EOS Kurs EOS

Ceny Stellar na wykresie podawane są w dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

Ceny Stellar na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

  • 7Tyle osób kupiłoby EOS
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP EOS TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 00:57:00 16-07-2018
  • EXMO

    MIN (24H): 8.2000 USDMAX (24H): 9.4590 USDOSTATNIA: 8.9801 USD
  • Binance

    MIN (24H): 0.00109830 BTCMAX (24H): 0.00117950 BTCOSTATNIA: 0.00116280 BTC

EOS to kryptowaluta powstała 1 lipca 2017 roku. Pojawiła się na rynku w wyniku ICO, które przeprowadzone zostało przez spółkę block.one, odpowiedzialną za pomysł nowego tokenu o skrócie EOS. Spółka twórców EOS za pośrednictwem kryptowaluty chciała zapewnić wszystkim jej inwestorom niezbędne funkcje standardowego systemu i umożliwić zarówno tworzenie, jak i wdrażanie nowych aplikacji.

Oprogramowanie kryptowaluty EOS zostało stworzone przez zespół doświadczonych programistów skupionych wokół block.one. To spółka zarejestrowana na Kajmanach, a samo przedsiębiorstwo zajmuje się głównie dostarczaniem rozwiązań informatycznych dla biznesu, w tym opartych o technologię blockchain.

Czym jest EOS?

Nowa kryptowaluta opiera się na technologii blockchain i jest zdecentralizowanym systemem operacyjnym. Została ona zaprojektowana do obsługi aplikacji komercyjnych. Token EOS przypomina teoretycznie słynną kryptowalutę Ethereum, ale występują pomiędzy nimi fundamentalne różnice. EOS przede wszystkim opiera się na dokumentacji open source, do której każdy ma dostęp.

W przypadku kryptowaluty EOS nie ma żadnych opłat transakcyjnych. Użytkownicy platformy płacą nie za każdą przeprowadzaną transakcję, ale wykupują tokeny i stają się tym samym właścicielami części sieci. Mają też prawo do korzystania, proporcjonalnie do posiadanego udziału, z zasobów – mocy obliczeniowej sieci EOS. Sieć ta jest skalowalna, a jej przepustowość uzależniona jest od ilości posiadanych przez użytkowników tokenów. Narażona jest jednak na pewne ataki DDoS aplikacji powstałych na bazie platformy block.one.

Jak pozyskiwać tokeny EOS?

Użytkownik chcący pozyskać tokeny EOS, musi dysponować kompatybilnym portfelem Ethereum lub aplikacją, która pozwoli na utworzenie klucza prywatnego. Posłuży on do interakcji z smart contractem i do transferu tokenów.

Sama dystrybucja tokenów EOS rozpoczęła się 26 czerwca 2017 roku o godzinie 13 i z założenia potrwa przez kolejne 341 dni, w trakcie czego rozprowadzone zostanie miliard tokenów.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!