Korekta na Bitcoinie

Przyszedł czas na korektę. Ostrzegaliśmy o niej wczoraj, nie chcemy mówić, że mamy szklaną kulę i z niej wróżymy, bo tak nie jest. Wiemy jedno – każdy impuls ma swoją korektę, i nie jest to niczym nieprzewidywalnym. Prędzej czy później musiało to nastąpić. Na tą chwilę – dalsze wzrosty nie są zagrożone.

Pomierzyliśmy wykres ceny, i stan na dziś rano jest taki: cena zeszła 0 41,4% licząc od szczytu impulsu. Czy jest to koniec korekty – tego nie wiemy. To, co warto obserwować to zamknięcia świec w najbliższych dniach. Jeśli cena zamknie się poniżej średniej 10-ciookresowej – może to oznaczać, że korekta jeszcze trochę potrwa. Jeśli trend wzrostowy się utrzyma – cena prędzej czy później i tak wyjdzie przez dotychczasowy szczyt 8400 USD.

Mierzenie, które przeprowadziliśmy wynika z przeciągnięcia wskaźnika Zniesienia Fibonacciego od dołu do najwyższego punktu w impulsie, a następnie odczytanie jak głęboko cena się obniżyła względem tego impulsu. W ten sposób mierzymy w trendzie wzrostowym. W trendzie spadkowym – mierzymy analogicznie odwrotnie. Popularne poziomy Fibonacciego to: 41.4%, 50%, 61.8%, 70.7%.

Jeśli odczuwacie potrzebę edukacji – dołączcie do naszej grupy na Facebooku i dajcie komentarz w przypiętym poście. Jeśli zbierze się więcej osób – przygotujemy bezpłatne szkolenie online.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.

Graj na spadki Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
BitBay
Bitcoin i wiele innych Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut