XLM Kurs Stellar

Ceny Stellar na wykresie podawane są w dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

Ceny Stellar na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

KUP STELLAR TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 00:57:37 16-07-2018
  • EXMO

    MIN (24H): 0.2081 USDMAX (24H): 0.2296 USDOSTATNIA: 0.2210 USD
  • Binance

    MIN (24H): 0.00003298 BTCMAX (24H): 0.00003516 BTCOSTATNIA: 0.00003466 BTC

Platforma Stellar dysponuje własną kryptowalutą XLM, którą obraca się na giełdach kryptowalutowych. Programiści, którzy założyli kryptowalutę Ripple, postanowili stworzyć kolejną. W 2014 roku Jed McCaleb (twórca eDonkey) i Joyce Kim uruchomili platformę Stellar, która działa tak, że do swojego portfela wirtualnego inwestor przesyła prawdziwe środki pieniężne, które może wymieniać i przesyłać innym użytkownikom, przy ponoszeniu niewielkich opłat. Pieniądze można też ponownie zamienić z wirtualnej postaci na postać prawdziwą.

To otwarty protokół wymiany wartości, wspierany przez organizację non-profit Stellar Development Foundation. Został oparty na protokole Ripple, a później wprowadzono w nim zmiany. Kod i publikacja nowego algorytmu zostały stworzone w kwietniu 2015 roku, a ulepszoną sieć uruchomiono w listopadzie 2015 roku.

Jak to działa?

Twórcy platformy Stellar zdecydowali o wbudowaniu tokenów cyfrowych Lumex – w skrócie XLM, które właściwie przedstawiają walutę cyfrową platformy Stellar. Celem tej kryptowaluty jest zapobieganie transakcjom spamowym, ponieważ podczas płatności używa się minimalnej opłaty za każdą transakcję. Aby móc założyć konto na platformie Stellar, należy mieć minimalnie 20 tokenów XLM.

Stellar jest otwartą platformą, rozproszoną infrastrukturą płatniczą. Łączy ludzi, systemy płatności i banki, również na rynkach rozwijających się. Pozwala to na szybkie przeprowadzanie niezawodnych transakcji wielowalutowych i aktywów za ułamki dolara. Do transakcji tych wykorzystywane są tokeny Lumens.

W momencie przeprowadzania transakcji, serwery uruchamiają protokół łącząc się z internetem, a przez sieć komunikują się z innymi serwerami Stellar, tworząc w ten sposób globalną sieć wymiany wartości. Każdy z serwerów w sieci przechowuje rekordy wszystkich założonych kont, w bazie danych ledger. Konsensus ma miejsce co 2 lub 4 sekundy, a każda kopia księgi serwera jest zsynchronizowana i identyczna.

Kryptowalutę XLM można kupić bezpośrednio na giełdzie, takiej jak Bitrex czy Bitfinex, albo handlować nią jako CFD, posługując się kontraktem różnicy kursowej u IQ Option.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!