Buterin publikuje zaktualizowany roadmap Ethereum

Data dodania: 8 listopada 2022 r. / Aktualizacja: 9 listopada 2022 r.
Rozkład jazdy Źródło: cottonbro studio / Pexels

Współzałożycielem Ethereum jest Vitalik Buterin. W ostatnim tygodniu udostępnił on zaktualizowaną roadmap projektu, by uwzględnić nową fazę, która realizowana ma być pod nazwą „The Scourge”. Aktualizacja została udostępniona za pośrednictwem Twittera. Poprawiła ona poprzedni 5-fazowy roadmap Ethereum, która wyjaśnia, w jaki sposób sieć ma w najbliższym czasie osiągnąć pożądaną skalowalność.

Przypomnijmy, że pierwszą fazą aktualizacji Ethereum było Merge we wrześniu tego roku, w wyniku czego Ethereum przeszło na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake.

Google jako walidator Solana

Tweet Google Cloud z 3 listopada wzbudził zamieszanie na rynku kryptowalutowym. Google poinformowało bowiem, że staje się walidatorem kryptowalutowej sieci Solana. Dostawca usług w chmurze stwierdził, że będzie uruchamiał walidator Solana produkujący bloki, co umożliwi mu udział w sieci blockchain przy jednoczesnej jej walidacji.

Celem współpracy pomiędzy Google Cloud a Solana ma być wprowadzenie Blockchain Node Engine do łańcucha Solana jeszcze do 2023 roku. W wyniku takich informacji SOL zyskał 15 proc. na wartości. Osiągnął wycenę w okolicy 40 USD.

Ostrzeżenie Petera Brandta – kupujcie Bitcoina, bo tańszy już nie będzie

Peter Brandt jest twórcą miliardowego funduszu i traderem, który może pochwalić się blisko 50-letnim doświadczeniem. Wypowiedział się w ostatnim czasie o rynku kryptowalutowym. Według niego, choć rynek ten jest jeszcze daleki od wzrostów, tu trudno uwierzyć, że Bitcoin mógłby być jeszcze tańszy niż dzisiaj.

Rosną trudności z wydobywaniem Litecoina

Komunikat fundacji Litecoina, jaki pojawił się na CoinMarketCap, wskazuje, że rosną trudności z wydobywaniem cyfrowego aktywa. Trudność ta osiągnęła rekordowy poziom 18 mln hashy. Miało to miejsce 4 listopada. Pamiętajmy, że Litecoin podobnie jak w przypadku Bitcoina, wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-work.

Tymczasem cena Litecoina rośnie w czasie publikacji CoinMarketCap o wzroście trudności z wydobywaniem.

Wahający się kurs dolara wobec spekulacji o decyzję Fed

Z początkiem pierwszego tygodnia listopada 2022 roku kurs dolara amerykańskiego kwotowany był wobec polskiej złotówki na poziomie 4,7543, po odnotowaniu na koniec października pewnej wyprzedaży na rynku walutowym Forex. Wzrosły oczekiwania co do tego, że Fed zatrzyma podwyżki stóp procentowych. Czy tak się stanie? Raczej jastrzębi kurs zostanie utrzymany, jako że miernik inflacji, podstawowy indeks PCE we wrześniu tego roku przyspieszył, co może sugerować, że Fed ma jeszcze dużą przestrzeń do podwyżek, by zdusić inflację.

Złoty lekko zyskuje do euro i dolara

W piątek, 4 listopada, para euro i złoty kwotowana była w połowie dnia na poziomie 4,6848, co oznacza, że polska waluta umacnia się wobec waluty europejskiej, choć nieznacznie. Rentowność obligacji 10-letnich w tym samym czasie wyniosła 8,208%.

Jednocześnie, po silnym umocnieniu się dolara amerykańskiego w czwartek, 3 listopada, w kolejnym dniu na początku handlu w Europie dolar amerykański stracił na wartości. Spowodowane jest to oczekiwaniem inwestorów na raport o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych. Eksperci wskazują, że dolar pozostaje jednak na drodze wzrostu, zwłaszcza po wypowiedzi Jerome`a Powella wskazującej na dalsze podwyższanie wysokości głównych stóp procentowych w USA. Dolar zaczął tracić do głównych walut, natomiast para EUR/USD trzymała poziom 0,9783.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)