Kim jest Peter Brand?

Data dodania: 16 września 2021 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.
Peter Brandt Peter Brandt

Swoją przygodę z tradingiem surowcowym rozpoczął ponad 40 lat temu. Peter Brandt jest założycielem firmy Factor Trading Co., Inc., która powstała w 1980 roku. Swoją pracę zaczynał w Conti Commodity Services, oddziału Continental Grain Company i cały czas dążył do tego, aby nie podlegać nikomu i żyć według swoich zasad. Tak więc ponad 30 lat temu stworzył firmę, która zajmowała się jego prywatnymi środkami, ale wspierała również klientów instytucjonalnych, udzielając im m.in. wsparcia analitycznego.

Początki działalności Petera Brandta

Peter Brandt zaczynał od handlu towarami w 1976 roku, jednak jego głównym celem było handlowanie własnymi funduszami. Pracując w Conti, obsługiwał wielu dużych klientów, takich jak: Campbell Soup Company, Oro Wheat, Godiva Chocolate, Swanson Foods, Homestake Mining i innych. Na początku jego działalności, stopa zwrotu wynosiła około 67%. Aktywnie działał przez 18 lat, a tylko 4 z nich zakończyły się stratą. 

Co jeszcze warto wiedzieć o Peterze Brandt?

W 1995 roku zrobił sobie przerwę od działalności na rynku finansowym i zajął się działalnością poza biznesową. Dopiero po 12 latach, w 2007 roku wrócił do tradingu. 

Jest współautorem dwóch książek – “Trading Commodity Futures with Classical Chart Patterns”, która jak dotąd nie została jeszcze wydana w Polsce, jak i “Dziennika profesjonalnego gracza giełdowego”. Ta druga pozycja przez około 27 tygodni, pozostawała na pierwszym miejscu w kategorii inwestycyjnej w sklepie Amazon. 

Peter Brandt prowadzi stronę internetową peterlbrandt.com, dzieląc się wiedzą na temat zyskownego handlu, gdzie przekazuje wskazówki, które prowadzą do sukcesu w tradingu. Skupia się głównie na zarządzaniu ryzykiem, procesami tradingu oraz zarządzaniem ludzkimi emocjami. 

Jeśli staniesz się członkiem Factory Trading, otrzymujesz darmowy PDF przeznaczony dla traderów “Trading Commodity Futures with Classical Chart Patterns”, autorstwa Petera L. Brandta.

Petera Brandta możesz również kojarzyć z Twittera. Bardzo aktywnie się tam wypowiada na tematy związane z inwestowaniem w kryptowaluty, w tym; na temat przyszłości Bitcoina.

Peter Brandt i jego kanał na Twitterze

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)