NPXS

Kurs Pundi X

Aktualny kurs Pundi X (NPXS PLN):

z 20:50:01 27-06-2022 0,0005917 0,0001337 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

169 004.5631 NPXS

Nastroje inwestorów: Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • = 14 / 100
 • Ekstremalny <br />strach
 • Ekstremalny
  strach
 • Historyczne maksimum: 0.7666 USD
 • Data wystąpienia ATH: 2021-05-11
 • Różnica procentowa: -99,98%
 • Do szczytu pozostało: -0,7665 USD
 • Od wczoraj: 0 zł -0.068%
 • Ostatni tydzień: +0.0005 zł +464.061%
 • Ostatni miesiąc: +0.0004 zł +149.662%

Ceny NPXS na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie BitBay

Kurs Pundi X (NPXS) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (3)

Wzrośnie 100.00% Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (30)

Wzrośnie 96.67% Spadnie 3.33%

GIEŁDA Z PUNDI X Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
3.8/5 (głosów: 28)

Kalkulator Pundi X - przelicz NPXS na FIATy lub inne kryptowalutyWYNIK:

0,0006 PLN


Kryptowaluta Pundi X notowana jest z wykorzystaniem tokenu NPXS. Obecna cena Pundi X wynosi grubo poniżej 1 dolara amerykańskiego. Co to za kryptowaluta i jak powstała?

Najważniejsze informacje o Pundi X

Pundi X jest jednym z wiodących na rynku kryptowalutowym deweloperem urządzeń zasilanych blockchain. Jego celem jest przekształcenie firm detalicznych przy użyciu rozwiązania punktu sprzedaży opartego na łańcuchu bloków. Sprzedawcy detaliczni i konsumenci dzięki projektowi realizowanemu przez tego dewelopera mogliby przeprowadzać natychmiastowe transakcje w sklepie na swoim blockchainie.

Ustalono, że maksymalna podaż (liczba tokenów w obiegu) w przypadku Pundi X będzie wynosiła 258 526 640 301 monet NPXS.

Historia Pundi X

Rozwiązanie blockchain w ramach Pundi X powstało w 2017 roku za sprawą Zaca Cheah i Pitta Huanga. Spotkanie tych dwóch osób miało miejsce w HTML5 Interest Group już w 2012 roku. Byli oni zgodni co do tego, że warto stworzyć startup, który przybliżyłby kryptowaluty zwyczajnym ludziom i byłby w stanie stać się częścią ich codziennego życia.

Pundi X jako nowoczesny projekt krypto.

Zanim powstało Pundi X, Zac Cheah pracował jako przewodniczący W3C i programista w HTML5 Interest Group. Ukończył Królewski Instytut Technologii KTX w Szwecji z tytułem magistra informatyki oraz Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii w Norwegii uzyskując magistra bezpieczeństwa cybernetycznego.

Drugim założycielem Pundi X jest Pitt Huang, który w projekcie tym pełni funkcję dyrektora technicznego i operacyjnego. Od najmłodszych lat zajmował się tematyką informatyczną. Kodował już jako 10-latek, a w szkole średniej tworzył gry kosmiczne. Ma zdolności przedsiębiorcze i znakomicie sprawdza się w roli inwestora. Stworzył w wieku 25 lat firmę podobną do Groupon, a następnie założył kilka innych, które również z zyskiem sprzedał.

Twórcy kryptowaluty mający siedzibę w Singapurze, uruchomili ICO w styczniu 2018 roku w celu zgromadzenia środków na zaoferowanie usług przeznaczonych dla handlu detalicznego. Pundi X mogło zaproponować obsługę punktów sprzedaży, wprowadzając takie usługi jak XPOS, XWallet i XPASS oraz wyjątkowy, pierwszy na świecie blockchainowy telefon – BOB. Urządzenia XPOS i inne, wspominane powyżej, zostały dostarczone na ponad 25 światowych rynków, w tym do USA, Argentyny, Hiszpanii, Korei, Australii, Kolumbii i na Tajwan.

Kryptowalutą Pundi X można handlować na takich światowych giełdach jak Binance, DigiFinex, Upbit Huobi Global, VCC Exchange. Funkcjonuje ona na blockchainie typu proof-of-stake, a użytkownicy stawiają swoje tokeny NPXS by zatwierdzać transakcje blokowe w sieci. Jednorazowo trzeba postawić co najmniej 1000 NPXS.

Jakie funkcje spełnia Pundi X?

O ile zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że kryptowaluty i technologia blockchain wykorzystywane są do uproszczenia finansowych kwestii przy realizacji transakcji i do tego, że konkurują one z systemami bankowymi, o tyle Pundi X jest czymś zupełnie innym.

Celem projektu było stworzenie kryptowaluty dla każdego. Tak powstał projekt upraszczający przekształcanie firm detalicznych. Pundi X oferuje strefie handlu detalicznego ekosystem płatności blockchain z XPOS, XPASS i wirtualnym XWallet.

XPOS to bezprzewodowy punkt sprzedaży, zasilany blockchainem dla kryptowalut. Za jego pośrednictwem sprzedawcy detaliczni i konsumenci mają szansę na kupowanie, sprzedawanie i dokonywanie transakcji z wykorzystaniem cyfrowych aktywów w sklepach fizycznych. Projekt XPOS akceptuje każdą kryptowalutę, m.in. Bitcoin, Ethereum i Pundi X.

Godna uwagi jest aplikacja cyfrowego portfela – aplikacja mobilna XWallet. Stanowi połączenie pomiędzy zwykłym portfelem aktywów cyfrowych a ekosystemem płatności Pundi X. XPASS to z kolei wirtualna karta wydawana każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi XWallet. W czerwcu 2019 roku Pundi X uruchomiło Open Platform, by wspierać coraz więcej blockchainów.