INJ

Kurs Injective

Aktualny kurs Injective (INJ PLN):

z 07:20:01 19-05-2024 97,7208 24,9300 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

1,0233 INJ

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▼ 73 / 100
 • Chciwość
 • Chciwość
 • Kapitalizacja: 2,33 mld USD
 • Wolumen (24h): 52,52 mln USD
 • Ilość w obrocie: 100,00 mln INJ
 • Ilość maksymalna: Brak limitu
 • Historyczne maksimum:52,6787 USD
 • Data wystąpienia ATH:2024-03-14
 • Różnica procentowa:-52,68%
 • Do szczytu pozostało:-27,7487 USD
 • Od wczoraj: +0.4504 zł +0.463%
 • Ostatni tydzień: +4.5946 zł +4.934%
 • Ostatni miesiąc: -16.557 zł -14.488%

Kurs Injective (INJ) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (1)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (18)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

GIEŁDA Z INJECTIVE Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Kalkulator Injective - przelicz INJ na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Szukasz innowacji w świecie kryptowalut? W takim razie zapoznaj się z projektem Injective Protocol. Choć to kolejny blockchain dla zdecentralizowanych finansów, to zdecydowanie się wyróżnia na rynku. Jest to projekt w pełni zdecentralizowany, który daje użytkownikom możliwość świadczenia i korzystania z różnych usług finansowych DeFi. W tym artykule dowiesz się, czym jest i jak działa Injective, czy warto zainwestować w tę kryptowalutę oraz jakie są jej wady i zalety.

Co to jest Injective?

Injective Protocol to projekt stworzony z myślą o zdecentralizowanych finansach tzw. DeFi z ang. (Decentralized Finance). Ten blockchain może obsługiwać różne aktywa. Dzięki Injective możesz w sposób zdecentralizowany wymieniać waluty, handlować instrumentami pochodnymi albo kontraktami terminowymi. Celem funkcjonowania tego projektu  jest zwiększenie skalowalności poprzez zbudowanie protokołu jako warstwy drugiej dla Ethereum. Pozwala to szybciej obsługiwać transakcje w sieci oraz uniknąć wysokich opłat za gaz. Dzięki temu Injective można wykorzystać do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji zgodnych z ekosystemem Ethereum.

Warto zauważyć, że Injective ma również swój własny token INJ. Posiadanie i staking tokenów INJ umożliwia użytkownikom korzystanie z różnych funkcji na platformie. Wśród nich możemy wymienić udział w zarządzaniu, czy głosowanie w ramach organizacji DAO (z ang. Decentralized Autonomous Organization).

Podstawowe informacje o kryptowalucie Injective (INJ)

Nazwa projektuInjective Protocol
PomysłodawcyEric Chen, Albert Chon
WłaścicielInjective Labs
AlgorytmProof of Stake (PoS)
PlatformaBlockchain Injective Chain
Maksymalny wolumen monet100 mln
WartośćZależy od aktualnego popytu i podaży

Jak działa Injective Protocol?

Ekosystem Injective charakteryzuje się tym, że protokół został zbudowany na podstawie rozwiązania Cosmos SDK oraz CosmWasm, co pozwala osiągać wydajność sieci na poziomie 10 tys. TPS (z ang. Transactions Per Second). Pozwala to nie tylko szybko obsługiwać bloki w łańcuchu. Dzięki tym technologiom INJ jest kompatybilny z takimi sieciami jak Ethereum, Polygon czy Solana. Dotyczy wszystkich tych kryptowalut, które korzystają ze środowiska Cosmos. Co więcej, w przeciwieństwie do innych projektów Injective Protocol ma wbudowany most łączący z Ethereum. W związku z tym nie ma już potrzeby ręcznego mostkowania.

Jedną z najważniejszych cech Injective jest wykorzystanie mechanizmu konsensusu Proof of Stake (PoS). Dzięki temu, posiadacze tokenów INJ mogą brać udział w procesie decyzyjnym oraz otrzymywać nagrody za zabezpieczanie sieci. Poza tym model PoS ma jeszcze jedną zaletę. Jest bardziej energooszczędny w porównaniu do tradycyjnego Proof of Work (PoW), z którego korzysta np. Bitcoin. Wykorzystanie PoS jest istotne pod kątem ekologiczności projektu. Konsensus Proof of Stake pozwala również na zwiększenie bezpieczeństwo podczas korzystania z Ethereum Virtual Machine (EVM).

Wykorzystanie smart kontraktu CosmWasm pozwala Injective zaoszczędzić czas przy tworzeniu nowych DEX-ów i aplikacji DeFi zgodnych z ETH. Jest to możliwe przez zapewnienie użytkownikom gotowych projektów, które wystarczy edytować pod własne potrzeby.

Dostępne węzły API umożliwiają indeksowanie danych z bloków łańcucha w czasie rzeczywistym i wykorzystanie gotowych interfejsów API. Oznacza to, że z konsensusu Injective mogą korzystać zdecentralizowane giełdy, aplikacje itp.

Jak dużo tokenów INJ jest w obiegu?

Całkowita podaż natywnego tokena Injective Protocol (INJ) wynosi 100 mln. Obecnie na rynku kryptowalut znajduje się w obiegu ponad 15 mln (stan na lipiec 2023 r.). Na kurs Injective wpływa aktualna podaż i popyt.

Pomysłodawcy kryptowaluty Injective Protocol określili, że na czas startu tokenów INJ inflacja będzie wynosić 7%. Wraz ze wzrostem ilości tokenów w obiegu, inflacja będzie malała. Docelowo ma osiągnąć poziom 2%.

Dzięki inflacji oraz określonej puli tokenów wartość INJ może z czasem wzrastać.

Czy inwestowanie w projekt Injective jest bezpieczne?

Tak jak inwestowanie w pozostałe kryptowaluty, tak i zakup INJ jest ryzykowną inwestycją. Portfel kryptowalutowy powinien być odpowiednio zrównoważony pod kątem bezpiecznych aktywów oraz niepewnych. Dlatego każda decyzja powinna być poprzedzona starannym rozeznaniem.

Pamiętaj! Nie inwestuj więcej pieniędzy, niż jesteś w stanie poświęcić na stratę. Cena Injective Protocol może zarówno szybko zyskać na wartości, jak i momentalnie spaść. Analiza historycznych wykresów cenowych może być pomocna w podjęciu decyzji. Jednak nie uchroni Cię przed wahaniem kursu Injective Protocol.

Gdzie kupić Injective Protocol?

Tokeny INJ, tak jak Bitcoina, znajdziesz na większości giełd kryptowalut. Do obserwowania ceny Injective Protocol na 2023 oraz handlu możemy polecić m.in.:

Każdy inwestor znajdzie dla siebie pasującą mu giełdę, gdzie będzie mógł kupić tokeny Injective za waluty fiat lub inne kryptowaluty. W przypadku tradycyjnych walut dobrze sprawdzą się duże i popularne giełdy jak np. Binance. Jeżeli wolisz zdecentralizowane platformy handlowe, to możesz zdecydować się na handlowanie np. na Uniswap.

Czy warto zainwestować w kryptowalutę Injective Protocol?

Injective Protocol to innowacyjny projekt i widać w nim potencjał. Dzięki deflacyjnemu charakterowi tokena oraz stakowaniu można na INJ z czasem zyskać. Co więcej, projekt ciągle się rozwija i podejmuje nowe współprace jak np. wspólne wydanie sieci warstwy drugiej razem z Solaną. Do tego dochodzi poparcie dużych firm i osobistości np. Marka Cubana.

Można podsumować, że Injective zapewnia wszystko, aby utrzymać się długo na rynku i dalej wspierać zarówno dotychczasowych, jak i nowych deweloperów DeFi.

Wady i zalety projektu Injective

Jak każda kryptowaluta, tak i Injective ma swoje wady i zalety. Dzięki ich poznaniu możesz w skrócie zapoznać się czy Injective Protocol jest dobrą inwestycją dla Ciebie.

Wady

 • Jest to nowa kryptowaluta, przez co jej stabilność i przyszłość są niepewne.
 • Na rynku kryptowalut jest duża konkurencja, która w długim okresie może sprawić, że projekt nie będzie miał wystarczająco dużo użytkowników, aby się utrzymać.
 • Mała popularność Injective Protocol przekłada się wprost na niską cenę INJ i utrudnia jej wzrost.
 • Możliwe ryzyko utraty środków inwestycyjnych związane z wahaniami rynkowymi i bezpieczeństwem.

Zalety

 • Projekt zapewnia interoperacyjność. Polega to na tym, że Injective może się integrować z innymi blockchainami dzięki wykorzystaniu technologii Cosmos SDK.
 • Zapewnienie niskich opłat sprawia, że użytkownicy chętniej korzystają z INJ w celach inwestycyjnych.
 • Projekt pozwala na łatwe konfigurowanie dApps pod swoje potrzeby.
 • Użytkownicy Injective mogą zarabiać na stakowaniu, dzięki czemu łańcuch jest dodatkowo zabezpieczony.
 • Injective zapewnia użytkownikom odporność na frontrunning, czyli przechwytywaniem przychodzących zamówień przez konkurencję.

Injective Protocol jest obiecującą kryptowalutą oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania do świata kryptowalut i rynków finansowych. Zalety takie jak skalowalność, interoperacyjność czy niskie opłaty transakcyjne sprawiają, że projekt przyciąga do siebie nowych użytkowników. Jednak jak każda inwestycja, tak i Injective nie jest pozbawione wad, takich jak ryzyko związane z młodym projektem oraz dużą konkurencją na rynku. Dlatego przed podjęciem decyzji o inwestycji w Injective Protocol, dokładnie zbadaj i oceń wszystkie za i przeciw nim skusisz się na niską cenę kryptowaluty.