Bitcoin: Koniec wzrostów?

Data dodania: 5 lipca 2019 r. / Aktualizacja: 5 lipca 2019 r.

Wszyscy inwestorzy zastanawiają się kiedy skończy się trend. Jeśli chodzi o konkretną datę - tego nikt nie jest w stanie określić. No, może oprócz "grubasa" (inwestora z dużą sumą pieniędzy), który wie kiedy kupi lub sprzeda znaczną ilość Bitcoina, która wstrząśnie rynkiem.

W ostatnim czasie pisaliśmy czym jest trend, i kiedy się kończył na Bitcoinie w roku 2017. Dla przypomnienia - trend wzrostowy mamy wtedy, kiedy na wykresie widzimy sekwencję coraz wyższych szczytów i coraz wyższych dołków. Trend spadkowy, jest gdy szczyty są coraz niższe i dołki również są coraz niższe.

Jako, że na interwale dziennym, na wykresie Bitcoina do dolara amerykańskiego - jest ruch boczny - postanowiłem zejść na interwał o jeden niższy, żeby zobaczyć co tam się dzieje. Zszedłem na interwał 4-godzinowy (H4). Ku mojemu przerażeniu - odkryłem, że mamy tam sekwencję coraz niższych szczytów i coraz niższych dołków. Może to być wczesna faza odwrócenia trendu. Jeśli cena zejdzie poniżej poziomu 9600 USD - będzie to oznaczało, że będziemy mieli w tej sekwencji kolejny niższy dołek - utwierdzający nas w spadkach.

Dla przypomnienia, w poniedziałek pisaliśmy o wielkiej Spadającej Gwieździe na interwale tygodniowym.

Uważajcie, pilnujcie Waszych pieniędzy.

Bitcoin - koniec trendu?

 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!