Porównanie kont walutowych

Szukasz najlepszej bankowej oferty kont walutowych? Doskonale trafiłeś! Przeanalizowaliśmy oferty wszystkich banków w Polsce i wybraliśmy te, które są — naszym zdaniem — najlepsze. Dzięki temu nie musisz już samodzielnie przedzierać się przez stronę każdego banku z osobna, analizować regulaminów i tabel opłat i prowizji. My zrobiliśmy to za Ciebie. 

Porównaj wybrane przez siebie konta walutowe

Wybierz konta do porównania:

W jaki sposób wybieraliśmy konta walutowe do naszej porównywarki? Kierowaliśmy się przede wszystkim szerokością oferty kont (czyli ile kont w jakich walutach możesz założyć w danym banku), ceną (wiadomo, im tańsze, tym lepiej), kartą walutową wydawaną do konta (najlepiej, jak jest to jedna karta do wszystkich kont, i w dodatku za darmo). Braliśmy pod uwagę dodatkowe parametry, takie jak oceny użytkowników, czy potrzebny jest zwykły ROR, czy masz dostęp do kantoru internetowego banku oraz, czy są przewidziane dodatkowe promocje.

Dzięki naszej porównywarce kont walutowych możesz w kilka minut sprawdzić oferty największych banków i dokonać najlepszego wyboru. 

Zobacz również porównanie kont osobistych

Co porównujemy?

  • Dostępne waluty. Teraz bez trudu sprawdzisz, czy dany bank oferuje prowadzenie konta w walucie, jakiej potrzebujesz. 
  • Możliwość zamówienia karty walutowej lub wielowalutowej. Karty do kont walutowych mogą być wydawane na zasadzie jedno konto-jedna karta lub też bank może zaproponować jedną kartę wielowalutową do obsługi wszystkich kont. 
  • Opłaty za założenie konta i jego prowadzenie. Naszym zdaniem, konto idealne to konto darmowe 🙂
  • Opłaty za karty walutowe. Opłaty mogą być różne, w zależności od banku. Niektóre banki wydają karty za darmo, inne pobierają stałą opłatę, a jeszcze inne dają możliwość uniknięcia tej prowizji. 
  • Prowizje za wpłaty i wypłaty waluty w oddziałach. Jeśli chcesz mieć dostęp do walut obcych w Polsce, to bardzo ważną kwestią będzie dla Ciebie możliwość wypłaty lub wpłaty w oddziałach banku. A trzeba dodać, że nie wszystkie banki taką usługę oferują. A jeśli już, to często nie dla wszystkich walut.
  • Koszty przelewów SEPA i SWIFT. O ile przelewy SEPA są często darmowe, o tyle rozbieżności w kosztach przelewów SWIFT są ogromne. Sprawdź, jak to wygląda w poszczególnych bankach bez zaglądania do tabel opłat i prowizji. 
  • Dostępne kanały obsługi (bankowość elektroniczna, aplikacja mobilna). 
  • Czy dany bank oferuje możliwość założenia alertów walutowych. Dla osób, które będą dokonywać wymiany walut stosunkowo często, alerty cenowe są niezbędnym narzędziem. 

To nie wszystko. Oprócz porównywarki kont walutowych przygotowaliśmy dla Ciebie także szczegółowe analizy wszystkich kont walutowych. Dzięki temu możesz sprawdzić najdrobniejsze szczegóły przed założeniem konta w wybranym przez Ciebie banku. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!