Alertnatywne sposoby na pozyskanie kapitału

Polecać, czy nie polecać? Oto jest pytanie. Polecać, czy nie polecać? Oto jest pytanie.

W ostatnim materiale pisałem o tym, jak zrobić, żeby 100% Twoich środków pracowało na lokatach. Dziś chciałem Ci podsunąć inne sposoby zarabiania pieniędzy.

Sytuacja początkowa

Zakładam, że większość z nas pracuje na etacie lub jakiejś jego pochodnej formie, np. etat tylko z rozliczeniem B2B, stałe umowy zlecenia czy o dzieło. Przyjmijmy, że etat stanowi główną część Twoich przychodów.

Jak zwiększyć przychody?

Najprostszą metodą jest prośba o podwyżkę. Czas pracy ten sam, miejsce to samo, a pieniędzy więcej. Czasami wraz z podwyżką może też wzrosnąć zakres obowiązków, ale nie zawsze.

Programy partnerskie

W XXI wieku duża część serwisów w Internecie ma swoje programy partnerskie. Oznacza to dla Ciebie tyle, że informując znajomych w mediach społecznościowych o rzeczach, które Ci się podobają – możesz przy tym dodatkowo zarabiać.

Nikt nie mówi o polecaniu chłamu. Polecasz tylko rzeczy przez siebie sprawdzone i usługi, z których jesteś w pełni zadowolony. W przeciwnym wypadku, jeśli wyjdzie na jaw, że polecasz scam – stracisz twarz w internetach.

Zarobek w sieciach afiliacyjnych możesz otrzymywać w różnych postaciach. Może to być jednorazowy zastrzyk gotówki, w przypadku rejestracji nowej osoby z Twojego linku polecającego. Może to być również udział w prowizjach, które pobiera dany serwis od swoich użytkowników.

Czy polecone osoby coś tracą?

Absolutnie NIE. Polecone przez Ciebie osoby nic nie tracą. A w niektórych przypadkach mogą nawet zyskać. Są promocje, np. w serwisie Revolut czy giełdzie kryptowalut CoinBase, gdzie razem z poleconą osobą dostajecie wynagrodzenie. Jest to zatem sytuacja typu win-win, gdzie obie strony wygrywają. I tak naprawdę korzyści jest więcej: Ty polecasz usługę, która u Ciebie działa świetnie, znajomy zyskuje usługę, w której jest duża szansa na jego zadowolenie, a dodatkowo – oboje dostajecie nagrodę za nowego użytkownika.

Gwoli wyjaśnienia, Revolut to serwis wymiany walut po korzystniejszych kursach niż tradycyjnym banku czy kantorze. Dodatkowo, dostajesz kartę, którą możesz płacić w Internecie i wyciągać pieniądze z bankomatów w lokalnej walucie bez prowizji. To bardzo dobre rozwiązanie jeśli wybierasz się na wakacje zagranicę lub ogólnie dużo podróżujesz. Rejestrując się z linku podanego powyżej – otrzymasz kartę wielowalutową bezpłatnie.

W przypadku giełd kryptowalut, popularne jest rozwiązanie polegające na udziale w prowizjach od transakcji poleconych osób. Oznacza to, że jeśli polecona przez Ciebie osoba kupuje / sprzedaje kryptowaluty – Ty otrzymujesz część prowizji, którą pobiera od nich giełda. Polecony nic nie traci (prowizje byłyby dokładnie takie same, gdyby zarejestrował się sam), a Ty zarabiasz pieniądze. W takim modelu działa BitBay czy Binance.

Niektóre programy przewidują wynagrodzenia od poleconych Twoich poleconych. Jest to tak zwany Multi-Level Marketing (MLM). I tu trzeba bardzo uważać, bo firmy działające w systemach MLM mogą okazać się piramidami finansowymi.

Pożyczki społecznościowe

To stosunkowo nowa gałąź w Internecie. To serwisy oferujące pożyczki osobom, którym nie udało się uzyskać pożyczki w banku, lub nawet tam nie szły. Środki przeznaczane na pożyczki użytkowników pochodzą od innych użytkowników. Korzyści jest wiele – pożyczkobiorcy mają niższe oprocentowanie niż w banku. Pożyczkodawcy zaś, mogą cieszyć się wyższym oprocentowaniem swoich środków niż na lokatach bankowych. Nawet ok. 11% w skali roku. Przykładem takiego serwisu jest Mintos.

Zapytasz pewnie, czy moje środki będą bezpieczne? Właściciele serwisów zapewniają, że tak. A dodatkowo, możesz ubezpieczyć swoją pożyczkę. Co prawda, zmniejsza to zyski, ale masz spokojniejszą głowę na cały czas trwania pożyczki.

Możesz ustawić autoodnawianie, co sprawi, że pieniądze, które pożyczyłeś – jak tylko zostaną spłacone – będą pożyczane kolejnym osobom.

Minusem, który można dostrzec w tym systemie to fakt, że jeśli będziesz chciał wycofać swoje środki – trzeba będzie wyłączyć autoodnawianie i poczekać aż ludzie spłacą pożyczony od Ciebie kapitał.

Podsumowanie

Przedstawione wyżej sposoby mogą urozmaicić Twoje dotychczasowe zarobki. Nawet te, kilka firm, które wskazałem, przy zgłoszeniu do nich kilku zamożniejszych znajomych – pozwoli Ci na łatwiejsze życie. Nie mówię tu o rzuceniu etatu i życiu na Malediwach, ale na pewno będzie to dobry zastrzyk do Twojej etatowej wypłaty.

Trzymam kciuki, powodzenia!

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Poradnik początkującego

ZOBACZ WSZYSTKIE

Graj na spadki Sprawdź
81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
BitBay
Bitcoin i wiele innych Kup teraz
Zaufana i legalna giełda z dużym wyborem kryptowalut