Kim jest Changpeng Zhao

Data dodania: 15 lipca 2021 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.
Changpeng Zhao Changpeng Zhao - utalentowany programista, szef Binance (Fot. Binance.com)

Czy da się szybko rozkręcić swój biznes, jeśli tylko przyłożymy się do tego w odpowiedni sposób? Da się! A Changpeng Zhao jest tego chodzącym przykładem. To w końcu on zbudował imperium giełdę kryptowalut Binance w zaledwie 7 miesięcy, dlatego też jest jedną z bardziej rozpoznawalnych person w świecie kryptowalut. Kiedyś programista, a dziś założyciel największej giełdy kryptowalut na świecie. Koniecznie zapoznaj się z jego historią. Tu założysz konto na Binance. Uważaj jednak, w ostatnich dniach Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie przeciwko Binance podążając za ostrzeżeniami płynącymi z Europy Zachodniej.

Historia Changpenga Zhao

Urodził się w Chinach w 1977 roku. Jego matka jest nauczycielką, a ojciec profesorem. Pod koniec lat 70. rodzina Zhao została zmuszona do opuszczenia swojej ojczyzny i zamieszkała na wsi, gdzie musiała nauczyć się żyć od nowa. Przenieśli się do Vancouver w Kanadzie, która w tamtym okresie była bardzo progresywnym krajem, więc Changpeng Zhao mógł dalej rozwijać się intelektualnie. 

Jego życie do usłanych różami nie należało. Po szkole pracował w McDonald's i na stacji paliw, aby pomóc finansowo swojej rodzinie. Po zakończeniu szkoły średniej rozpoczął studia informatyczne w Montrealu.

Początki kariery Changpenga Zhao

W pierwszej kolejności Changpeng Zhao zajął się pracą dla firmy tworzącej oprogramowanie w Tokio. Następnie, w 2001 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie dołączył do firmy Bloomberg. Stał się pracownikiem odpowiedzialnym za rozwój oprogramowania przyszłych transakcji. W 2005 roku wyjechał do Szanghaju, gdzie założył Fusion Systems. Zajmowano się tam budową najszybszych systemów transakcyjnych. Dopiero w 2013 roku poznał Bitcoina. Wówczas pozostawił swoją firmę Fusion Systems i rozpoczął swoją przygodę z kryptowalutami. Po dwóch latach rozpoczęło się tworzenie imperium Binance. Prace nad globalną giełdą kryptowalut trwały około 7 miesięcy, a wkrótce po tym ze startupu powstał prawdziwy światowy gracz, jedna z najlepszych giełd kryptowalut.

Co było przyczyną tak szybkiej popularyzacji Binance?

  • Posiada swój oryginalny token (Binance Coin - BNB);
  • zapewnia swoim użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa;
  • szybkość transakcji;
  • około 400 kryptowalut w jednym miejscu.

Sukcesy Changpenga Zhao

W 2018 roku, właśnie dzięki giełdzie kryptowalut Binance, Zhao stał się trzecim najbogatszym człowiekiem zajmującym się kryptowalutami. Jego majątek wyceniany był na około 2,2 mld dolarów. W tym samym roku Coindesk wyróżnił go na liście “Najbardziej wpływowych w Blockchain w 2018”.

Właściwie do największych sukcesów Changpenga Zhao należy zaliczyć fakt, iż mimo że nie pochodził on z zamożnej rodziny, pracował po nocach na stacji paliw, na pół etatu w restauracji typu fast-food i jeszcze dodatkowo się uczył, nie poddał się. Stworzył coś na miarę wielkich ludzi, którzy bez względu na okoliczności, zawsze spełniają swoje marzenia.

Która giełda pasuje do Ciebie: Binance czy BitBay?

Polscy użytkownicy rynków kryptowalutowych najczęściej rejestrują się na giełdach BitBay lub Binance. BitBay to giełda o polskich korzeniach, Binance zaś to królestwo altcoinów. Sprawdź sam, co będzie lepsze dla Ciebie?

Pytanie 1 z 4

Jak określasz swój poziom handlu?

Pytanie 2 z 4

Jakimi kryptowalutami chcesz handlować?

Pytanie 3 z 4

Czy zależy Ci na pomocy technicznej po polsku?

Pytanie 4 z 4

Czy potrzebujesz rynków do polskiej złotówki, np. BTC/PLN?

Najbardziej pasuje do Ciebie...

Quiz został wypełniony: 2033 razy
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)