MCO Kurs Crypto.com

Ceny Crypto.com na wykresie podawane są w Tetherach USD Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie HitBtc

Ceny Crypto.com na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

KUP CRYPTO.COM TERAZ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Platforma płatnicza w kryptowalutach – Crypto.com Chain wcześniej funkcjonowała jako Monaco. Ma ona własny token użytkowy MCO. Jakie daje możliwości użytkownikom i w jakim celu właściwie powstała?

Historia powstania Crypto.com

Twórcami Crypto.com są programiści ze szwajcarskiej firmy Monaco Technologies. Została ona założona w czerwcu 2016 roku przez Krisa Marszałka. W lipcu 2018 roku zmieniono nazwę projektu z Monaco, na Crypto.com Chain.

W październiku 2018 roku projekt rozpoczął dystrybucję karty płatniczej MCO Visa na terenie Singapuru. Planowane jest jednak wprowadzenie takiej karty także na terenie Stanów Zjednoczonych, a w kolejnym etapie rozwoju projektu Crypto.com również w Europie.

Codzienne płatności w zasięgu ręki

Celem powstania Crypto.com było stworzenie platformy płatniczej i karty pozwalających na dokonywanie codziennych płatności z użyciem kryptowalut. Crypto.com rozwija własną kartę płatniczą, która opiera się na sieci Visa.

ICO Crypto.com

Projekt Crypto.com zbierał fundusze na rozwój platformy płatniczej, m.in. poprzez sprzedaż tokenów MCO podczas ICO. Odbyło się ono w okresie od 18 maja do 18 czerwca 2017 roku. Twórcom projektu Crypto.com udało się zebrać fundusze oszacowane na kwotę 26,7 mln dolarów.

Tokeny Crypto.com

Początkowo, jeszcze jako projekt Moncao, Crypto.com miało token MCO. To token użytkowy, oparty na smart kontrakcie Ethereum. Niemniej obecnie dysponuje także tokenem CRO, który w przyszłości ma zostać zastąpiony przez kryptowalutę funkcjonującą w autonomicznej, wysokoskalowalnej sieci blockchain projektu Crypto.com.

Twórcy Crypto.com ustalili maksymalną podaż tokenów MCO na 31 587 682 jednostek, z czego około połowa – 15,7 mln znajduje się w obiegu rynkowym.

Jednocześnie wyznaczono także maksymalną podaż tokenów CRO na 100 mld, z czego ponad 4,3 mld jest w obiegu rynkowym.

Karta płatnicza MCO Visa

W październiku 2018 roku projekt Crypto.com wprowadził do swojej oferty wspominaną kartę płatniczą. To karta pre-paid MCO Visa, która działa w ten sposób, że najpierw trzeba ją zasilić obsługiwanymi kryptowalutami lub walutami tradycyjnymi. Wśród obsługiwanych przez kartę kryptowalut znalazły się: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP, EPS i rzecz jasna token Crypto.com. Podstawową kartę Crypto.com użytkownik otrzyma bez dodatkowych opłat, a daje ona opcję cashback do 1 proc. wartości dokonywanych transakcji miesięcznych oraz 200 dolarów limitu wypłaty z bankomatów. Karta płatnicza MCO Visa z projektu Crypto.com jest dostępna dla rezydentów Singapuru.

Inwestuj z najlepszymi Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
Binance
Tu kupisz Crypto.com i inne Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut