LSK Kurs Lisk

Ceny Lisk podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Poloniex

 • 1Tyle osób kupiłoby Lisk
  dziś
 • 122Tyle osób kupiłoby Lisk
  w tym miesiącu
 • Typ użytkowników:
KUP LISKA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 02:03:06 18-06-2018
 • BitBay

  MIN (24H): 23.0400 PLNMAX (24H): 24.0700 PLNOSTATNIA: 23.2700 PLN
 • Binance

  MIN (24H): 0.00095180 BTCMAX (24H): 0.00100250 BTCOSTATNIA: 0.00096300 BTC

Lisk jest platformą o zdecentralizowanej aplikacji, która oparta jest o technologie Node.js oraz JavaScript na tzw. bocznych łańcuchach. Aplikacja jest wyposażona we własny Blockchain, która jest połączona z Blockchainem Lisk — tzw. głównym. Sposób jest gwarantem bardzo wysokiej skalowalności systemu i chroni przed wieloma potencjalnymi błędami. Cechą wyróżniającą jest zdecentralizowany system, który jest tworzony przez delegatów i ochotników z różnych stron świata. Na giełdach kryptowaluta jest mianowana skrótem LSK.

Czy wiecie, że w Lisku pracuje wielu Polaków? Głównie pracują na stanowiskach programistycznych, ale także jest kilka osób pracujących w marketingu. Mamy w ich zespole naprawdę ładną polską reprezentację. 

Lisk stawia na zdecentralizowaną przyszłość. Dąży do szerzenia i udostępnienia technologii opartej na Blockchain każdemu. 

24 maja 2016 roku została uruchomiona sieć Lisk Blockchain, wraz z własną kryptowalutą o nazwie Lisk (LSK). Od tamtej pory Fundacja Lisk dokłada wszelkich starań, aby prezentować swoim użytkownikom coraz to nowe przykłady zastosowań tej kryptowaluty. Powstał także Software Development Kit (SDK) – framework napisany w języku JavaScript który umożliwia wdrożenie własnej sieci blockchain obok głównej sieci Lisk. Daje możliwość budowania zdecentralizowanych aplikacji na własnych blokach.

Lisk-kryptowalutaMożliwości zastosowań są niemal nieskończone. Może to być tworzenie niezależnych od platformy serwisów społecznościowych, komunikatorów, gier i wiele innych. Wszystko to jest umieszczane we własnej sieci blockchain, zawierającej odpowiedni token, w pełni zdecentralizowany. Wszystko to bez skomplikowanych algorytmów czy wykorzystania protokołów sieci peer-to-peer.

Plan rozwoju projektu Lisk

Zespół Lisk ma bardzo napięty grafik. Na 2018 rok są zaplanowane prace nad możliwością tworzenia własnych tokenów, rejestracji własnych DAPP-ów (zdecentralizowanych aplikacji). Na początku roku będą trwały dalsze prace związane z rebrandingiem, następnie, dalsze prace nad platformą opartą o Blockchain. Przy czym, cały czas jest rozwijany zespół IT. W 2018 ma dołączyć 2 front-end deweloperów, 5 back-end deweloperów, 1 architekt oprogramowania oraz project manager. A także 3 osoby do sprawdzania poprawności kodu aplikacji Lisk.

Fundacja Lisk chce również powołać do życia zespół naukowy, który miałby pracować nad kolejnymi przełomowymi dla tego projektu pomysłami.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!