Kim jest Jim Bianco?

Data dodania: 1 grudnia 2021 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.
Jim Bianco Jim Bianco

Prężnie działa na rynku finansowym od ponad 30 lat. Zdobył liczne tytuły m.in. Chartered Market Technician (CMT) i jest członkiem Market Technicians Association (MTA). Jim Bianco ma tytuł Bachelor of Science w dziedzinie finansów na Marquette University (1984) oraz tytuł MBA na Fordham University (1989). Dziś jest prezesem i strategiem w firmie Bianco Research.

Działalność Jima Bianco

Jako osoba inwestująca w wiedzę, Jim Bianco znany jest z wyjątkowego spojrzenia na rynki finansowe, jak i gospodarkę globalną. Jest przedstawiany, jako wnikliwy i obiektywny komentator, który od wielu lat rzuca wyzwanie konsensusowi. Przed założeniem firmy był strategiem rynkowym, badającym akcje i instrumenty o stałym dochodzie w UBS Securities and Equity Technical Analyst w First Boston i Shearson Lehman Brothers. Odkąd założył firmę Bianco Research, wciąż zajmuje się udzielaniem rzetelnych komentarzy dotyczących polityki pieniężnej, skrzyżowania polityki i rynków. Wypowiada się również głośno o roli rządu w gospodarce, przepływach funduszy oraz pozycjonowania na rynkach finansowych.

Jim Bianco bardzo często zapraszany jest do udzielania swojej opinii w CNBC, Bloomberg i Fox Business i często pojawia się w Wall Street Journal, Bloomberg News, Grants Interest Rate Observer i MarketWatch.

Na jego stronie biancoresearch.com, użytkownicy mają możliwość zapoznania się z wystąpieniami Jima Bianco dotyczącymi rynków finansowych. Publikowane są również komentarze dotyczące działań rynkowych.

Zapisując się na stronie Bianco Research, jako jej członek, otrzymujesz dostęp do klipów informacyjnych, gdzie znajdziesz analizy wizualne i komentarze do najważniejszych artykułów opublikowanych w ciągu dnia. Dodatkowo możesz zasięgnąć informacji na temat nowych możliwości na rynkach finansowych, podejścia do pozycjonowania na rynkach terminowych, jak i uzyskasz dostęp do połączeń konferencyjnych i transmisji internetowych.

Jim Bianco znany jest również z wypowiedzi związanych z kryptowalutami. Ma nawet specjalny kanał na Twitterze.

Zrzut ekranu z konta Jima Bianco na Twitterze

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!