LSK Kurs Lisk

Ceny Lisk podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Poloniex

 • 2Tyle osób kupiłoby Lisk
  dziś
 • 159Tyle osób kupiłoby Lisk
  w tym miesiącu
 • Typ użytkowników:
KUP LISKA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 01:56:44 23-04-2018
 • BitBay

  MIN (24H): 38.2000 PLNMAX (24H): 40.7700 PLNOSTATNIA: 39.2000 PLN
 • Binance

  MIN (24H): 0.00128500 BTCMAX (24H): 0.00133380 BTCOSTATNIA: 0.00130750 BTC

Lisk jest platformą o zdecentralizowanej aplikacji, która oparta jest o technologie Node.js oraz JavaScript na tzw. bocznych łańcuchach. Aplikacja jest wyposażona we własny Blockchain, która jest połączona z Blockchainem Lisk — tzw. głównym. Sposób jest gwarantem bardzo wysokiej skalowalności systemu i chroni przed wieloma potencjalnymi błędami. Cechą wyróżniającą jest zdecentralizowany system, który jest tworzony przez delegatów i ochotników z różnych stron świata. Na giełdach kryptowaluta jest mianowana skrótem LSK.

Czy wiecie, że w Lisku pracuje wielu Polaków? Głównie pracują na stanowiskach programistycznych, ale także jest kilka osób pracujących w marketingu. Mamy w ich zespole naprawdę ładną polską reprezentację. 

Lisk stawia na zdecentralizowaną przyszłość. Dąży do szerzenia i udostępnienia technologii opartej na Blockchain każdemu. 

24 maja 2016 roku została uruchomiona sieć Lisk Blockchain, wraz z własną kryptowalutą o nazwie Lisk (LSK). Od tamtej pory Fundacja Lisk dokłada wszelkich starań, aby prezentować swoim użytkownikom coraz to nowe przykłady zastosowań tej kryptowaluty. Powstał także Software Development Kit (SDK) – framework napisany w języku JavaScript który umożliwia wdrożenie własnej sieci blockchain obok głównej sieci Lisk. Daje możliwość budowania zdecentralizowanych aplikacji na własnych blokach.

Lisk-kryptowalutaMożliwości zastosowań są niemal nieskończone. Może to być tworzenie niezależnych od platformy serwisów społecznościowych, komunikatorów, gier i wiele innych. Wszystko to jest umieszczane we własnej sieci blockchain, zawierającej odpowiedni token, w pełni zdecentralizowany. Wszystko to bez skomplikowanych algorytmów czy wykorzystania protokołów sieci peer-to-peer.

Plan rozwoju projektu Lisk

Zespół Lisk ma bardzo napięty grafik. Na 2018 rok są zaplanowane prace nad możliwością tworzenia własnych tokenów, rejestracji własnych DAPP-ów (zdecentralizowanych aplikacji). Na początku roku będą trwały dalsze prace związane z rebrandingiem, następnie, dalsze prace nad platformą opartą o Blockchain. Przy czym, cały czas jest rozwijany zespół IT. W 2018 ma dołączyć 2 front-end deweloperów, 5 back-end deweloperów, 1 architekt oprogramowania oraz project manager. A także 3 osoby do sprawdzania poprawności kodu aplikacji Lisk.

Fundacja Lisk chce również powołać do życia zespół naukowy, który miałby pracować nad kolejnymi przełomowymi dla tego projektu pomysłami.

BitBayPolska giełda Bitcoin »Teraz 8 kryptowalut!