VIA

Kurs Viacoin

Aktualny kurs Viacoin (VIA PLN):

z 15:30:01 21-02-2024 Brak danych

  Kurs Viacoin (VIA) wzrośnie czy spadnie?

  Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

  Odpowiedzi dziś (2)

  Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

  Odpowiedzi w tym miesiącu (22)

  Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

  Ocena artykułu
  3.0/5 (głosów: 8)

  Kryptowaluty notowane na rynkach światowych charakteryzują się różną elastycznością. Za najbardziej elastyczną walutę uznaje się przy tym Viacoin (VIA), która jest nawet 25-razy szybsza od popularnej kryptowaluty Bitcoin.

  Historia Viacoin

  Kryptowaluta Viacoin (skrót VIA) została wprowadzona na rynek z dniem 18 lipca 2014 roku. W tym samym miesiącu twórcy tej waluty wirtualnej organizowali przedsprzedaż jej tokenów. Aż 10 000 000 VIA kupiono za 610 Bitcoinów. Taka cena pozwoliła na ustalenie stosunku pomiędzy VIA i BTC na poziomie 1 VIA= 0,000061 BTC. To mała cyfrowa waluta twórcy BTC Core BtcDark. W projekt kryptowaluty Viacoin zaangażowany był między innymi Peter Todd.

  Założenia dla projektu Viacoin

  Celem projektu Viacoin jest rozwój  praktyki przechowywania dodatkowych informacji w łańcuchu bloków (blockchain). Ideą Viacoin jest eliminacja najsłabszych ogniw w blockchain. System jest nie do złamania i bazuje na protokole Clearinghouse. Odpowiedzialny jest on za bezpieczeństwo wymiany peer-to-peer.

  Kluczem zabezpieczeń kryptograficznych dla transakcji Viacoin są dwunastowyrazowe hasła, przechowywane w pamięci urządzenia lokalnego. Taka praktyka gwarantuje niepowtarzalność haseł dostępowych. 

  Transakcje VIA

  Kryptowaluta Viacoin pozwala na wykonywanie niestandardowych transakcji. Tokeny VIA są innowacyjne i pozwoliły na rezygnację z tradycyjnego modelu wymiany, kiedy wszystkie zasoby użytkownika muszą być załadowane, aby transakcja mogła dojść do skutku. Warunkiem transakcji VIA jest dostęp do konta użytkownika za pomocą 12-wyrazowego hasła.

  Atutem transakcji VIA jest szybkość operacji prowadzonych na platformie. Istnieje przy nich możliwość zarządzania walutą – Clearinghouse, czyli przy wykorzystaniu systemu przechowywania monet przez Dark. Uniemożliwia to zagubienie monet.