WAVES Kurs Waves

Ceny Waves na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Bittrex

  • 4Tyle osób kupiłoby Waves
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP WAVES TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 08:39:58 15-08-2018
  • Binance

    MIN (24H): 0.00029270 BTCMAX (24H): 0.00032110 BTCOSTATNIA: 0.00030190 BTC

Waves nie jest sctricte kryptowalutą, ale platformą – blockchainem, dającym szerokie możliwości praktycznego zastosowania. Platforma ta wystartowała 12 kwietnia 2016 roku, a w dzień otwarcia ICO dla zachęcenia inwestorów, każdy z nich otrzymywał 20 proc. tokenów więcej. W okresie od 13 do 30 kwietnia 2016 roku można było otrzymać 10 proc. bonusu, a przez kolejne 15 dni – 5 proc. bonusu. ICO (przedsprzedaż tokenów) zakończyło się 31 maja, rezultatem 16 mln dolarów, przy czym 85 mln monet Waves trafiło do inwestorów, a 15 mln zostało zarezerwowane na rozmaite nagrody.

Waves nie jest tym samym, co popularna kryptowaluta Bitcoin czy Dash. Stanowi zdecentralizowaną platformę pozwalającą na prowadzenie akcji crowdfundingowych i charytatywnych. Umożliwia ponadto tworzenie funduszy inwestycyjnych. Każdy użytkownik Waves może zastosować wyemitowane tokeny jako CAT, wspierając funkcjonalność zastosowań np. monet w programie lojalnościowym. Użytkownicy mogą tworzyć i sprzedawać własne tokeny.

Waves stanowi bezpośrednią konkurencję dla platformy crowdfundingowej Kickstarter, a pośrednio dla Etherneum, z uwagi na możliwość tworzenia inteligentnych kontraktów. Waves wyróżnia się innowacyjną funkcją, jaką jest integracja walut fiducjarnych w blockchain. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa w branży kryptowalut w skali światowej.

Nowatorska platforma w świecie walut cyfrowych Waves, podczas kampanii crowdfundingowej w 2016 roku, zebrała od inwestorów aż 30 tys. Bitcoinów na rozwój swojego projektu. Ma aspiracje do tego, aby stworzyć giełdę, na której zarówno popularna kryptowaluta Bitcoin, jak i inne oraz waluty FIAT, towary i wartości, mogłyby być emitowane, transferowane i wymieniane w pełni zdecentralizowany sposób.

Zaawansowani użytkownicy, którzy doskonale znają się na mechanizmach działania kryptowalut, mają możliwość kopania waluty Waves, która jest odporna na inflację, ale ma ograniczoną liczbę wydobytych sztuk. Użytkownicy w trakcie jej kopania mogą uruchomić full node i otrzymywać wynagrodzenie zbierane z prowizji przy każdej pojedynczej transakcji w sieci Blockchain. Muszą jednak ku temu posiadać co najmniej 10 tys. sztuk tokenów Waves.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!