Kurs Viacoin
Kurs Viacoin (VIA) wzrośnie czy spadnie?
Zagłosuj, aby zobaczyć wynikiOdpowiedzi dziś (1)
Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%
Odpowiedzi w tym miesiącu (2)
Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%
Viacoin — zmiany kursu oraz porównanie par z VIA
Poniższa tabela przedstawia kursy wybranych par walutowych z VIA na przestrzeni ostatnich miesięcy, aż po bieżący kurs. W ostatniej kolumnie znajduje się procentowa zmiana wartości od początku bieżącego roku. Tabela ukazuje zarówno umocnienie, jak i osłabienie względem innych walut.
Rynek | kwiecień 2025 | maj 2025 | czerwiec 2025 | Otwarcie roku 2025 | Obecnie | Zmiana % (od sty 2025) |
---|
Kryptowaluty notowane na rynkach światowych charakteryzują się różną elastycznością. Za najbardziej elastyczną walutę uznaje się przy tym Viacoin (VIA), która jest nawet 25-razy szybsza od popularnej kryptowaluty Bitcoin.
Historia Viacoin
Kryptowaluta Viacoin (skrót VIA) została wprowadzona na rynek z dniem 18 lipca 2014 roku. W tym samym miesiącu twórcy tej waluty wirtualnej organizowali przedsprzedaż jej tokenów. Aż 10 000 000 VIA kupiono za 610 Bitcoinów. Taka cena pozwoliła na ustalenie stosunku pomiędzy VIA i BTC na poziomie 1 VIA= 0,000061 BTC. To mała cyfrowa waluta twórcy BTC Core BtcDark. W projekt kryptowaluty Viacoin zaangażowany był między innymi Peter Todd.
Założenia dla projektu Viacoin
Celem projektu Viacoin jest rozwój praktyki przechowywania dodatkowych informacji w łańcuchu bloków (blockchain). Ideą Viacoin jest eliminacja najsłabszych ogniw w blockchain. System jest nie do złamania i bazuje na protokole Clearinghouse. Odpowiedzialny jest on za bezpieczeństwo wymiany peer-to-peer.
Kluczem zabezpieczeń kryptograficznych dla transakcji Viacoin są dwunastowyrazowe hasła, przechowywane w pamięci urządzenia lokalnego. Taka praktyka gwarantuje niepowtarzalność haseł dostępowych.
Transakcje VIA
Kryptowaluta Viacoin pozwala na wykonywanie niestandardowych transakcji. Tokeny VIA są innowacyjne i pozwoliły na rezygnację z tradycyjnego modelu wymiany, kiedy wszystkie zasoby użytkownika muszą być załadowane, aby transakcja mogła dojść do skutku. Warunkiem transakcji VIA jest dostęp do konta użytkownika za pomocą 12-wyrazowego hasła.
Atutem transakcji VIA jest szybkość operacji prowadzonych na platformie. Istnieje przy nich możliwość zarządzania walutą – Clearinghouse, czyli przy wykorzystaniu systemu przechowywania monet przez Dark. Uniemożliwia to zagubienie monet.