Terra Classic – rosnące notowania

Data dodania: 11 października 2022 r. / Aktualizacja: 11 października 2022 r.
Start rakiety Źródło: SpaceX / Pexels

W pierwszych dniach października Terra Classic zyskiwała dynamicznie na wartości. W ciągu 7 kolejnych dni podniosła swoje notowania o 65 proc. Terra Classic (LUNC) zajęła przez to miejsce 32 w rankingu Top 100 kryptowalut na świecie.

Trend wzrostowy w przypadku Terra Classic został uzyskany głównie dzięki Binance. Giełda ogłosiła wdrożenie mechanizmu „burn” dla tokenów LUNC. Warto przy tym podkreślić, że zjawisko burningu polega na zniszczeniu tokenów, przez wysłanie ich na adres będący poza kontrolą jakiegokolwiek użytkownika. To działanie równoznaczne z ograniczeniem podaży, co powinno podbić cenę kryptowaluty i tak właśnie się stało.

Kara za promowanie kryptowalut przez Kim Kardashian na IG

Amerykańska celebrytka Kim Kardashian, znana z telewizyjnych show, została oskarżona w ubiegłym tygodniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o bezprawne promowanie tokena EthereumMax w mediach społecznościowych. Za taką promocję kryptowaluty na Instagramie Kardashianka poniesie ogromny koszt. Zgodziła się ona zapłacić karę w wysokości bagatela 1,26 mln dolarów, czyli w przybliżeniu 6,23 mln zł. Dodatkowo zobowiązała się do współpracy z SEC nad toczącym się dochodzeniem dotyczącym promocji w social mediach tokena EthereumMax.

W trakcie swojej relacji na Instagramie Kim Kardashian nie tylko promowała shitcoina, ale nie informowała swoich fanów, że są to treści sponsorowane. Szacuje się, że celebrytka za opublikowanie posta o EthereumMax na swoim IG otrzymała co najmniej 150 tys. dolarów  od twórców projektu.

Czy recesja będzie łaskawa dla Bitcoina?

W wielu krajach na całym świecie notowana jest rosnąca inflacja, którą obserwujemy również i w Polsce. To wszystko prowadzi do recesji gospodarczej. Czy w takich warunkach, kiedy spółki giełdowe zaczną tracić na wartości, będzie miejsce na wzrosty kryptowalut? Wydaje się, że tak.

Zwłaszcza Bitcoin wydaje się formować bazę pod kolejny duży, tym razem najprawdopodobniej wzrostowy ruch. W ostatnim tygodniu wielu analityków spodziewało się, że BTC spadnie poniżej 18 000 USD, ale tak się jednak nie stało, zaś rynek winduje notowania Bitcoina powyżej 19 000 USD.

Poziom oporu Bitcoina – 20 000 USD

Październik jak na razie jest miesiącem, w którym Bitcoin zaczyna powoli odbudowywać swoją pozycję, zresztą nie tylko ta kryptowaluta daje inwestorom nadzieję na odbudowanie wzmocnienie się rynku. Dane z TradingView pokazują, że cena BTC stale rosła w ostatni poniedziałek. Osiągnęła w ciągu dnia najwyższy poziom 19 640 USD podczas popołudniowego handlu, po czym powróciła do wsparcia znajdującego się na poziomie 19 500 USD. We wtorek 4 października kurs Bitcoina walczył z przebiciem poziomu 20 000 USD.

Funt szterling zyskuje po decyzji płynącej od rządu Wielkiej Brytanii

Nowy minister finansów w rządzie Korony Brytyjskiej, Kwasi Kwarteng, ogłosił publicznie swój plan znacznego obniżenia podatków na Wyspach Brytyjskich. Między innymi zmniejszona ma być najwyższa stawka podatku dochodowego. Plan jest częścią mini-budżetu.

Na realizację tego planu potrzebne są pieniądze, które trzeba będzie pożyczyć w ramach zaciągania ogromnych pożyczek rządowych. Informacja o tym spowodowała gwałtowny spadek wartości funta i obligacji. Kurs GBP/USD w ubiegłym tygodniu wspiął się o 0,3 proc. do 1,1188.

Umocnienie się złotego wobec dolara amerykańskiego

Na początku I tygodnia października doszło do umocnienia się złotego wobec głównych walut, co szczególnie mocno było dostrzegalne w przypadku dolara amerykańskiego czy franka szwajcarskiego. 4 października 2022 roku rano dolar kosztował 4,8615 zł, czyli o 5,4 gr mniej niż dzień wcześniej, a na koniec dnia potaniał o 4,2 gr. Wyraźnie staniał frank szwajcarski – we wtorek kosztował on 4,9165 zł, podczas gdy w ubiegłym tygodniu było to już nawet ponad 5,13 zł.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!