin jest intratną inwestycją, nie powinno się podejmować zbyt dużego ryzyka. Tym samym trzeba mieć na uwadze zmienność rynku, a tym samym nie można zapominać o ryzyku utraty środków.

Kupujemy Bitcoiny

Pierwszym krokiem do pozyskania bitcoina jest wybranie sposobu i miejsca jego zakupu. Jeśli nie chcemy inwestować w koparki kryptowalut, możemy nabyć walutę na rozlicznych giełdach lub bezpośrednio od innych osób. Za kryptowalutę płacimy przy pomocy kart kredytowych, przelewu, a także innych, dostępnych metod płatniczych, także opierających się o inne kryptowaluty.

Portfel Bitcoin

Wraz z zakupem Bitcoina konieczne jest wejście w posiadanie stosownego portfela. Tak jak w przypadku standardowych pieniędzy, które lokujemy na bankowych kontach, bitcoin potrzebuje bezpiecznego miejsca do przechowywania. Zasadniczo portfel jest nam potrzebny przed kupnem kryptowaluty. Do wyboru mamy portfel elektroniczny, portfel papierowy lub na specjalnym urządzeniu zewnętrznym.

Giełda

Po założeniu portfela można zacząć kupować bitcoiny. Najbezpieczniejszym miejscem będzie giełda kryptowalutowa o wysokiej renomie. Do najpopularniejszych i tym samym pewnych należą: Binance, Coinbase, Bitstamp czy Poloniex. W Polsce najpopularniejszą giełdą jest BitBay. Pod poniższym linkiem znajdziesz najpopularniejsze i sprawdzne giełdy kryptowalut, wybrane poprzez głosowanie użytkowników.

Na większości giełd konieczne jest zweryfikowanie swojego konta poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości oraz potwierdzenie adresu. Tego rodzaju działania ze strony giełd są całkowicie legalne i mają na celu zminimalizowanie ryzyka oszustw polegających na przepływie nielegalnych środków.

Akceptowane formy płatności na giełdach pozwalają na wykonanie przelewów czy użycie kart kredytowych, a w niektórych przypadkach jest to także możliwość skorzystania z aplikacji PayPal.

Giełda po otrzymaniu przelewu dokona w imieniu klienta zakupu bitcoina i umieści go w wygenerowanym wcześniej portfelu.

Bitcoin za gotówkę

Wcześniej wspomnieliśmy o zakupie kryptowaluty przy pomocy transakcji realizowanych drogą elektroniczną. Nie mniej, niektóre osoby zdecydowanie preferują zakup gotówkowy. Chociaż kryptowaluta bitcoin jest całkowicie wirtualna, można zdobyć ją także w ten sposób.

Platformy tj. LocalBitcoins łączą kupców i kupujących, którzy chcą rozliczyć się za zakupy w sposób gotówkowy. Trzeba jednak przyznać, że w tak wirtualnym i zaawansowanym świecie to zdecydowanie najmniej popularna i wygodna forma, która bynajmniej nie ma nic wspólnego z podniesieniem komfortu czy bezpieczeństwa.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!