Co możesz kupić za bitcoina?

Co kupimy za Bitcoina Co kupimy za Bitcoina

Rynek kryptowalutowy na dobre zadomowił się także w Polsce. Coraz większa popularność bitcoinów rodzi pytanie związane z ich rzeczywistym użytkowaniem, a więc płatnościami, które możemy zrealizować przy pomocy kryptowaluty. Z jednej strony mamy bowiem do czynienia z walutą, która jest poza ingerencją państwa, z drugiej to policzalna wartość.

Płatność bitcoinem — czy możliwa?

Bitcoin jako zwyczajowy środek płatniczy miał już swój debiut także w Polsce. Co prawda możliwość wykorzystania go do finalizowania transakcji nie jest powszechna i zasadniczo zależna od giełdowych notowań opłat za transakcje przeprowadzone przy pomocy kryptowaluty, nie mniej coraz więcej firm dostrzega potencjał możliwości w tej formie realizowania płatności.

W rzeczywistym świecie możemy znaleźć punkty, w których bitcoin jest akceptowany, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że ta tendencja może być zmienna i nie zawsze korzystna dla właściciela kryptowaluty. Głównym powodem jest fakt, że wolumen bitcoin nie zawsze spełnia oczekiwania, a tym samym płatność nie jest korzystna.

Zakupy i usługi za bitcoina

Możliwości zapłaty bitcoinem należy szukać przede wszystkim w wirtualnym świecie. To naturalne środowisko waluty, a firmy, które działają w oparciu o sieć chętniej pozwalają na płacenie kryptowalutami – szczególnie tak popularnymi, jak bitcoin.

Przy tej okazji koniecznie należy zwrócić uwagę na pełną anonimowość transakcji oraz ich łatwość i szybki czas realizacji. Szukając sposobności wydania bitcoinów można zajrzeć na strony, które w pełni akceptują płatności wirtualną walutą. Do tychże należą: Gyft oraz eGitera. Warto także obserwować rynek rodzimych firm, które coraz częściej skłaniają się ku wprowadzeniu takich możliwości. Rezerwując lot czy hotel, bitcoin może stać się środkiem płatniczym w Expedia, CheapAir i Surf Air.

Firmą, która akceptuje płatności bitcoinem jest Microsoft. Tutaj możemy kupić filmy, gry i aplikacje. Także rynek muzyczny otwiera się na kryptowaluty i niektórzy światowi wykonawcy pozwalają na pobranie muzyki za opłatę w bitcoinach.

Pierwszym detalistą, który otworzył swoje podwoje dla bitcoina był Overstock, który niezmiennie stawia na tę technologię uznając ją za najbezpieczniejszą i w pełni efektywną.

Bitcoin w Polsce

W Polsce bitcoin to ciągle niszowa forma płatności nie mniej regularnie rośnie popularność i dostępność na rynku transakcyjnym. Bitcoinem można więc zapłacić za usługi medyczne w prywatnej sieci Medicover, a także kupić książki w sieci krakowskich antykwariatów. Pojedynczy sprzedawcy i usługodawcy coraz chętniej pozwalają na płatność kryptowalutami, więc ilość możliwości rośnie proporcjonalnie do popularności.

Aplikacja CoinMap pozwala sprawdzić, gdzie można zrobić zakupy, czy zamówić usługę i zapłacić przy pomocy kryptowaluty. Szukając sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania, które akceptują bitcoiny warto zajrzeć na stronę http://bitcoin.pl/placowki/sklepy , na której znajdują się polskie firmy otwarte na kryptowaluty. Jak nie trudno zauważyć ich lista niezmiennie rośnie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Poradnik początkującego

ZOBACZ WSZYSTKIE

Graj na spadki Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
BitBay
Bitcoin i wiele innych Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut