BTT Kurs BitTorrent

Aktualny kurs BitTorrent (BTT PLN):

z 14:40:01 26-10-2021 0.0147 0.0037 USD

Za 100 PLN kupisz:

6 802.7211 BTT
 • Kapitalizacja: 2.71 mld USD
 • Wolumen (24h): 346.85 mln USD
 • Ilość w obrocie: 990000.00 mln BTT
 • Ilość maksymalna: Brak limitu
 • Historyczne maksimum:0.012 USD
 • Data wystąpienia ATH:2021-04-05
 • Różnica procentowa:-69.10%
 • Do szczytu pozostało:-0.0083 USD
 • Od wczoraj: +0.0001 zł +0.685%
 • Ostatni tydzień: +0.0005 zł +3.521%
 • Ostatni miesiąc: +0.002 zł +15.748%

Ceny BitTorrent na wykresie podawane są w dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Bitfinex

Ceny BitTorrent na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Bittrex

 • 15Tyle osób kupiłoby BitTorrent
  w tym miesiącu
GIEŁDA Z BITTORRENT Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 24)

Kalkulator BitTorrent - przelicz BTT na FIATy lub inne kryptowalutyWYNIK:

0,0147 PLN


Torrenty kojarzą się w sieci internetowej z oprogramowaniem do wymiany plików. Jednakże kryptowaluta BitTorrent (BTT) to token opierający się o technologię blockchain (łańcuch bloków) Tron. Pozwala on twórcom treści łączyć się z ich odbiorcami. To nie jedyne zadanie, jakie można realizować za pośrednictwem tej kryptowaluty.

Czym jest BitTorrent?

BitTorrent jest kryptowalutą z własnym tokenem BTT. Pozwala twórcom treści na łączenie się z odbiorcami, ale też na zdobywanie i wydawanie cyfrowej waluty bez udziału pośredników. Jego działanie opiera się na wielofunkcyjnej platformie TRON (TRX).

Token BTT jest efektem realizacji planów tzw. Projektu Atlas, który zakłada całkowitą integrację sieci BitTorrent z blockchainem projektu TRON, który ma dostarczyć użytkownikom zdecentralizowany intrenet, tzw. Internet 3.0. Zadaniem kryptowaluty BitTorrent będzie zapewnienie wynagrodzenia, czyli bodźców ekonomicznych, dzięki którym użytkownicy będą chętniej dzielili się plikami w sieci, ponieważ będzie to dla nich opłacalne.

Użytkownicy sieci VTT mogą spieniężać posiadane tokeny, wymieniając je na TRX w ramach zdecentralizowanej giełdy lub sprzedać na dowolnej scentralizowanej giełdzie obsługującej BTT.

Historia powstania

Sieć BitTorrent została założona w 2001 roku. Twórcą sieci jest Bram Cohen. Sama sieć uznawana jest za jedną z pierwszych zdecentralizowanych sieci wymiany plików pomiędzy użytkownikami.

Smart kontrakt BitTorrent zakłada wyemitowanie 990 mld tokenów BTT, z których aktualnie 89,1 mld znajduje się w obiegu rynkowym. To tylko 9 proc. całej podaży. Pozostałe jednostki zostaną w przyszłości rozdystrybuowane pomiędzy użytkowników sieci p2p BitTorrent, a także developerów, doradców, posiadaczy kryptowaluty TRON oraz członków Fundacji BitTorrent.

Warto powiedzieć, że założyciel projektu TRON i właściciel BitTorrent, Justin Sun, opublikował informację o planach stworzenia tokenu użytkowego dla platformy BitTorrent 3 grudnia 2018 roku. Docelowo miało to być realizacją założeń projektu Atlas. Zbiórkę funduszy na potrzeby stworzenia kryptowaluty zaplanowano w ramach publicznej sprzedaży tokenów BTT, opartych na smart kontrakcie w standardzie TRC-10 i funkcjonujących w sieci blockchain TRON.

W ramach przeprowadzonego ICO przeznaczono na sprzedaż 59,8 mld tokenów BTT, czyli 6 proc. wszystkich istniejących w cenie zaledwie 0,00012 dolara za każdy. Wpłat można było dokonywać wyłącznie w TRX oraz Binance Coin (BNB). Projekt w ramach ICO, które trwało mniej niż 15 minut, zebrał od inwestorów kwotę 7,2 mln dolarów. To rekordowy wynik.

Ciekawostki

Fundacja BitTorrent wraz z Fundacją TRON ogłosiły, że BTT będzie pierwszym w historii rynku kryptowalut tokenem, który uzyska realną masową adopcję. Stanie się to możliwe poprzez połączenie bazy ponad 100 mln użytkowników najpopularniejszej sieci wymiany plików w modelu p2p z jedną z czołowych sieci blockchain, jaką obecnie jest TRON.

Instytut Kryptografii