CFX

Kurs Conflux Network

Aktualny kurs Conflux (CFX PLN):

z 10:00:01 21-02-2024 0,9597 0,2401 USD NA ŻYWO

Za 100 PLN kupisz:

104,1992 CFX

Nastroje inwestorów:Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) jest liczony na podstawie wielu czynników takich jak: zmienność rynków, wolumeny transakcji, nastroje wiadomości w social mediach, dominacji Bitcoina oraz aktualnych trendów. Podawany w przedziale 0-100, gdzie 0 to ekstremalny strach, a 100 to ekstremalna chciwość. Aktualizowany raz dziennie.

 • ▲ 78 / 100
 • Ekstremalna <br />chciwość
 • Ekstremalna
  chciwość
 • Kapitalizacja: 892,14 mln USD
 • Wolumen (24h): 66,80 mln USD
 • Ilość w obrocie: 4972,58 mln CFX
 • Ilość maksymalna: Brak limitu
 • Historyczne maksimum:1,5175 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-03-28
 • Różnica procentowa:-84,18%
 • Do szczytu pozostało:-1,2774 USD
 • Od wczoraj: -0.0109 zł -1.123%
 • Ostatni tydzień: +0.0276 zł +2.961%
 • Ostatni miesiąc: +0.2071 zł +27.518%

Kurs Conflux (CFX) wzrośnie czy spadnie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Odpowiedzi dziś (2)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

Odpowiedzi w tym miesiącu (22)

Wzrośnie 100.00%Spadnie 0.00%

GIEŁDA Z CONFLUX NETWORK Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Kalkulator Conflux - przelicz CFX na FIATy lub inne kryptowaluty


Chcę wymienić


Conflux Network to ciekawy projekt kierowany głównie na azjatycki rynek. Ten blockchain jest zgodny z chińskimi przepisami. Dzięki temu CFX pozwala się rozwijać zdecentralizowanym projektom we wschodniej części świata. Ponadto Conflux oferuje wyjątkowy algorytm konsensusu, który przyciąga do siebie nowych użytkowników, którzy po prostu chcą go wypróbować. Jesteś zainteresowany inwestycją w ten projekt? W takim razie sprawdź aktualny kurs Conflux Network i dowiedz się więcej, co może Ci zaoferować ta kryptowaluta.

Co to jest Conflux Network?

Conflux Network to nowatorska kryptowaluta, która korzysta ze specjalnie zbudowanego mechanizmu konsensusu. Jest to ciekawe połączenie dwóch znanych algorytmów, jakimi są Proof-of-Work (PoW) oraz Proof-of-Stake (PoS). Ich połączenie pozwoliło zbudować protokół Tree-Graph. Takie połączenie ma służyć przede wszystkim większemu bezpieczeństwu oraz wydajności w sieci.

Projekt Conflux powstał z myślą o zdecentralizowanych aplikacjach (dApps), Web3 oraz handlowaniu. Ten blockchain został tak stworzony, żeby być kompatybilnym z ekosystemem Ethereum i jego smart kontraktami działającymi na Ethereum Virtual Machine (EVM). Często można się spotkać, że Conflux jest nazywany chińskim Ethereum.

Poza tym Conflux jest bardzo szybkim i skalowalnym blockchainem, co pozwala w krótkim czasie przenosić cenne aktywa przy jednoczesnych niskich kosztach za wykonywane transakcje.

Podstawowe informacje o kryptowalucie Conflux (CFX)

Nazwa projektuConflux Network
PomysłodawcyAndrew Chi-Chih Yao, Fan Long
WłaścicielFundacja Conflux
AlgorytmTree-Graph
PlatformaBlockchain Conflux Network
Maksymalny wolumen monetPonad 5 mld
WartośćZależy od aktualnego popytu i podaży

Jak działa sieć Conflux?

Conflux to zgodny z przepisami blockchain w Chinach. Działa na zasadzie drzewa wykresów. Pozwala to osiągnąć porozumienie w łańcuchu w kwestii walidatora, wykorzystując równoległe przetwarzanie bloków i transakcji. Dzięki temu zwiększa się przepustowość oraz skalowalność bloków w łańcuchu. Przepustowość  transakcji w Conflux wynosi do 6000 transakcji na sekundę.

Projekt Conflux opiera się na tokenie CFX, który umożliwia zarówno uczestnictwo w zarządzaniu siecią, wynagradza zabezpieczenie sieci przez użytkowników, jak i służy do opłacania kosztów transakcyjnych. W tym przypadku jest wykorzystywany znany staking z PoS.

Conflux to publiczny blockchain, który łączy społeczności w Azji i na Zachodzie. Jego sieć nastawiona jest na wspieranie rozwoju infrastruktury Web3. Zespół Conflux ma siedzibę w Pekinie. Poza tym prowadzą również działalność w Toronto w Kanadzie oraz w Lagos w Nigerii.

Jak dużo tokenów Conflux jest w obiegu?

Całkowita podaż natywnego tokena Conflux Network (CFX) to ponad 5 mld. Sam token używany jest nie tylko do handlowania na giełdzie. Poza tym jest wykorzystywany do opłat transakcyjnych oraz w głosowaniach przy zarządzaniu siecią. Dzięki temu użytkownicy, którzy posiadają CFX, mogą brać czynny udział w rozwoju sieci kryptowaluty Conflux.

Ilość coinów CFX na rynku kryptowalutowym jest dzielona w następujących proporcjach:

 • 8% trafia do społeczności,
 • 16% jest przeznaczone dla inwestorów prywatnych,
 • 36% posiada zespołu Conflux,
 • 40% jest przeznaczone dla funduszu ekologicznego.

Gdzie kupić tokeny CFX?

Aby kupić Conflux będzie Ci potrzebne konto założone na giełdzie kryptowalut. W ten sposób nie tylko będziesz mógł obserwować zmiany cen Conflux Network, ale też kupować inne kryptowaluty, czy po prostu wypłacać pieniądze na swoje konto po udanej sprzedaży. Aby zyskać na wzroście ceny CFX, pamiętaj, żeby zweryfikować wysokość opłat i prowizji na giełdzie. Niestety każda transakcja wymaga opłacenia prowizji.

Kryptowalutę Conflux (CFX) możesz kupić m.in. na takich giełdach jak:

Co wpływa na cenę Conflux?

Prognoza cen Conflux nie jest prostą sprawą. Na wartość ceny CFX, tak jak innych kryptowalut ma wpływ wiele czynników. Ustalona z góry, ograniczona podaż Conflux sprawia, że wraz z niedoborem kryptowaluty na rynku, będzie wzrastał kurs CFX.

Poza tym na aktualną cenę Conflux mogą wpływać:

 1. Zmiany w przepisach prawnych krajów. Ten czynnik ma wpływ na wszystkie kryptowaluty. Zwłaszcza kiedy jakiś kraj zabrania handlowania cyfrowymi walutami, to taka informacja odbija się negatywnie na wykresach cenowych. Natomiast mogą to być też pozytywne informacje, które spowodują, że zwiększy się wydobycie coinów, a co za tym idzie, wzrosną ceny na rynku.
 2. Sytuacja gospodarcza na świecie. Wartość kryptowalut jest czuła na informacje i zmiany płynące z gospodarki. Np. pandemia COVID-19 i globalny kryzys sprawiły, że kryptowaluty zyskały w tym trudnym czasie na wartości.
 3. Publikacje w mediach i celebrytów. Zmienność trendów na rynku kryptowalut niestety powodują też informacje pojawiające się w mediach. Wystarczy niepochlebiający artykuł albo poparcie ze strony sławnej osoby, ogłoszone w social mediach, żeby cena się zmieniła.

Przez wpływ wymienionych czynników na średni poziom cen cyfrowych walut, sprawia, że przewidywanie cen na tym rynku jest bardzo trudne i wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego nim zaczniesz inwestować w Conflux lub inne krypto, to zastanów się, jak duża strata pieniędzy Cię nie zaboli.

Czy CFX jest dobrą inwestycją?

Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Nowe krypto, takie jak Conflux Network pojawiają się nagle, a potem szybko znikają. Dlatego tak ważne jest, żeby samemu przeprowadzić rozeznanie i sprawdzić, w co warto i chcesz zainwestować. Nie ma pewności na zysk, dlatego trzeba liczyć się z ryzykiem i stratą pieniędzy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy warto inwestować w CFX, to zweryfikuj, jak został przyjęty projekt Conflux i jaka społeczność za nim stoi. Brak zainteresowania wśród użytkowników, ostatecznie może doprowadzić do upadku projektu. Nieważne jak dobry by był.

Warto również poznać bliżej zespół, który tworzył kryptowalutę. Zwróć uwagę czy dążą do rozwijania swojego projektu, czy raczej stoi on w miejscu. Jeżeli dodatkowo pojawią się nowi inwestorzy, to taki blockchain ma fundusze, żeby dalej prężnie się rozwijać. Dlatego sprawdź również, jak sam łańcuch jest zbudowany. Czy jest on przydatny, a sama technologia jest zbudowana z dbałością o szczegóły?

Oczywiście przy ocenianiu wartości inwestycji, ważne jest rozeznanie się w danych historycznych ceny CFX. To pozwoli Ci zweryfikować, czy projekt charakteryzuje się dużą zmiennością cen, czy raczej jest stabilny w długim okresie. Przy tym kroku warto również zweryfikować bezpośrednią konkurencję. Bezpośrednią, czyli taką, która wykorzystuje podobne technologie i działa w tych samych obszarach rynku.

Pamiętaj, żeby decyzje o nowej inwestycji nie podejmować pochopnie, bo coś jest na topie, a jego cena rośnie. Rynek kryptowalut charakteryzuje się spektakularnymi wzrostami, to prawda. Jednak równie często słyszymy o bolesnych i dużych spadkach. Dlatego świadomie inwestuj, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Podsumowując, inwestowanie w kryptowalutę Conflux i inne nowe projekty wiąże się z możliwością osiągnięcia dużego zysku, jak również wysokiej straty. Ważne jest, aby podejmować decyzje na podstawie rzetelnej analizy. Pamiętaj o potrzebie dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Rynek kryptowalut jest wciąż młody i ciągle się rozwijają, dlatego ostrożność i zdrowy rozsądek są kluczowymi czynnikami przy zakupie nowych kryptowalut, takich jak Conflux.